Neler Yeni

ELITE-7800XT Gaming gen Sistem Alınır mı?

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Alev Fırtınası
Kağıt üstünden ibaret bu. 4070 Super ile RX 7800 XT arasında ahım şahım bir fps farkı yok. Bazı oyunlarda 7800 XT geçiyor, bazısında 4070 Super. 4070 super teknoloji olarak daha iyi olabilir ama saf güçde çalışan oyunlarda zaten yeterli fps alınıyor. Vram daha fazla olduğu için ve ileriye dönük de AMD gelişirse 7800 XT de çok mantıklı.
Bu sistemi alıp Ramleri 32 yap hatta 750 watt da FSP yap yine 40 bin olmuyor. 45-46 bine dayanacak 4070 Super aramaktan daha mantıklı.
https://www.gaming.gen.tr/urun/3387...6gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
Aslında AMD'yi iyi gösteren test sonucu atmama rağmen nedense vram farkından dolayı iyi olur diye düşünmüşsünüz, ya da youtube'da izlediğiniz bir oyun testinde öyle gözükmüş de olabilir ama bir test daha göstereyim.
1721647981413.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam açıkcası benim de gönlüm 7800xt den yana, anakart ram ssd yükseltmesi yaparak almayı düşünüyorum açıkcası.
Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 ve 1 TB Lexar SSD seçerek alabilirsin. Yukarıda atılan 7800 XT sisteminde aynı parçalar var ama fiyatı yüksek. Anakartı da konuşmuştuk yine yükseltebilirsin, 40K'yı geçiyor tabii.

Ramanda

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuzhan Ilıkan
Aslında AMD'yi iyi gösteren test sonucu atmama rağmen nedense vram farkından dolayı iyi olur diye düşünmüşsünüz, ya da youtube'da izlediğiniz bir oyun testinde öyle gözükmüş de olabilir ama bir test daha göstereyim.
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Corsair Vengeance 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 ve 1 TB Lexar SSD seçerek alabilirsin. Yukarıda atılan 7800 XT sisteminde aynı parçalar var ama fiyatı yüksek. Anakartı da konuşmuştuk yine yükseltebilirsin, 40K'yı geçiyor tabii.
Teşekkürler hocam emeğinize sağlık.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Alev Fırtınası

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,041
İsim
Oğuz
Düşünmekle alakalı bir durum değil. İleriye dönüklük olarak söylüyorum. Şu an bir önemi olmayabilir VRAM olarak ama eskiden 8 GB'ın da bir önemi yoktu. Bugün ise 8 GB çok yetersiz.
Direkt tek bir teste bakmak saçma.
Oyun testlerinin hepsini izle istiyorsan bir fark olmadığını göreceksin. 7800 XT'nin de geçtiği çok fazla oyun var.
Aradaki 700 TL kasa farkı. Asus ve FSP farkına değer.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
251
İsim
Alev Fırtınası
Düşünmekle alakalı bir durum değil. İleriye dönüklük olarak söylüyorum. Şu an bir önemi olmayabilir VRAM olarak ama eskiden 8 GB'ın da bir önemi yoktu. Bugün ise 8 GB çok yetersiz.
Direkt tek bir teste bakmak saçma.
Oyun testlerinin hepsini izle istiyorsan bir fark olmadığını göreceksin. 7800 XT'nin de geçtiği çok fazla oyun var.

Aradaki 700 TL kasa farkı. Asus ve FSP farkına değer.
Hmm anlıyorum seni de vram ile kandırmışlar sağlık olsun şimdi 5 saat bir şeyler kanıtlamaya çalışmayacağım. Hardware unboxed + gamers nexus izleyip geldim daha da konuşmam bu konu hakkında, sana da izlemeni tavsiye ederim. Büyük ihtimal enermaxı bilmiyorsun o yüzden boşver sen onu seçtir para senin değil zaten.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,041
İsim
Oğuz
Hmm anlıyorum seni de vram ile kandırmışlar sağlık olsun şimdi 5 saat bir şeyler kanıtlamaya çalışmayacağım. Hardware unboxed + gamers nexus izleyip geldim daha da konuşmam bu konu hakkında, sana da izlemeni tavsiye ederim. Büyük ihtimal enermaxı bilmiyorsun o yüzden boşver sen onu seçtir para senin değil zaten.
Bilader anlama kıtlığın var senin.
Burada fiyatı aynı olana 2 şeyi kıyaslamıyoruz. Arada 4-5 bin tl fark olan iki sistemi kıyaslıyoruz. Aynı fiyat olsa ben de gider 4070 Super alırım elbette.
PC hakkında bilgim yok mu da kandırsınlar beni ne anlatıyorsun? Gelip de 16 gb vram var daha fazla fps mi verecek diyorum?
Çoğu durumda 12gb vram bile görmeyeceksin. 2k Ultrada oynadığın oyunda 90 fps almak yerine alacağın 95 fps'i kıyaslıyorsun.
DLSS dışında çıkıp da 4070 super daha iyi diyorsan git oyun testlerini izle, saf güç 7800 xt. önde gözüküyor. Vram deyip durma.
Tek fark DLSS 3 onu da çoğu oyunda açmayacaksın zaten.
Enermax konusunda da sanki 20 yıldır ülkede satış yapıyormuş gibi ne triplere giriyorsun? Sattığı ürünler kısıtlı. Boşuna detayına girdirtme.
Asus kasa daha şık duruyor. PSU da güzel. Enermax wowluk bir ürün değil o yüzden triplere girmene gerek yok. Hatta ekstrası bile yok. Marka kaliteli ama iyi bir şey istediğinde gidip Enermax almazsın yani. Daha neyi övdüğünüzü bilmiyorsunuz.

Son düzenleme:
Top Bottom