Neler Yeni

🔥 Euro tarihi rekor kırdı! 🔥 1€ = 21 ₺

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
Vayyy arkadaş 1 gecede 8 kata çıkan Dolar/euro zamanını özleyenler, Euro 20.82 den 20.86 ya gelince Vatan battı edebiyatına başlamışlar.

Sizin dövizin 1 günde 8 kat arttığı eski TÜRKİYEDE YAŞANANLARI anlamanız için 1 EURO nun BUGÜN 20.86 dan 175.00 TL ye çıkması lazım. Belki o gün anlarsınız. En yakın tarih ise 2001. 1 günde DOLAR 550.000 den 1.250.000 e çıkarak BİRGÜNDE %130 değer kazanmıştı. Vayyy be 4 kuruş zamlanınca abiler memleketi batırmış.
30 yaşındayim kardeşim. Bir günde olanı 2 yıldır yapıyorlar. Dış ticaret açığından haberin var mı ? m1 para arzı ne hale geldi gördün mü? Alınan swaplarin haddi hesabı yok. Tefeci faizi ile alınan sırf bu doları euroyu yükselmesin diye baskılayan kim ? At gözlüklerinizi çıkarın. İnsanlar deli gibi alışveris yapıyor neden ? Para bol ondan değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Adamlarda kovid öncesi enflasyon %1,4
Şimdi anladın mı? Dünya genelinde enflasyon katlanmış mı katlanmamış mı?
100 birimlik bir ürünün 108 birime çıkması mi insanı yorar yoksa 200 birime çıkması mi?

İceWolf

80+ Silver
30 yaşındayim kardeşim. Bir günde olanı 2 yıldır yapıyorlar. Dış ticaret açığından haberin var mı ? m1 para arzı ne hale geldi gördün mü? Alınan swaplarin haddi hesabı yok. Tefeci faizi ile alınan sırf bu doları euroyu yükselmesin diye baskılayan kim ? At gözlüklerinizi çıkarın. İnsanlar deli gibi alışveris yapıyor neden ? Para bol ondan değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

100 birimlik bir ürünün 108 birime çıkması mi insanı yorar yoksa 200 birime çıkması mi?
Yav he he. Eoru 4 kuruş arttı memleket battı. Ne anlatıyon sen? 2001 deki siyasilerin merkez bankasından 1 gecede 50 milyar doları tırlarla çaldıklaklarını gördük. O günkü siyasileri savunanların bugün 4 kuruş artan EURO için memleket battı yalanlarınımı dinleyelim....

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
Yav he he. Eoru 4 kuruş arttı memleket battı. Ne anlatıyon sen? 2001 deki siyasilerin merkez bankasından 1 gecede 50 milyar doları tırlarla çaldıklaklarını gördük. O günkü siyasileri savunanların bugün 4 kuruş artan EURO için memleket battı yalanlarınımı dinleyelim....
Hocam ne yazdım ne cevap verdin. 30 yaşındayim 2000 krizini 7-8 yaşında yaşadım İstanbul'a taşınmak zorunda kaldım. Neyin ne olduğunu ben biliyorum. Yazdıklarıma cevap verin lütfen.

İceWolf

80+ Silver
At gözlüklerinizi çıkarın. İnsanlar deli gibi alışveris yapıyor neden ? Para bol ondan değil mi?
Cevap veriyim ama sen zaten biliyorsun. İnsanlarda para çok çünkü durumları iyi. Birilerinin dediği gibi AÇ AÇ değiller. Evet tonla alışveriş yapıyorlar çünkü alacak maddi durumları ve paraları var.

Beklediğin cevap bu değilse cevap 2: millet aç, çöplükten ekmek toplayarak yaşıyorlar. Çöpten topladıklarıylada deli gibi lüx içinde yaşıyorlar. :)

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,504
İsim
ArtiAnius
tr simülasyon şaşırtmıyor
1680353031974.png

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
Cevap veriyim ama sen zaten biliyorsun. İnsanlarda para çok çünkü durumları iyi. Birilerinin dediği gibi AÇ AÇ değiller. Evet tonla alışveriş yapıyorlar çünkü alacak maddi durumları ve paraları var.

Beklediğin cevap bu değilse cevap 2: millet aç, çöplükten ekmek toplayarak yaşıyorlar. Çöpten topladıklarıylada deli gibi lüx içinde yaşıyorlar. :)
Diğerlerinide cevaplayın bunun cevabınıda ben müsait olduğumda uzun uzun yazicam size :)

NightWish2434

80+ Silver

Tarihte bir ilk! Euro bu sabah 21 lirayı aşarak rekor tazeledi​

Son 2 yıldır birçok kez tarihi zirvesini yineleyen euro/TL, sabah saatlerinde 21,0509 seviyesine ulaşarak bir kez daha rekor tazeledi. Dolar/TL ise uzun zamandır süren yukarı ivmeli seyrini koruyor.
İki yıldır fahiş yükselişini sürdürerek, Türk Lirası'nın gitgide erimesine neden olan döviz kurundaki dalgalanma sürüyor. Rekor serisine bu yıl da devam eden euro/TL, haftanın son iş gününde tarihte ilk kez 21 TL'yi aşarak rekor yeniledi. Dolarda ise yükseliş devam ediyor.

Alıntıyı görüntüle
KAYNAK
Pasta mı keselim bu nasıl haber

İceWolf

80+ Silver
Diğerlerinide cevaplayın bunun cevabınıda ben müsait olduğumda uzun uzun yazicam size :)
Mümkünse kısa rica edeyim. Çünkü bişey ne kadar uzatılırsa, ne kadar dolanbaçlara girer çıkarsa o kadar sahteleşir.

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
Mümkünse kısa rica edeyim. Çünkü bişey ne kadar uzatılırsa, ne kadar dolanbaçlara girer çıkarsa o kadar sahteleşir.
Hemen kısaca yazayım güzel insan ama lütfen diğerlerine cevap bekliyorum hâlâ.

İnsanların deli gibi alışveriş yapmasının sebebi ekonominin kötü olması çünkü halk şunu biliyor bugün ben bu ürünü almazsam yarın daha pahalı olacak endişesiyle alıyor. (bu doğru bu arada) pandemide insanlar yokluktan korkup stok yaparken artık fiyatlar artacak korkusuyla stok yapar oldu.

İceWolf

80+ Silver
Hemen kısaca yazayım güzel insan ama lütfen diğerlerine cevap bekliyorum hâlâ.

İnsanların deli gibi alışveriş yapmasının sebebi ekonominin kötü olması çünkü halk şunu biliyor bugün ben bu ürünü almazsam yarın daha pahalı olacak endişesiyle alıyor. (bu doğru bu arada) pandemide insanlar yokluktan korkup stok yaparken artık fiyatlar artacak korkusuyla stok yapar oldu.
Parası olmayan nasıl deli gibi alışveriş yapıyor? Yada kredi kartını ödeyecek gücü olmayan?

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Ahmet
Parası olmayan nasıl deli gibi alışveriş yapıyor? Yada kredi kartını ödeyecek gücü olmayan?
Harika bir soru sordun güzel kardeşim onuda anlatayım. Hatta örneklerini kendi kartlarim üzerinden göstermek istiyorum işten çıktım 10dkya evdeyim gostericem lütfen bekle konuşalım böyle olur mu ?

İceWolf

80+ Silver
Harika bir soru sordun güzel kardeşim onuda anlatayım. Hatta örneklerini kendi kartlarim üzerinden göstermek istiyorum işten çıktım 10dkya evdeyim gostericem lütfen bekle konuşalım böyle olur mu ?
Olur tabii ki.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom