Neler Yeni

Erkek uzun saç bakımı

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa tsn
Yaklaşık 1 yıldır saçımı uzatıyorum. Herhangi bir bakım ürünü kullanmıyorum. Sadece şampuanla yıkıyorum. Saçım çok dökülüyor. Tarak kullanmayı sevmiyorum. Saçım dalgalı. İlla ki taramam gerekiyorsa elimle yapabildiğim kadar yapıyorum. Bulunduğum bölgedeki berberlerin çoğu söylediğim şeyi doğru düzgün yapamadığı için saç kestirmeyi bıraktım. En son 5-6 ay önce kestirdim. Ne yapmalıyım? Ne önerirsiniz? Hangi bakım ürünlerini kullanmalıyım?
Bende senin gibi berberler kötü diye 1 yıldır uzatıyodum bakımı zorlaştı bide saçım çok kabarıyor ve taraması zor dayanamadım kestirdim başka berbere gittim bu sefer ki iyi kesti bence uzun saç iyi iş değil ben 2-3 güne bir yıkardım ona rağmen kaşınırdı

baykemal

80+ Bronze
Bende senin gibi berberler kötü diye 1 yıldır uzatıyodum bakımı zorlaştı bide saçım çok kabarıyor ve taraması zor dayanamadım kestirdim başka berbere gittim bu sefer ki iyi kesti bence uzun saç iyi iş değil ben 2-3 güne bir yıkardım ona rağmen kaşınırdı
Aynı sorunları bende yaşıyorum fakat saçımı kestirmeyi düşünmüyorum. Kısa saçlı halim cidden çok kötü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun saç daha hızlı yağlanıyor, kaç günde bir yıkıyorsunuz siz?
İlk uzatmaya başladığım zamanlarda haftada 1 veya 2 kez yıkıyordum. Son 1-2 aydır en fazla 2-3 günde 1 yıkıyorum.

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa tsn
Aynı sorunları bende yaşıyorum fakat saçımı kestirmeyi düşünmüyorum. Kısa saçlı halim cidden çok kötü.
Kısa yakışmıyorsa uzat hocam saç çok değiştiriyor adamı ben uzunken suri gibiydim

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk uzatmaya başladığım zamanlarda haftada 1 veya 2 kez yıkıyordum. Son 1-2 aydır en fazla 2-3 günde 1 yıkıyorum.
Hocam benim de saçım uzun, her gün yıkamak istiyorum aslında da sağlıksız sanırım. Kaç günde bir yıkamak iyi olur acaba? Bir de saç kurutma makinesiyle kurutunca çok zarar görüyor mu? Ben hep öyle yapıyorum :(

baykemal

80+ Bronze
Hocam benim de saçım uzun, her gün yıkamak istiyorum aslında da sağlıksız sanırım. Kaç günde bir yıkamak iyi olur acaba? Bir de saç kurutma makinesiyle kurutunca çok zarar görüyor mu? Ben hep öyle yapıyorum :(
Bende aşırı bilgili değilim. Bende zararlı diye duymuştum ama bilmiyorum. 2 günde 1 yıkıyorum. Saç kurutma makinesi soğuk modda bir şey olmaz. Sıcak saça zarar verir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
512
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Bende aşırı bilgili değilim. Bende zararlı diye duymuştum ama bilmiyorum. 2 günde 1 yıkıyorum. Saç kurutma makinesi soğuk modda bir şey olmaz. Sıcak saça zarar verir.
Soğuk modda hiç denemedim hocam, kurutuyor mu soğukta? 2 günde bir iyi gibi, bakalım.

baykemal

80+ Bronze
Şampuan galiba bana 1 ay anca dayanıyor, krem yaklaşık 1.5 ay gidiyor. Toniği sürekli kullanmadığımdan o çok daha uzun süre gidiyor. Kırıkları da 2-3 ayda bir aldırıyorum.
Hocam ben size olanı söyledim, çoğu kişi bunları almaya üşeniyor. Alsa bile yapmaya üşeniyor. Bilginiz olsun diye belirttim. Mesajlarda şampuanı idare ediyorum, sürekli taramıyorum dediğiniz için söylemek ihtiyacında bulundum.
Toniği aldım. Şampuan ve krem'ide bir kaç gün sonra alıcam. Aylık 350 TL civarındaydı zam gelmiş. 400 TL'ye çıkmış. Güzel yatırım. Bunların bir kullanım sırası var mı? Önce krem sonra tonik gibi.

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Uzun saç bakım ister daha fazla banyo yapmalı ve her gün taramalısın

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Toniği aldım. Şampuan ve krem'ide bir kaç gün sonra alıcam. Aylık 350 TL civarındaydı zam gelmiş. 400 TL'ye çıkmış. Güzel yatırım. Bunların bir kullanım sırası var mı? Önce krem sonra tonik gibi.
Tonikle kremi aynı anda kullanmıyorsun. Saçlarını ne sıklıkla yıkıyorsun bilmiyorum. Ben haftada genelde 3 - 4 kez yıkıyorum. Yıkadıktan hemen sonra veya ertesi gün dışarı atıp şov yapacaksam kesinlikle kremi kullanıyorum, yapmayacaksam toniği kullanıyorum. Genelde 3 sefer krem, 1 sefer tonik veya tam tersi şekilde 3 sefer tonik, 1 sefer krem şeklinde hafta içerisinde kullanıyorum. Saçlarım o ay içerisinde çok fazla dökülmemişse kremi daha ağırlıklı kullanıyorum, dökülmüş ise toniği daha ağırlıklı kullanıyorum.

Saçlarını taramayı ihmal etme, kremi kullandıktan sonra saç zaten yağ gibi akıyor, taraması kolay oluyor. Kremi uyguladıktan sonra geniş aralıklı bir tarak ile az da olsa saçlarını taramalısın. Yoksa saçların düğüm olur, o düğümü de çözemezsin kopartmak zorunda kalırsın saçını.

baykemal

80+ Bronze
Tonikle kremi aynı anda kullanmıyorsun. Saçlarını ne sıklıkla yıkıyorsun bilmiyorum. Ben haftada genelde 3 - 4 kez yıkıyorum. Yıkadıktan hemen sonra veya ertesi gün dışarı atıp şov yapacaksam kesinlikle kremi kullanıyorum, yapmayacaksam toniği kullanıyorum. Genelde 3 sefer krem, 1 sefer tonik veya tam tersi şekilde 3 sefer tonik, 1 sefer krem şeklinde hafta içerisinde kullanıyorum. Saçlarım o ay içerisinde çok fazla dökülmemişse kremi daha ağırlıklı kullanıyorum, dökülmüş ise toniği daha ağırlıklı kullanıyorum.

Saçlarını taramayı ihmal etme, kremi kullandıktan sonra saç zaten yağ gibi akıyor, taraması kolay oluyor. Kremi uyguladıktan sonra geniş aralıklı bir tarak ile az da olsa saçlarını taramalısın. Yoksa saçların düğüm olur, o düğümü de çözemezsin kopartmak zorunda kalırsın saçını.
Evde böyle bir tarak buldum. Taraklardan anlamadığım için geniş mi değil mi bilmiyorum. Tonik geldi. Sanırım saça uygulayıp masaj yapmak gerekiyormuş. Cumartesi veya pazartesi günüde şampuan ve krem gelir. Onlarıda denerim. Normalde 2-3 günde bir yıkamam gerekiyor fakat okulda çok yorulduğum için haftada max 2 kere. Yeniden teşekkürler.
IMG_20231006_171304.jpg

• Beğen
Reaksiyonlar: qnyb
Top Bottom