Neler Yeni

Eski ssd'leri napmalıyız

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
EMİRHAN ÇİFTÇİ
Arkadaşlar laptopumun ssd'sini yükseltmeyi düşünüyorum 512x2 yapmayı düşünüyorum eskisini napmalıyım?

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,977
İsim
HBE
bi kaç videoda denk geldim o nasıl oluyor yani katkı olmaktan kastınız nedir? Pek bilmiyorum da
Sattığının parası ile alacağın yeni ssdnin bir miktar parasını çıkar anlamında demiş arkadaş. İki ssdyi tek diske dönüştüremezsiniz

Edit: Destekliyorsa Raid 0 yöntemiyle çift ssd yi daha verimli kullanabiliyormuşuz. @Psyduck

Son düzenleme:

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Sattığının parası ile alacağın yeni ssdnin bir miktar parasını çıkar anlamında demiş arkadaş. İki ssdyi tek diske dönüştüremezsiniz
raid yapabilir aslında destekliyorsa. raid 0 ile hızlıdan hızlı olur :D

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Şimdi baktım göz ucuyla. Böyle bir imkan olduğundan haberdar değildim. Tek bir disk olarak mı kullanılıyor peki?
kullanımı 2 diskten 32 diske kadar çıkabiliyor. örneğin elimizde 4 tane 500gb hdd var. raid 0 yaptık. elindeki alan yine 500gb oluyor. ancak bir dosya yazdığın zaman 4 diske dağıtıyor. 4 ayrı diskten okuma yaptığı için normal hddden çok daha hızlı oluyor. ssdlerde ne kadar hız katar emin değilim ama hddlerde çok fazla hız katıyor. farklı raid seviyeleri de var. mesela klon diskler oluşturan raid 5ti sanırım. bütün dosyaları 2 ayrı diske 2 ayrı dosya olarak kaydediyor. performans düşüyor ama bir disk bozulursa hiç bir şey olmamış gibi 2. diskten devam edilebiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,628
Üyeler
151,584
Son üye
Zyprox
Top Bottom