Neler Yeni

En İyi IPS Türü Nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuz Görgülü
Instagram
@orendarhyme
insanların ilgisini çekmek için farklı farklı şeyler türetiyorlar fark yok aralarında fast ips super clear ips ve noraml ips kullandım.
Fark olmaz olur mu kanka abartma biri diğerine göre 4 kat fazla tepki süresine sahip. Sıvı kristallerin inceltilmesi cart curt teknik konular

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,197
İsim
.
Rapidi MSI kullanıyor ve tavsiye ederim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BilgehanCevik
Sadece cs için ıpa panel bile önerilmez aslında. En hızlı panel türü olan Tn panel önerilir ama bence rezalet bir panel
knk baktım fast IPS daha hızlı tepki veriyormuş FPS oyunlarında daha iyiymiş benim monitör Asus 180 hz 1 ms Fast ips iyi mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuz Görgülü
Instagram
@orendarhyme
knk baktım fast IPS daha hızlı tepki veriyormuş FPS oyunlarında daha iyiymiş benim monitör Asus 180 hz 1 ms Fast ips iyi mi
Monitörün cs için yeterli eğer ben en iyi e-sporcu seviyesinde oynacağım demiyorsan baya baya yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BilgehanCevik
Monitörün cs için yeterli eğer ben en iyi e-sporcu seviyesinde oynacağım demiyorsan baya baya yeterli
eyw knk Benim monitör 180 hz ya ocle 180 oluyormuş ama monitörün kendi su arkadan ayarları varya Osd ordan öcü açınca 180 oluyormuş zarar vermez demi

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Oğuz Görgülü
Instagram
@orendarhyme
eyw knk Benim monitör 180 hz ya ocle 180 oluyormuş ama monitörün kendi su arkadan ayarları varya Osd ordan öcü açınca 180 oluyormuş zarar vermez demi
Mandallı oc yapılan monitörlerden galiba seninki. Normalde sana sunulan oc değerinde sorun çıkmaz. Yani monitörün oc 180hz destekliyorsa sorun olmaması gerek. Varsa aynı model monitörün oc videosu Youtube'dan izlemelisin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BilgehanCevik
Mandallı oc yapılan monitörlerden galiba seninki. Normalde sana sunulan oc değerinde sorun çıkmaz. Yani monitörün oc 180hz destekliyorsa sorun olmaması gerek. Varsa aynı model monitörün oc videosu Youtube'dan izlemelisin.
eyw knk beton yetmez Valla sana
Mesaj otomatik birleştirildi:

knk sana bir şey daha soracam senin monitör markan ne

Son düzenleme:

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
At
Fark olmaz olur mu kanka abartma biri diğerine göre 4 kat fazla tepki süresine sahip. Sıvı kristallerin inceltilmesi cart curt teknik konular
ikiside 1ms gözle görülür ne fark olacak 4 kat yazıyorsun birde çok net görüntü farkı olması lazım

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Draq123
Hepsi aynı bi farkları yok farklı adların olması sadece pazarlama taktiği 1 2 fark olabilir onlarda hiç etki etmez

Farway

80+ Silver
fast IPS vs Rapid IPS vs atsa kim alır knk Cs için
Dostum bu isimlendirme politikasıyla çözemezsin, iki markanın hatta aynı markanın "Fast İPS" i farklı olur. X Markası yanıp sönme süresini 0.5 ile 1 ms arasında verenlere fast ips ismini verir, diğeri 1 ms ile 2 ms arasına bu ismi verir. Ayrıca önemli bir değer daha var İnput lag yani giriş gecikmesi bunu da çoğu marka paylaşmaz ama önemlidir. O yüzden isimlere çok takılmamak lazım, FPS oyunculuğu için modellerin testlerine bakıp almak daha önemli. Ben şahsen MSİ G274QPX aldım daha yeni, çok memnunum ama ben sırf renk gamutu ve doğruluğu için aldım, bu fiyata daha düşük gecikmeler sunan 170hz monitörler de var.

Top Bottom