Neler Yeni

Epic Games'ten oyun almayanlar ve Steam fan olanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,263
İsim
Kerem Çavuş
epicten cyberpunk ve mafia definitive aldım epic uygulaması yüzünden iki oyunu da oynayamadım oyun aşırı kasıyodu ekran kartım 2060dı param boşa gitti o yüzden 3 kuruş fazla olsun steam olsun
steam dışı platformlardan da oyun alıyorum bu arada xbox veya eaplay olsun sadece epici sevmiyorum

Smith & Wesson

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
926
İsim
Burak küçüksubaşı
Bazı yamalar epicte çalışmıyor sürümden dolayı bence en mantıklısı steam ama epic bazen güzel indirimler yapıyor oradan da aldım sorun yaşamadım hiç.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
steam dışı platformlardan da oyun alıyorum bu arada xbox veya eaplay olsun sadece epici sevmiyorum
Senin durumun başka. Bir kez sorun yaşamışsın. Dilim yanmasın bir daha diyorsun. Ama bazıları var sırf fanboyluk yapıyor. Adam sırf Valhalla 2 3 yıldır Steam'e gelmiyor diye almıyor la. Bu çok saçma.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,263
İsim
Kerem Çavuş
Bak sorun yaşama kıstasına gelirsek şöyle söyliyim X oyunu 100 lira ama Epic'te 50 lira. Sen şimdi Steam'de olsun diye 50 lira fazla verirsen ben sana başka gözle bakarım. Tabi ki çok umrumda değil ama öyle konuşuyom işte.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim bütün AAA oyunlarım hem de hepsi Epic'te bir defaya mahsus olsun hiç sorun yaşamadım.

Konu 3 kuruşsa ben de Steam taraftarıyım. Ama arada 50 TL veya daha büyük bir fiyat varsa Epic taraftarıyım.
kaç yıl geçmesine rağmen gram geliştirmediler arayüzü veya profil oluşturmadılar tek yararları ücretsiz oyun vermek açıkcası rdr2 ve mafiayı boşa aldım mesela steamden 1 büyük oyun daha alabilirdim o paralara ama şu da var kena ilk epice çıkmıştı onu da aldım onda hiçbir sorun yaşamadım

Senin durumun başka. Bir kez sorun yaşamışsın. Dilim yanmasın bir daha diyorsun. Ama bazıları var sırf fanboyluk yapıyor. Adam sırf Valhalla 2 3 yıldır Steam'e gelmiyor diye almıyor la. Bu çok saçma.
evet cidden öyleler var onlarda da profil oluşturma hastalığı var bu da steamin arayüz farkından ortaya çıkıyor

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,957
İsim
tümen dağ
Kendim hakkinda birsey duşünmüyorum
Vardir tümenin bir bildiği

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
kaç yıl geçmesine rağmen gram geliştirmediler arayüzü veya profil oluşturmadılar tek yararları ücretsiz oyun vermek açıkcası rdr2 ve mafiayı boşa aldım mesela steamden 1 büyük oyun daha alabilirdim o paralara ama şu da var kena ilk epice çıkmıştı onu da aldım onda hiçbir sorun yaşamadım
Profil getirdiler. Başarım sistemini de getirdiler. Çok uzun zaman oluyor getireli hem de.

GLobaL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Burak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartı, İşlemci, Bilgisayar
Steam
siryyyy
Aynen bu da var. Sadece hava atmak veya kütüphanem güzel gözüksün mantığı var. Sırf oyun almak için oyun alan var ya. Maksat kütüphanesi dolu gözüksünmüş.
Knk ben de aynısıydım yalan yok. Ama şimdi aldığıma o kadar mutluyum ki. Bi zamlar geldi steame aklım durdu.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Steam fanboyluğu yapıp Epic veya Xbox'tan oyun almayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Daha doğrusu bu tutum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim düşüncem boş bir tutum. Gereksiz ve saçma. Ben neresi uygunsa oradan alırım. Yani tek kütüphane takıntım yok. Xbox'tan da alırım, Epic'ten de alırım, Ubisoft Connect Store'dan da alırım. Farketmiyor bana.

Mesela Epic'i severim. Küçük yayıncıları destekler. Sonra Steam %30'luk komisyon alırken Epic Games sadece %12'lik komisyon alıyor.
Genellikle Steam üzerinden alım yapıyorum fakat Epic'in yaptığı indirimler de hoş oluyor.
Bu fanboyluk sayılır mı bilmiyorum ama Epic, Steam karşısında süt gibi kalıyor. :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Genellikle Steam üzerinden alım yapıyorum fakat Epic'in yaptığı indirimler de hoş oluyor.
Bu fanboyluk sayılır mı bilmiyorum ama Epic, Steam karşısında süt gibi kalıyor. :D
Fanboyluk sayılmaz. Mesela X oyunu iki tarafta da 100 lira. Gider Steam'den alırım ben de. Ama birinde 70 birinde 100 ise gidip Epic'ten alırım. Ne gerek var fazla vermeye?

@rdeM Sonra yukarıda dedim. Sırf Steam'de yok diye Valhalla'yı almayıp Ubisoft'u protesto eden tayfa var. Ubi'nin sanki çok da umurundaydı.

N2AG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Nazif
Aradaki fiyat farkını fazla değilse steami tercih ederim çünkü;
1-Arayüzü daha düzgün
2-topluluk olayları güncelleme detayları gibi bilgiler direk önüne çıkıyor
3- ekran görüntüsü almak daha kolay
4- Toplu bir yerde durması daha güzel oluyor