Neler Yeni

Ev sahibim yüzde 350 zam istiyor. ne yapabilirim?

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Merhaba iyi forumlar. Ben Ankarada şuan kiracı olduğum dairede 2 yıldır kiracıyım. Kİram ilk yıl 2400 TL bu senede 4000 TL olarak ödedim. 1 gün bile kiraları geciktirmedim. Ev sahibim şuan benden 14 bin TL kira istiyor. Kirayı vermeyeceksen çık diyor. Bana makul bir şey söylese ben okey diyecem. Ne bileyim 8 bin 9 bin hatta 10 binede razıyım. Adam 14 ten aşağı olmaz diyor. Biz zamanında 2 sene önce sözleşmeye 2 ay önceden belirtmek üzere ev sahibi kiracıyı evden çıkarabilir diye bir madde eklemiştik. Şuan bunu bana hatırlatıyor sürekli. Bu maddenin bir geçerliliği varmı? Bunları düşünerek bu maddeyi ekletmiş demek. Biz sözleşmeye zam oranını yüzde 12 olarak yazmıştık. Ama geçen sene buna uymayıp yüzde 65 zam yaptı. o zaman sözleşmeyi hiç kale almadı. Ama şimdi işine geldiği gibi sözleşmeyi hatırlatıyor. Ben kendisine en son 8 bin teklif yapacağım daha fazlasını isterse git mahkemeye başvur diyeceğim ve kiramı yüzde 25 zamlı olarak göndermeye devam edeceğim. Bu durumda ne yapabilirim bilgisi olanlar yardımcı olabilirmi?
Sözleşme maddesine göre seni çıkarabilir ancak yasal yürürlüğe göre ortalamanın üzerinde bir fiyat artışı olduğundan yaptığı yanlış ve kendi koyduğu maddeyi ihlal etmiş sıkıntılı durumlar çift taraflı mağduriyet yaşanır

CharonIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ahmet Ferdi KİRAZ
Sözleşme maddesine göre seni çıkarabilir ancak yasal yürürlüğe göre ortalamanın üzerinde bir fiyat artışı olduğundan yaptığı yanlış ve kendi koyduğu maddeyi ihlal etmiş sıkıntılı durumlar çift taraflı mağduriyet yaşanır
Ama o maddeyi kötü niyetle şuan yaptığını yapmak için eklediği belli yani. Kiracıyı beğenmedin, istediğin kirayı vermedi hemen evden çıkar olsun bitsin. Bana hiç mantıklı gelmedi.

Vatan.Delisi

80+ Bronze
Bende aynı konudan rahatsızım 1800 tl olan kirayı 8000 tl yaptı ve ya kabul et yada hemen çık diyor bu yağmurda bu karda ve daha büyük sorum doğalgaz yanmıyor ve evin her tarafı yagmur suyu alıyor şimdi başka ev bakıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güncelleme yapayım konuyla ilgili. Ben insan gibi kendisini tekrar aradım konuştum. En fazla 8 bin lira verebilirim daha yukarısını veremem, anlaşmıyorsak kanun var hukuk var mahkemeye verin mahkeme sizi haklı bulursa çıkarım dedim. Hemen bağırıp çağırmaya başladı. Eve gelip kilidi değiştirecekmiş. Eşyalarımıda sokağa atacakmış. Bu şekilde tehdit etti. Şikayet etsemmi diye düşünüyorum ama bir şey çıkmayacağını bildiğim için uğraşmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
Siz evde yokken eve girerse haneye tecavüz suçundan 3 yıla kadar ceza alır

Bende aynı konudan rahatsızım 1800 TL olan kirayı 8000 TL yaptı ve ya kabul et yada hemen çık diyor bu yağmurda bu karda ve daha büyük sorum doğalgaz yanmıyor ve evin her tarafı yagmur suyu alıyor şimdi başka ev bakıyorum

Ve kira yatıramasın diye size verdiği ibanı kapatırsa kira sözleşmesindeki tc numarasına ptt üzerinden kira ödemesi yapınız

CharonIV

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ahmet Ferdi KİRAZ
Bende aynı konudan rahatsızım 1800 TL olan kirayı 8000 TL yaptı ve ya kabul et yada hemen çık diyor bu yağmurda bu karda ve daha büyük sorum doğalgaz yanmıyor ve evin her tarafı yagmur suyu alıyor şimdi başka ev bakıyorum

Ve kira yatıramasın diye size verdiği ibanı kapatırsa kira sözleşmesindeki tc numarasına ptt üzerinden kira ödemesi yapınız
Tamamdır hocam sağlasın bunu hiç duymamıştım aklımda bulunsun.

Existentia

80+ Silver
Güncelleme yapayım konuyla ilgili. Ben insan gibi kendisini tekrar aradım konuştum. En fazla 8 bin lira verebilirim daha yukarısını veremem, anlaşmıyorsak kanun var hukuk var mahkemeye verin mahkeme sizi haklı bulursa çıkarım dedim. Hemen bağırıp çağırmaya başladı. Eve gelip kilidi değiştirecekmiş. Eşyalarımıda sokağa atacakmış. Bu şekilde tehdit etti. Şikayet etsemmi diye düşünüyorum ama bir şey çıkmayacağını bildiğim için uğraşmak istemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?
öyle bir şey yaparsa ömür boyu işi düzelmez bir dava açar beleşe oturur bir de maddi manevi tazminat alırsınız

KAANT10X

80+ Bronze
Hacı abi aradaki sözleşme detaylarını ya da mahkemenin sözleşme hakkında ki hükmünü bilemem ama yüzde 25 sınırının koyulma sebebi zaten ev sahipleri kafasına göre fiyat belirlemesin diye yani verme gerekirse hukuki yollara başvur ve kanunun sana verdiği Haktan vazgeçme o zammı asla yapma. Bunun diğer yönlerini geçtim faizler artmasına rağmen halen satılık ev fiyatları düşmüyorsa ve dolayısıyla kiralar da düşmüyorsa burada art niyet vardır.

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
491
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Ama o maddeyi kötü niyetle şuan yaptığını yapmak için eklediği belli yani. Kiracıyı beğenmedin, istediğin kirayı vermedi hemen evden çıkar olsun bitsin. Bana hiç mantıklı gelmedi.
Tartışılacak çok şey var Allah kurtarsın

Top Bottom