Neler Yeni

En sevdiğiniz spor nedir?

En sevdin spor

• futbol

• valeybol

• basket

• tenis

• pinpon

• espor (counter strike)

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

Rulep

80+ Gold
Genel olarak atletizm ama özel anlamda koşu sporu.
Okulunuz ile koşu yarışmalarına katılıyorsanız eğer lütfen hep aynı öğrencileriniz ile katılmayın bazı çekingen öğrenciler yetenekli olduğu halde geri planda kalmasın istekli öğrencilerin katılımı konusunda çalışmalar yapın. Bunu neden söylüyorum? Çünkü ülkemizde çoğu okulda belirli öğrenciler beden eğitimi öğretmenlerinin de tembelliği sebebi ve sosyal çevrede tanınırlıkları sebebi ile sürekli faaliyetlere katılıyorlar ve diğer öğrenciler ön plana çıkamıyor. Zaten hocalarımız pek onemsemedigi için hep aynı ogrenciler ile müsabakalara katılıyorlar.

Mesela ben ortaokulda iken bir kaç arkadaşım nerede bir yarışma, müsabaka varsa onlar katılırdı.
Yani adamlar hem futbol hem basketbol hem masa tenisi hem koşu yarışları hem santranç hepsinde ön plana çıkıyorlar yetenekli olduklarınıda söyleyemem.
Siz de okulumuzda farkli öğrencilere etkinlikelere katılması için fırsat verin.
koşuya başlamak istiyorum başlangıç olarak öneriniz nelerdir yarışmalara katılmayacağım ama benim için 300-500 metreyi kaç dakikada koşacağım önemli

KAANT10X

80+ Bronze
koşuya başlamak istiyorum başlangıç olarak öneriniz nelerdir yarışmalara katılmayacağım ama benim için 300-500 metreyi kaç dakikada koşacağım önemli
Hocam kendim koşuyorum ama bilimsel olarak doğrusu yanlısı nedir pek bilemem.
Ama biraz yardımcı olmak isterim.
ilk olarak iyi bir koşu ayakkabısı bulmalısınız başlangıç seviyede sizi maddi olarak pek zorlamayacak bir ayakkabı bulabilirsiniz ayrıca kesinlikle taş zeminde koşmayın. Toprak zemin de önermem diğer zeminlere bakın.

Benim şahsi fikrim eğer bir insan sadece spor amaçlı ve sağlıklı bir yaşam için koşu yapıyorsa kısa mesafe koşması biraz gereksiz olur. Eğer bir müsabaka olacaksa tamam 200 metre de kendinizi geliştirin ama sadece koşmak ise amaciniz ve zamanınız var ise 2km ve üstü(önerim 3-5 km) arası koşular yapmanız.
Koşudan en az 4 saat önce kesinlikle bir şey yiyip içmeyin sadece yudum şeklinde su alabilirsiniz. Çünkü şişkinlik yapar ve koşarken rahatsız olursunuz.
Benim önerim ilk olarak (yeni basladiginiz için) ilk hafta zaman sıkıntisi olmadan 3km lik bir mesafeyi koşun hafif tempo yeterli sadece son 100 metresinde depara kalkın.
İlk hafta kendiniz bir nefes düzeni oluşturacak ve kaslarınızı hazırlayacaksınız. Sonra ki haftalarda atıyorum 3 km lik mesafeyi yine koşun bu sefer zaman tutun ve her kostugunuzda bir öncekini geçmeye çalışın bu sizi çok geliştirir. Ayrıca son 100-200-300 metrelerde deparı unutmayın.
Bunun dışında hız istiyorsanız merdivenleri 2 şer veya 3 er çıkma antrenmanları yararlı oluyor.
Ayrıca belli bir zaman sonra bahsettiğiniz 300-500 metre koşuları kendiniz deneyebilirsiniz.
Peki koşarken kaç dakika ideal derseniz dünya rekorlarına vikipediadan bakıp oradaki surelerin ustune 9-10 dakika ekleyin ve o sürelerde koşmaya çalışın.

Rulep

80+ Gold
Hocam kendim koşuyorum ama bilimsel olarak doğrusu yanlısı nedir pek bilemem.
Ama biraz yardımcı olmak isterim.
ilk olarak iyi bir koşu ayakkabısı bulmalısınız başlangıç seviyede sizi maddi olarak pek zorlamayacak bir ayakkabı bulabilirsiniz ayrıca kesinlikle taş zeminde koşmayın. Toprak zemin de önermem diğer zeminlere bakın.

Benim şahsi fikrim eğer bir insan sadece spor amaçlı ve sağlıklı bir yaşam için koşu yapıyorsa kısa mesafe koşması biraz gereksiz olur. Eğer bir müsabaka olacaksa tamam 200 metre de kendinizi geliştirin ama sadece koşmak ise amaciniz ve zamanınız var ise 2km ve üstü(önerim 3-5 km) arası koşular yapmanız.
Koşudan en az 4 saat önce kesinlikle bir şey yiyip içmeyin sadece yudum şeklinde su alabilirsiniz. Çünkü şişkinlik yapar ve koşarken rahatsız olursunuz.
Benim önerim ilk olarak (yeni basladiginiz için) ilk hafta zaman sıkıntisi olmadan 3km lik bir mesafeyi koşun hafif tempo yeterli sadece son 100 metresinde depara kalkın.
İlk hafta kendiniz bir nefes düzeni oluşturacak ve kaslarınızı hazırlayacaksınız. Sonra ki haftalarda atıyorum 3 km lik mesafeyi yine koşun bu sefer zaman tutun ve her kostugunuzda bir öncekini geçmeye çalışın bu sizi çok geliştirir. Ayrıca son 100-200-300 metrelerde deparı unutmayın.
Bunun dışında hız istiyorsanız merdivenleri 2 şer veya 3 er çıkma antrenmanları yararlı oluyor.
Ayrıca belli bir zaman sonra bahsettiğiniz 300-500 metre koşuları kendiniz deneyebilirsiniz.
Peki koşarken kaç dakika ideal derseniz dünya rekorlarına vikipediadan bakıp oradaki surelerin ustune 9-10 dakika ekleyin ve o sürelerde koşmaya çalışın.
teşekkürler, koşu ayakkabısı aldım kızıl renginde zemin var oralar uygun diye düşünüyorum başlayacağım vakit ramazan ayı denk geldi de nasıl yapabilirim

KAANT10X

80+ Bronze
teşekkürler, koşu ayakkabısı aldım kızıl renginde zemin var oralar uygun diye düşünüyorum başlayacağım vakit ramazan ayı denk geldi de nasıl yapabilirim
Oruç tutuyorsaniz eğer tamamen kendinize bağlı olarak bir formül geliştirin.
Dediğim gibi en az 4 saat önce bir şey yemeden kosmaniz daha sağlıklı olacaktır. Ramazan ayı için ise şöyle bir formül oluşturabiliriz iftardan 1-2 saat önce eğer enerjinizin bitmeyeceğini düşünüyorsanız koşun. Eve gelip su yutmadan hemen hızlıca duş alın. Ama dediğim gibi kendinize güveniyorsanız yapın bunu.
Hem de iftara kalan son saatlerin hızlıca geçmesini sağlarsınız.

Rulep

80+ Gold
Oruç tutuyorsaniz eğer tamamen kendinize bağlı olarak bir formül geliştirin.
Dediğim gibi en az 4 saat önce bir şey yemeden kosmaniz daha sağlıklı olacaktır. Ramazan ayı için ise şöyle bir formül oluşturabiliriz iftardan 1-2 saat önce eğer enerjinizin bitmeyeceğini düşünüyorsanız koşun. Eve gelip su yutmadan hemen hızlıca duş alın. Ama dediğim gibi kendinize güveniyorsanız yapın bunu.
Hem de iftara kalan son saatlerin hızlıca geçmesini sağlarsınız.
Ezan okunmaya 20dk kala halim kalırsa koşarım gibi diğer türlü zor olur

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Merhaba beden eğitimi ve uygulamaları öğretmeni olarak en sevdiğiniz spor ve bu spor hakkındaki görüşlerinizi merak ettim. hayırlı akşamlar.
Futbol gelmiş geçmiş en mükemmel spordur daha doğrusu bir yaşam bicimi

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,434
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
sabah yüzme - gym
aksam tenis

Top Bottom