Neler Yeni

Çözüldü✓ Ekran kartı Mining yapıldığını nasıl anlarız ?

GirayHan

80+ Gold
bitik vramleri nasıl bir bilgide veriyor tam olarak furmark?

windows veriyor furmark değil

1688399839148.png

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,854
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
2 yıl deli gibi kazar bir termal macun + pad değiştirir ruhun duymaz :D Fakat kartın içini açabilseydin bellek yongalarının üstüne bakarak biraz anlaşılıyor. Uzun süre yüksek sıcaklığa maruz kaldıysa sararıyor yongaların üzeri.

GirayHan

80+ Gold
furmarkta stress testine soktuğunda gpu'yu vramler bitik ise kernel hatası alman olası yani bluescreen diğer yandan ise oyun içi grafiklerde render sorunu yaşayabilir rainbow görebilirsin (her zaman olmayabilir). bu arada furmark en ağır test değil msı kombustor yada bir tık üstü olan occt ile çok daha berrak sonuçlar alınabilir. ben daha profesyonel takılırım vram'leri check ederim diyen varsa nvidia mats mods usb stick'e boot edip test edebilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
furmarkta stress testine soktuğunda gpu'yu vramler bitik ise kernel hatası alman olası yani bluescreen diğer yandan ise oyun içi grafiklerde render sorunu yaşayabilir rainbow görebilirsin (her zaman olmayabilir). bu arada furmark en ağır test değil msı kombustor yada bir tık üstü olan occt ile çok daha berrak sonuçlar alınabilir. ben daha profesyonel takılırım vram'leri check ederim diyen varsa nvidia mats mods usb stick'e boot edip test edebilir.
Hocam sonuç olarak ne dersiniz ?

GirayHan

80+ Gold
Hocam sonuç olarak ne dersiniz ?
dostum sonuç olarak. söyleyebileceğim max 3*5 ay kullanılmış mining yapılmış bir gpu satın alınabilir. adamı tanıyorsundur 1 yıl kullanmıştır eminsindir yine alınabilir. dediğim gibi mining yapılan dönemde bağı bahçeyi arsayı satan ekran kartı aldı.
bu noktada satan kişinin temel donanım bilgisi yerinde mi değil mi bunu da öğrenmek için sorulara tabi tutabilirsin karşı tarafı.
adana sıcağında klimasız ortamda kartların canını çıkaranlar mı ararsın termal pad değiştirmeyen full overclock ayarlarında kullanan mı ararsın fanları düşük tutup vram'leri yakanları mı ararsın hepsi bu ülkede.
mining yapılmış bir gpu'yu bende alırım tek şart karşı taraftan emin olursam eğer. güveniyorsan yada adam güven veriyorsa ölç tart biç karar senin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
dostum sonuç olarak. söyleyebileceğim max 3*5 ay kullanılmış mining yapılmış bir gpu satın alınabilir. adamı tanıyorsundur 1 yıl kullanmıştır eminsindir yine alınabilir. dediğim gibi mining yapılan dönemde bağı bahçeyi arsayı satan ekran kartı aldı.
bu noktada satan kişinin temel donanım bilgisi yerinde mi değil mi bunu da öğrenmek için sorulara tabi tutabilirsin karşı tarafı.
adana sıcağında klimasız ortamda kartların canını çıkaranlar mı ararsın termal pad değiştirmeyen full overclock ayarlarında kullanan mı ararsın fanları düşük tutup vram'leri yakanları mı ararsın hepsi bu ülkede.
mining yapılmış bir gpu'yu bende alırım tek şart karşı taraftan emin olursam eğer. güveniyorsan yada adam güven veriyorsa ölç tart biç karar senin.
işlemci olarak ne dersiniz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

PUBG Mobile kısmında koptum vallahi 😄

Bu tarz kullanıcılar afedersiniz ama vizyonsuz ve pc meraklısı oluyor. Kredi çekip güzel bi pc diziyorlar, kredi ödemesi gelince satışa çıkartıyorlar. Bence mining ile yorulmuş bir bilgisayar değildir, tecrübelerime dayanarak.

42.000TL'e değer mi orasını bilemiyorum. Forumda 2. el fiyatlarına hakim olan bir arkadaş değip değmeyeceğini söyleyebilirse ona göre alınabilir.
Hocam öyle midir ? yani öyleyse alim dicem

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Ege
Merhaba ben max 40 bin TL bütçe ile full set bilgisayar alıcağım ve şöyle bir şey buldum bu ekran kartı mining görmüş müdür ? çünkü adam bana sadece 4 ay kullandığını ve zorlanmayıp sadece PUBG mobile oynadığını söylüyor. sizce alınır mı ? gönlüm RTX 4070 ama bunu buldum birbirlerine denkler diye biliyorum. alta bütün fotoğraf ve bilgileri göstericem.

Satan kişinin profiline bakın aynı ekran kartından bir sürü ve i3 işlemci sanıyorsa mining yapılmış demektir

Doyl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Doyl
Hocam ben bu arkadaşın mining yaptığını pek düşünmüyorum aslında ama kartın ilk sahibi olmayabilir birde 13900 rtx 3080 e 700w nasıl yetiyor onu da anlamadım 850 önerilir 3080 için aslında

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Hocam ben bu arkadaşın mining yaptığını pek düşünmüyorum aslında ama kartın ilk sahibi olmayabilir birde 13900 rtx 3080 e 700w nasıl yetiyor onu da anlamadım 850 önerilir 3080 için aslında
evet kartın ilk sahibi değil bir çocuktan almış alırkende bir bilgisayara takılıymış 2 ay kullanmış o aldığı çocuk. Bu dönemde RTX 4070 li kasa + full set dizmek 55 bin tl civarı bunu almak mantıklı olabilir.
düzeltme: Nvidia minimum bu kart için 750w diyor.
Satan kişinin profiline bakın aynı ekran kartından bir sürü ve i3 işlemci sanıyorsa mining yapılmış demektir
yok hayır sadece bir tane ilan var ve hesabı 2009 da açmış.

Doyl

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Doyl
evet kartın ilk sahibi değil bir çocuktan almış alırkende bir bilgisayara takılıymış 2 ay kullanmış o aldığı çocuk. Bu dönemde RTX 4070 li kasa + full set dizmek 55 bin TL civarı bunu almak mantıklı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok hayır sadece bir tane ilan var ve hesabı 2009 da açmış.
Furmark testini istediniz mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Furmark testini istediniz mi
Cevap bekliyorum. geldiğimde de bütün testleri en baştan yapıcam.
he bir de frumark testinde ortalama ne olması gerekiyor ? mesela cinebench testinde 32k çoklu çekirdek performansı 2.1k ise tekli çekirdek performansı çıktı. tabi bu işlemci için. youtube da bu işlemci 35k çoklu çekirdek düz 2k tekli çekirdek puanı veriyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Eren
Bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası bu 4 ay kullanmış PUBG mobile oynamış aldığı 2 ay kullanmış falan
aynı şekilde banada.
hocam mining yaptıysam yaptım de bana veya mining kart aldıysan söyle. ben mining karta almicam demem.

Top Bottom