Neler Yeni

Yardım Engelli raporu ile 520k ya alınabilecek araçlar

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Cherry tiggo 7 olabilir.

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
Binmek içinse al satmak içinse alma
Piyasa aşırı durgun arabalar satılmıyor
Binmek için alacağız annemin en büyük hayali bir arabamız olması bende şimdi ehliyet aldım o da 5 sene önce aldı ama nasip olmadı bir araba almak. Büyük ihtimalle şimdi alacağımız arabayı da bir 10-15 sene kullanırız gibi duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cherry tiggo 7 olabilir.
Engelli raporu ile 1.004.200 liraya kadar olan araçları alabiliyoruz. Söylediğin aracın fiyatı bu sınırı aşıyor.

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
556
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,oyunlar,diziler
%52 down sendromlu tanıdıgımız var alabiliyor mu onlarda %90 olması gerekli diyolardı diye almıyolar hiç

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
%52 down sendromlu tanıdıgımız var alabiliyor mu onlarda %90 olması gerekli diyolardı diye almıyolar hiç
O konuda pek bir bilgim yok ama engelliliğin oranına göre verilen indirim azalıp artabiliyor. Down Sendromu konusunda söylediğim gibi pek bir bilgim yok belki %90 üzeri down sendromlu olanlarda geçerlidir bilmiyorum.

SucukEkmek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,000
İsim
Emre Kaan
Instagram
emrekaan.038
Binmek için alacağız annemin en büyük hayali bir arabamız olması bende şimdi ehliyet aldım o da 5 sene önce aldı ama nasip olmadı bir araba almak. Büyük ihtimalle şimdi alacağımız arabayı da bir 10-15 sene kullanırız gibi duruyor.

Engelli raporu ile 1.004.200 liraya kadar olan araçları alabiliyoruz. Söylediğin aracın fiyatı bu sınırı aşıyor.
Hocam bizim akrabada engelli raporuyla dediğim arabayı almıştı ondan dedim.

Hocam bizim akrabada engelli raporuyla dediğim arabayı almıştı ondan dedim.
Ama baya oluyor zam gelmiştir kusura bakmayın

Mert

80+ Silver
Ibiza olabilir. Kullanıcısıyım, fiyatına göre gayet dolu bir araç. Tek eksiği motor ve şanzıman :)

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Engelli raporu ile araba alacağız 520k bütçemiz var yani raporsuz fiyatı 850k civarı olan bir aracı 500k ya alabilme şansımız var ama yalnızca 0 araçlar olmak zorunda. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sıfır araç satmıyorlar ki? Nisanda hiçbir yerde araba olmayınca neredeyse hepsinde sıraya girmiştik hala arayan olmadı 😂

Mr.DzcN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Eren Duzcan
Ibiza olabilir. Kullanıcısıyım, fiyatına göre gayet dolu bir araç. Tek eksiği motor ve şanzıman :)
İbiza fiyatına corsa da var aslında tercih edilmeli mi sizce? 1.2 motor 75 hp 5 ileri şanzıman. Bu özelliklerin dışında ek özellik olarak yokuş kalkış desteği, ABS, ESP, acil fren sistemi gibi özellikleri de var.

Sıfır araç satmıyorlar ki? Nisanda hiçbir yerde araba olmayınca neredeyse hepsinde sıraya girmiştik hala arayan olmadı 😂
corsa var şuan 650 ye bırakırız diyorlar üstte yazdığım gibi özellikleri alınır mı?

Manisa'da 12 bin küsur kişi Egea Cross için sıradaydı ama 70-80 bin önden fişekleyince 4 güne aradılar, sıfır araç var aslında.
70-80 bin önden fişekleyince derken diyelim araba 500k, 80k önden verdin vermen gereken para 420k mı kaldı, yoksa 500k nın üzerine birde 80k daha mı ödeme yaptın? Yani toplam arabanın fiyatı 580k mı oldu?

Son düzenleme:

Mert

80+ Silver
İbiza fiyatına corsa da var aslında tercih edilmeli mi sizce? 1.2 motor 75 hp 5 ileri şanzıman. Bu özelliklerin dışında ek özellik olarak yokuş kalkış desteği, ABS, ESP, acil fren sistemi gibi özellikleri de var.

corsa var şuan 650 ye bırakırız diyorlar üstte yazdığım gibi özellikleri alınır mı?

70-80 bin önden fişekleyince derken diyelim araba 500k, 80k önden verdin vermen gereken para 420k mı kaldı, yoksa 500k nın üzerine birde 80k daha mı ödeme yaptın? Yani toplam arabanın fiyatı 580k mı oldu?
Ibizada bahsettiğin özelliklerin üstüne LED far, hayalet gösterge, Apple Carplay, far sensörü, yağmur sensörü vs. çokça donanım var. Ibiza donanım olarak rakipsiz kesinlikle. Motoru da pek gitmiyor ama sesi güzel ve yakmıyor.

HDogus

80+ Bronze
Tamamen vergi indirimi için %90 engel raporu şart. Sizin söylediğiniz kademeli olan engel için engel raporu alınan kişiye özel araba tasarlanıyor ve ondan başkası arabayı süremiyor o ayrı bir olay. Bu söylediğim her engeli olan için geçerli değil fiziki engeli olması lazım. Sizin raporunuz varsa bulduğunuz sıfır arabayı alın derim.

Top Bottom