Neler Yeni

Esp32 ve Google Sheets kullanarak Hava İstasyonu Yaptım.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Emeğinize sağlık hocam forumda uzun zamandır böyle kaliteli içerik paylaşılmamıştı.

- Esp 32 yi duyarım ama ne olduğunu bilmem ama Excel ile iletişime geçmesi hemde wifi üzerinden ilk kez gördüğüm bir durum .

- Solar panelleri sürekli güneşin konumuna göre döndüren bir sistem arayışı içine gireceğim bende.

-

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Üniversite de buntar projeler yspılıyor muydu. Geçen elektrik elektronik okuyan biriyle konuştum rölenin r sini göstermediler dedi. Boyuna matematik hesabı yapıyoruz demişti bana . 3.sınıftı.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Ürettiğim enerjiyi de Sheetse yazmıştım, yine aynı metot. Kaç ₺ kazanç sağladım, powerbank şarj ediyordum, onun yüzdesi vs vs.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üniversite de buntar projeler yspılıyor muydu.
Ben kendim uğraşıyorum ya :D ama hocalar sağolsun C kodlama ve bir kaç devrede yardımcı olmuşlardı. Sonrasında ben kaptırdım gittim.

pc ustasi1

80+ Silver

elinize sağlık hocam mükemmel olmuş kıskandım doğrusu

Ürettiğim enerjiyi de Sheetse yazmıştım, yine aynı metot. Kaç ₺ kazanç sağladım, powerbank şarj ediyordum, onun yüzdesi vs vs.

Ben kendim uğraşıyorum ya :D ama hocalar sağolsun C kodlama ve bir kaç devrede yardımcı olmuşlardı. Sonrasında ben kaptırdım gittim.
hocam bende lise 1 im bilgisayar alanında bi yerlere gelmek istiyorum kodlamayada ilgim var ama elimden tutan yok

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
hocam bende lise 1 im bilgisayar alanında bi yerlere gelmek istiyorum kodlamayada ilgim var ama elimden tutan yok
Sana en büyük tavsiyem, kendi öğrenme metodunu bul.
Ben yapılan şeylere bakarak kendime bir şeyler katabilen biriyim. O yüzden örneklere bakıp yapboz gibi birleştirerek öğreniyorum ve içerik üretiyorum.
Sen nasıl öğreniyorsun? . Bunun cevabını bul. Sonra öğrenme tarzına göre videolar ve içerikler izle. Örneklerle anlatan, teorik anlatan videolar dolu aslında.
eğer şöyle bir proje yapmak istiyorum gibi bir şey dersen ve basit ise ona da bir video hazırlayabilirim kodları yazımı göstererek.

Furchlost

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Kürşat
Üniversite de buntar projeler yspılıyor muydu. Geçen elektrik elektronik okuyan biriyle konuştum rölenin r sini göstermediler dedi. Boyuna matematik hesabı yapıyoruz demişti bana . 3.sınıftı.
Mühendislikte gelişimin en büyük tarafı bireysel çaba, aynı ortamda röleyi bilmeyen adam da var kendi güç kaynağını yapan da, tabi hocanın etkisi de büyük

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Kerem Gencer
@HmzaY ben de nodemcu esp8266 ile spotify api kullanmak istiyorum yardım edebilir misin?

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
484
İsim
Kerem Gencer
Elimde eski bir ev telefonunu var lcd ekranlı. bunun ekranında hava durumunu ve şu anda dinlediğim şarkıyı göstermek istiyorum. Ekranı nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum tüm pixelleri ayarlanabiliyor mu onu da bilmiyorum ama bir yerden başlamak lazım diye düşündüm. Hali hazırda bu apileri kullandığım küçük bir bir web projem var (asıl projeye hazırlık olsun diye tek sorun Nodemcu da http requestlerini nasıl yapıcağımı bilmemem. Aslında daha önce nodemcu ile bir api kullandım ama bu spotify ın apisi değişik bir authorization istiyor o kısmı aklımda çözemedim.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Elimde eski bir ev telefonunu var lcd ekranlı. bunun ekranında hava durumunu ve şu anda dinlediğim şarkıyı göstermek istiyorum. Ekranı nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum tüm pixelleri ayarlanabiliyor mu onu da bilmiyorum ama bir yerden başlamak lazım diye düşündüm. Hali hazırda bu apileri kullandığım küçük bir bir web projem var (asıl projeye hazırlık olsun diye tek sorun Nodemcu da http requestlerini nasıl yapıcağımı bilmemem. Aslında daha önce nodemcu ile bir api kullandım ama bu spotify ın apisi değişik bir authorization istiyor o kısmı aklımda çözemedim.
Ekranı nasıl çalıştıracağınız hakkında bir fikrim yok, ama 5110 ekranı gibiyse eğer, 5110 arduino yazın görseller çıkıyor o şekilde bakabilirsiniz.
https://github.com/andrei7c4/espspotifydisplay Burda da spotify örneği mevcut.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,779
Üyeler
150,345
Son üye
Frowzy
Top Bottom