Neler Yeni

Yardım Eski laptopu hızlandırma

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa
IMG_20231103_182452.jpg

8 yıllık laptopumu ilk defa kendim açtım 3-4 ay önce fan temizliği ve termal macunu yenilettim. Çok anlamam temiz gözüküyor . İlk sorum benim gördüğüm tek ram slotu var 2.ram slotu var mı . SSD taktırmak istiyorum tüm ssdler uyar mı model Asus(k555UB-XO092T) eski laptopumu hızlandırmak istiyorum önerileriniz var mı . Şimdiden teşekkürler.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Baran Kut
Tek slot gibi. Modelini internetten araştırdınız mı ram eklenebiliyor mu diye?

EdoX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Sadece Önemsiz Biri
Alıntıyı görüntüle
8 yıllık laptopumu ilk defa kendim açtım 3-4 ay önce fan temizliği ve termal macunu yenilettim. Çok anlamam temiz gözüküyor . İlk sorum benim gördüğüm tek ram slotu var 2.ram slotu var mı . SSD taktırmak istiyorum tüm ssdler uyar mı model Asus(k555UB-XO092T) eski laptopumu hızlandırmak istiyorum önerileriniz var mı . Şimdiden teşekkürler.
dediğiniz laptop bumu https://www.epey.com/laptop/asus-k555ub-xo092t.html

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EdoX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Sadece Önemsiz Biri
Evet bu 4 GB ram gömülü galiba
Hocam burada 12gb ram var gözüküyor eminmisiniz bu olduğuna
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet bu 4 GB ram gömülü galiba

Araştırdım ama hiç bir yerde bulamadim eklenebilir diye çok kısıtlı bilgi var
hocam ram gömülü ise zor bildiğim kadarıyla ssd alabilirsiniz veya anakartınız destekliyorsa m2 ssd süper olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa
Hocam burada 12gb ram var gözüküyor eminmisiniz bu olduğuna

hocam ram gömülü ise zor bildiğim kadarıyla ssd alabilirsiniz veya anakartınız destekliyorsa m2 ssd süper olur
8gb gomulu değil + 4 GB gömülü şekilde toplam 12 GB.

EdoX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Sadece Önemsiz Biri
Hocam o zaman ram takmayan gerek yok diye düşünüyorum anakartınız m2 ssd destekliyorsa m2 ssd takın ciddi şekilde fark edeceksiniz ama oyunlara çok bir etkisi olcağını düşünmüyorum sadece windows açılış bazı programlar hızlanır eğer sistem çok ısınıyorsa laptop soğutcusu gibi bir şey vardı onlardan alabilirsiniz ısınıyorsa çok fazla laptop rahatlar ve daha stabil çalışır.

bütçeniz ne kadar ona göre öneri yapalım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa
Hocam o zaman ram takmayan gerek yok diye düşünüyorum anakartınız m2 ssd destekliyorsa m2 ssd takın ciddi şekilde fark edeceksiniz ama oyunlara çok bir etkisi olcağını düşünmüyorum sadece windows açılış bazı programlar hızlanır eğer sistem çok ısınıyorsa laptop soğutcusu gibi bir şey vardı onlardan alabilirsiniz ısınıyorsa çok fazla laptop rahatlar ve daha stabil çalışır.

Anakart x555UB ymiş ama destekliyor mu bulamadım bilgi. 240 GB hafızası olsa yeter 500 TL'ye kadar bütçem var

Top Bottom