Neler Yeni

Etherium Mining için nasıl bir ekran kartı kullanmalıyım tavsiyeleriniz?

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
öncelikle daha önce hiç bir forumda bulunmadım uzun süredir donanımarşivi takipçisiyim o yüzden konuyu yanlış yere açtıysam ve başlığı kurallara aykırı bir şekilde girdiysem affınıza sığınıyorum konuya gelirsek elimde 50 bin tl ye kadar bir bütçe var ve etherium mining yapmak istiyorum hazır sistem alacaktım lakin ekran kartlarının daha önce kullanıldığı ve ömürlerinin azaltıldığını farkettim 50 bin tl gibi bir bütçeyle nasıl bir ekran kartı tavsiye edersiniz ve kaç tanesi ile rahat bir kar elde edebilirim ? teşekkürler

Aoruss

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,891
İsim
Kagan
sadece ekran kartımı yoksa sistem mi

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan
6 veya 8 gb üzeri her ekran kartıyla kar edersiniz misal 50 k ile 9 tane rx580 570 rig kurabilirsiniz 300mh oluyor yaklaşık güzel bir kazancınız olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

35 mh ile arkadaşım kazıyor aylık 700 civarı kazanıyor 300 mh siz hesap edin

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğiniz şeyi tam olarak anlamadım ama ekran kartı ana kart işlemci ram toplu bir sistem olarak toplayacağım sadece Nasıl bir ekran kartı ve kaç tane kullanırsam rahat bir kar edebilirim diye sormuştum
sadece ekran kartımı yoksa sistem mi

6 veya 8 gb üzeri her ekran kartıyla kar edersiniz misal 50 k ile 9 tane rx580 570 rig kurabilirsiniz 300mh oluyor yaklaşık güzel bir kazancınız olur

35 mh ile arkadaşım kazıyor aylık 700 civarı kazanıyor 300 mh siz hesap edin
çok teşekkür ederim değerli bilgin için birde bir sorum daha var mining içiin kullanılan ekran kartlarının ortalma ömrü ne kadar oluyor acaba 4 5 seneyi bulur mu yoksa daha az mı?

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
öncelikle daha önce hiç bir forumda bulunmadım uzun süredir donanımarşivi takipçisiyim o yüzden konuyu yanlış yere açtıysam ve başlığı kurallara aykırı bir şekilde girdiysem affınıza sığınıyorum konuya gelirsek elimde 50 bin TL ye kadar bir bütçe var ve etherium mining yapmak istiyorum hazır sistem alacaktım lakin ekran kartlarının daha önce kullanıldığı ve ömürlerinin azaltıldığını farkettim 50 bin TL gibi bir bütçeyle nasıl bir ekran kartı tavsiye edersiniz ve kaç tanesi ile rahat bir kar elde edebilirim ? teşekkürler
Etherium temmuzda gpu yani ekran kartı ile mining yapılamayacak

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan
dediğiniz şeyi tam olarak anlamadım ama ekran kartı ana kart işlemci ram toplu bir sistem olarak toplayacağım sadece Nasıl bir ekran kartı ve kaç tane kullanırsam rahat bir kar edebilirim diye sormuştum

çok teşekkür ederim değerli bilgin için birde bir sorum daha var mining içiin kullanılan ekran kartlarının ortalma ömrü ne kadar oluyor acaba 4 5 seneyi bulur mu yoksa daha az mı?
eğer odayı iyi havalandırırsanız arada bir kartları dinlendirirseniz ve macunlar kuruduğu zaman değiştirirseniz kartlar en az 3 4 yıl gider diye düşünüyorum ama 4 yıla kim öle kim kala eth ne olur onu bilemem

50k ya 2. el rx 580 en az 8 tane alırsınız geri kalan bileşenler fazla tutmaz zaten 2 anakart alsan 2x ram alsan dandik 2 işlemci alsan 3 4 k tutar 1000 wat psu ile birlikte max 5k sistem bileşenleri tutar bence güzel fiyattan alırsanız 9 tane 580 alabilirsiniz diye tahmin ediyorum

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
nedenini biliyor musunuz acaba birazcık bilgi verebilirmisiniz ?
Etherium 2.0 a geçileceği söyleniyor fakat etherium 2.0 a geçse bile rvn hala kazılabilir.
Mining bitmez ama etherium mining bitebilri.

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan

Laxerian

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,286
İsim
Çağan Şen
nedenini biliyor musunuz acaba birazcık bilgi verebilirmisiniz ?
Chia coind bakabilirsin hdd mining yakından takipçisiyim sen o para ile 250TB lık falan alırsın

eth 2.0 da mining yapılamayacak ve ne zaman geleceği belli değil kaynak gösterirmisiniz

bu da kar ı düşürür
Ne demek istediğini anlayamadım

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
hepinize teşekkür ediyorum dediğinize göre etherium mining yapmak benim için sıkıntı olur temmuza bişey kalmadı iyi bir kar edemem zarara düşerim bunun için önerdiğiniz coinlere yönelebilrim ve bütçemi düşürebilirim coinlere göre sanırım eğer mining ile alakalı daha kapsamlı bir bilgi vermek isteyen olursa lütfen çekinmesin forumdaki herkesin yararlanmasını isterim teşekkür ediyorum hepinize yardımlarınızdan ötürü halen fikri olanlarıda bekliyorum tabi

asteria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
murat mert ünalan
Chia coind bakabilirsin hdd mining yakından takipçisiyim sen o para ile 250TB lık falan alırsın

Ne demek istediğini anlayamadım
hocam yatırım tavsiyei vermeyin chia nın çıkıp çıkmayacağı bile belli değil dereyi görmeden paçayı sıvıyorsunuz chia çıkmadı ne olacak 250tb hard disk

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,860
Üyeler
151,961
Son üye
burakerzz
Top Bottom