Neler Yeni

Yardım Eski MacBook Alınır mı?

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
kuzenimde 2015 ila 2017 arası (tam olarak emin değilim kesin yılını söyleyemeyecem) air modeli var ve mobil aplikasyon geliştiriyor şimdiye kadar tek bir şikayetini duymadum yazılımda pişman etmez hiçbir türlü ama c#'da resharper ile nasıl bir tepki verir bilmiyorum
baz 2017 proda react native+xcode simulatorüyle beraber pc mi zorluyordu fan açtırıyordu.kesinlikle yeterli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman pro bakacağız anlaşılan
Ama şöyle bir durum, m1 in ikinci el airleri sıfır fiyatından fazla ya.
Mesela pt'de 9k sıfır m1.
İkinci el sitelerde 10k+.
6-7'ye koysalar alınır da fazlasına koyuyorlar.
1 yıllık olmamış pc yi kim 6 ya satsın :D 6-7 yıllık işlemciye 1 k diyorsun .geçen 2 haftaya kadar 12 taksit sattılar.hatta kardeşime de aldık.ayda 800 TL civarı taksiti vardı faizsiz çok uyguna geldi.taksit gelirse kaçırma pt den

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,942
İsim
İbrahim Talha DEMİR
1k 2k bilmiyorum ama işlemcim gayet iyi diye düşünüyorum. render alırken falan çok hızlı. hackintosh vs. destekliyor ve tek başına bilgisayarı ayakta tutup bahsettiğim programları aynı anda açık tutabiliyor (photoshop 4+ psd, adobe xd, Visual Studio code, figma, YouTube 3 video) aynı anda parantez içini çalıştırıyor.

windows laptop düşünmüyorum maalesef, Mac kullanma deneyimim oldu, zaten bilgisayarımda da hackintosh var, daha bu saatten sonra duvarlara vursalar gene windows dönmem.

2017 o kadar kötü mü ya, biraz soruşturdum apple çalışanlarına falan ama 2017-2018 iş görür diyorlar hala :/

hocam suanda da 128gb kullanıyorum.
Yanında harddiskim de var, usb'yi sürekli takılı tutuyorum zaten.
Şöyle söyleyeyim yaptığım tüm şeyleri aktif olarak yapıyorum, bilgisayarda 40+ uygulama kurulu ve suanda 40gb boş yer var. Tutumlu davranıyorum sanırım. Gereksiz şey tutmuyorum bilgisayarda o yüzden 128 yeter bence. Yetmezse bile iCloud üyeliğimi plus'a yükselteceğim zaten aldıktan sonra cloud ile çalışırım sorun olmaz.

PS çok mu kastırır? yani ps ile işim de yok ama şöyle mesela müşteri ps ile çizim gönderiyor, onu sadece bakıp export alıyorum öyle render alma, boyama çizme yapıştırma katmanlama falan yok, tasarımcı değilim, gelen tasarımın katmanlarını export alıyorum sadece.

Dediğim gibi windows makina düşünmüyorum, almışken MacBook alacağım.

Bütçemi 5-6k sayabilirsiniz zaten o fiyatlara 2. el 2017 air düşünüyordum almayı ama kararsızım. Fakat bu kadar yani 5-6k'nın 1 lira üstü olmaz şuan.
Şahsen benim kendime ait mac cihazım olmadı. Fakat ekip arkadaşım 2020 mac pro kullanıyor. Açık konuşayım(Onun dediklerini söylüyorum) ne yapıp edip bütçenin arttırmaya çalış. M1 işlemcili cihaz al. Diğer türlü üzme ihtimali yüksek.

whoave

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Mert
baz 2017 proda react native+xcode simulatorüyle beraber pc mi zorluyordu fan açtırıyordu.kesinlikle yeterli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1 yıllık olmamış pc yi kim 6 ya satsın :D 6-7 yıllık işlemciye 1 k diyorsun .geçen 2 haftaya kadar 12 taksit sattılar.hatta kardeşime de aldık.ayda 800 TL civarı taksiti vardı faizsiz çok uyguna geldi.taksit gelirse kaçırma pt den
Sizce pt'ye indirim gelir mi bu 11 11 de falan

Bordo7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Hüseyin Satı
Instagram
husam.40
Yillardir Macbook kullaniyorum, hastasiyimda, hemen hemen bir cok modelini kullanmisimdir veya elimden gecmistir.
Macbooklarda 2016/2019 modellerinden uzak dur derim.
Hem performans acisindan hemde kullanim acisindan. Mesela 2017/2018 pro modellerinde ekran sorunu var, 2016/2019 modellerde klavye sorunlari cokca var.

Sana önerebilecegim su:
2014/2015 15inch Pro alman. Biraz eski ama bir cok yeni modele (M1 haric) tas cikartir.
hem 2014/2015 modelleri upgrade de yapabiliyorsun.
Egger yurtdisinda akraban varsa (Hollanda/Belcika?almanya) ordan aldirt derim. Bizim burda €300/350 ye 16Gb ram, 256/512Gb ssd li i7 15 inch bulabiliyorsun.
Genelde kodlamayla ugrasan veya editing yapan kisilerde bunlar mevcut.

Gerekirse yardimci olabilirim sorun degil. Apple hastaligi maalesef bendede var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,821
Üyeler
140,703
Son üye
Mehmet543talha
Top Bottom