Neler Yeni

Ethernet kablosu çalışmıyor

arijan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Arıcan
Herkese selamlar. Ben uzun süredir ethernet kablosu ile odama internet çekiyordum ve hiç bir sıkıntı yoktu, fakat yaklaşık bir iki ay önce oda değişikliği yaptım. Oda değişikliğinden sonra ethernet kablosu hâlâ bağlı olmasına rağmen ailem tv den netflix vesaire açtığı zaman bende ping sorunu oluşuyor. Daha önce bir sorun yokken neden böyle olduğunu bir türlü çözemiyorum. Her türlü yardıma açığım şimdiden teşekkürler. @Abdullah Hacıgül

Not: Tv de de ethernet kablosu bağlı
Not2: Bilgisayarımda ethernet kablosu bağlı gözüküyor yani wifi den bağlanmıyorum.

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Enes Sayar
Herkese selamlar. Ben uzun süredir ethernet kablosu ile odama internet çekiyordum ve hiç bir sıkıntı yoktu, fakat yaklaşık bir iki ay önce oda değişikliği yaptım. Oda değişikliğinden sonra ethernet kablosu hâlâ bağlı olmasına rağmen ailem tv den netflix vesaire açtığı zaman bende ping sorunu oluşuyor. Daha önce bir sorun yokken neden böyle olduğunu bir türlü çözemiyorum. Her türlü yardıma açığım şimdiden teşekkürler. @Abdullah Hacıgül

Not: Tv de de ethernet kablosu bağlı
Not2: Bilgisayarımda ethernet kablosu bağlı gözüküyor yani wifi den bağlanmıyorum.
yani, daha yüksek değerlere sahip bir internet paketi seçebilirsiniz

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Enes Sayar
Uzun süredir aynı internet paketini kullanıyorum önceden problem olmuyordu
modeme daha uzak bir odaya geçtiyseniz ethernetin interneti taşıması gereken mesafe de artacağı için daha verimsiz olabilir
ethernet kablonuz cat 5 mi

arijan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Arıcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
modeme daha uzak bir odaya geçtiyseniz ethernetin interneti taşıması gereken mesafe de artacağı için daha verimsiz olabilir
ethernet kablonuz cat 5 mi
Aksine modeme daha fazla yakınlaştım ama kablo boyutu aynı olacağından mesafe fark eder mi?
Kablomun türünü bilmiyorum :(

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
638
İsim
Enes Sayar
Aksine modeme daha fazla yakınlaştım ama kablo boyutu aynı olacağından mesafe fark eder mi?
Kablomun türünü bilmiyorum :(
Çok etmez, en mantıklı çözüm cat 6 bir ethernet kablosu almanız sanırım.
PC ' nin modeme uzaklığına göre bir boyut seçersiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,440
Üyeler
141,445
Son üye
wemre
Top Bottom