Neler Yeni

Eski Laptopu Sunucu Gibi Kulanabilirmiyim

rolanneyg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit
Merhabalar elimde eskiden kullandığım ama artık kullanmadığım bir laptop var yani 1.5 yıl önce daha iyi bir sistem aldıgım icin artık bu laptopu kullanmıyorum ve öylece duruyor arada bir açıp bakıyorum her neyse ben bu laptopu bir server gibi kullanmak istiyorum sizce bu olabilirmi özellikleri aşırı kötü değil idare eder diyelim özelliklerinide yazıyorum sizce bu fikir nasıl eski bir laptopu değerlendirmek istiyorum

ÖZELLİKLER
8 GB 4 + 4 GB DDR3 1067 MHZ RAM
İNTEL CORE İ3 370M (1.NESİL ) İŞLEMCİ
( 2 CORE 4 THREAD ) 2.40 Ghz
128 GB SSD + 750 GB HDD
İNTEL HD GRAPHİCS ONBOARD EKRAN KARTI

BU ŞEKİLDE BİR LAPTOP MARKASI TOSHİBA SİZCE BU LAPTOPU KİŞİSEL BİR SERVER OLARAK KULLANABİLİRMİYİM İÇERİSİNDE WİNDOWS 10 PRO VAR HERHANGİ BİR TEKNIK VEYA YAZILIMSAL SORUN OLUŞMADI ŞİMDİYE KADAR

FİKİRLERİNİZİ ALTTA BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.

Aykut D.

80+ Gold
Merhabalar elimde eskiden kullandığım ama artık kullanmadığım bir laptop var yani 1.5 yıl önce daha iyi bir sistem aldıgım icin artık bu laptopu kullanmıyorum ve öylece duruyor arada bir açıp bakıyorum her neyse ben bu laptopu bir server gibi kullanmak istiyorum sizce bu olabilirmi özellikleri aşırı kötü değil idare eder diyelim özelliklerinide yazıyorum sizce bu fikir nasıl eski bir laptopu değerlendirmek istiyorum

ÖZELLİKLER
8 GB 4 + 4 GB DDR3 1067 MHZ RAM
İNTEL CORE İ3 370M (1.NESİL ) İŞLEMCİ
( 2 CORE 4 THREAD ) 2.40 Ghz
128 GB SSD + 750 GB HDD
İNTEL HD GRAPHİCS ONBOARD EKRAN KARTI

BU ŞEKİLDE BİR LAPTOP MARKASI TOSHİBA SİZCE BU LAPTOPU KİŞİSEL BİR SERVER OLARAK KULLANABİLİRMİYİM İÇERİSİNDE WİNDOWS 10 PRO VAR HERHANGİ BİR TEKNIK VEYA YAZILIMSAL SORUN OLUŞMADI ŞİMDİYE KADAR

FİKİRLERİNİZİ ALTTA BELİRTİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜRLER.
Ne serveri olcak ?

rolanneyg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İŞLETİM SİSTEMINI WİNDOWS SERVER 2012 R2 OLARAK DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM EKLEMEYİ UNUTMUŞUM
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ne serveri olcak ?
Merhaba genellikle mta veya minecraft gibi oyunlarda test amaçlı bazen sunucu açıyorum bu şekilde kullanacağım şimdilik. Birkaç gün önce fivem test sunucusu açtım herhangi bir sorun yaşamadım mesela yani bilemedim değerlendirmek istiyorum

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
Kullanamazsın.
Sunucularda en kötü 1Gigabit hızında "sabit, stabil" internet alt yapısı kullanılıyor.
Sistemler 365 gün çalışıyor, soğutuluyor ve korunuyor.
100 gün çalıştırsan bile sistem eninde sonunda yorulacaktır.
Yapmanı önermem

rolanneyg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullanamazsın.
Sunucularda en kötü 1Gigabit hızında "sabit, stabil" internet alt yapısı kullanılıyor.
Sistemler 365 gün çalışıyor, soğutuluyor ve korunuyor.
100 gün çalıştırsan bile sistem eninde sonunda yorulacaktır.
Yapmanı önermem
7/24 çalıştırmasak peki

Top Bottom