Neler Yeni

Excalibur vs Skywalker?

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde hazır ve toplama sistem önerileri almıştım ancak bazı aksiliklerden dolayı maalesef sistemi satın alamadım. Bankalar ile yaşanan problemlerden dolayı vadeli taksit ile pc almak durumundayım. Bu imkânı da sadece Evkur'da bulabildim. Kısacası kredi kartım yok öncelikle bunu belirteyim. Evkur'a gittiğimde elemanın tavsiyesiyle gaza geldim ve Casper Excalibur sistemi satın almaya karar verdim. Aynı fiyat bandında farklı bir PC olduğundan haberim yoktu. Sistem şu:

İçinde bazı bileşenler markaları yazmadığı için bulabildiklerimi kendim ekliyorum:
Intel I3 10100F
Gigabyte B460M DS3H & Gigabye H410M H (İkisinden hangisi geleceği belli değil ama bunlardan birisi olacağı kesin)
XFX RX570 8GB
FSP Hydro 500W 85+ PSU
Ballistix 8GB 2666 Mhz RAM
480GB SSD (Markası belli değil)

Bu PC için gerekli imzalar atıldıktan sonra bir arkadaş bana Evkur'da şu sistemin olduğunu ve neden bunu almadığımı söyledi:

Bu sistem sanırım GameGaraj sistemi. İçinde ASUS ROG Strix RX570 8GB yazıyor ancak sanırım stokları olmadığı için PowerColor RX 570 8GB gönderiyorlar. Sitede yazan özellikleri şu şekilde:
  • DarkFlash Skywalker 650W 80+Br RGB Mid Tower Kasa
  • AMD Ryzen 5 3500 3.6GHz 4.1GHz AM4 - MPK
  • Asus Prime A320M-R-SI DDR4 S+V+GL AM4 (mATX)
  • Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4R-Kutusuz
  • Netac N535S 480GB SSD Disk NT01N535S-480G-S3X
  • Asus ROG-STRIX-RX570-O8G-GAMING 8GB 256Bit DDR5
Bu sistemi gördükten sonra içim içimi yemeye başladı. Herhangi bir değişiklik yapmazsam eğer, yakın bir zamanda Excalibur elime geçecek ve değişim olayı sıkıntıya girecek. Sizce ikisi arasında gerçekten çok fazla fark var mı? (Rog Strix yerine PowerColor geleceğini farz edersek). Gerçekten uğraşıp sözleşmeyi bozup Skywalker'a dönmeye değer mi? Yoksa hali hazırda birkaç gün içinde elime geçecek Excalibur'a devam mı edeyim? Şimdiden Teşekkürler...

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu
Skywalkwr excalibur sakın sakin sakin sakin ALMA
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kanka ben skaywalkeri gamegarajdan zannettim başka siteden alabilme imkanın varsa başka yerde. Al

Merhaba arkadaşlar. Geçenlerde hazır ve toplama sistem önerileri almıştım ancak bazı aksiliklerden dolayı maalesef sistemi satın alamadım. Bankalar ile yaşanan problemlerden dolayı vadeli taksit ile pc almak durumundayım. Bu imkânı da sadece Evkur'da bulabildim. Kısacası kredi kartım yok öncelikle bunu belirteyim. Evkur'a gittiğimde elemanın tavsiyesiyle gaza geldim ve Casper Excalibur sistemi satın almaya karar verdim. Aynı fiyat bandında farklı bir PC olduğundan haberim yoktu. Sistem şu:

İçinde bazı bileşenler markaları yazmadığı için bulabildiklerimi kendim ekliyorum:
Intel I3 10100F
Gigabyte B460M DS3H & Gigabye H410M H (İkisinden hangisi geleceği belli değil ama bunlardan birisi olacağı kesin)
XFX RX570 8GB
FSP Hydro 500W 85+ PSU
Ballistix 8GB 2666 Mhz RAM
480GB SSD (Markası belli değil)

Bu PC için gerekli imzalar atıldıktan sonra bir arkadaş bana Evkur'da şu sistemin olduğunu ve neden bunu almadığımı söyledi:

Bu sistem sanırım GameGaraj sistemi. İçinde ASUS ROG Strix RX570 8GB yazıyor ancak sanırım stokları olmadığı için PowerColor RX 570 8GB gönderiyorlar. Sitede yazan özellikleri şu şekilde:
  • DarkFlash Skywalker 650W 80+Br RGB Mid Tower Kasa
  • AMD Ryzen 5 3500 3.6GHz 4.1GHz AM4 - MPK
  • Asus Prime A320M-R-SI DDR4 S+V+GL AM4 (mATX)
  • Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4R-Kutusuz
  • Netac N535S 480GB SSD Disk NT01N535S-480G-S3X
  • Asus ROG-STRIX-RX570-O8G-GAMING 8GB 256Bit DDR5
Bu sistemi gördükten sonra içim içimi yemeye başladı. Herhangi bir değişiklik yapmazsam eğer, yakın bir zamanda Excalibur elime geçecek ve değişim olayı sıkıntıya girecek. Sizce ikisi arasında gerçekten çok fazla fark var mı? (Rog Strix yerine PowerColor geleceğini farz edersek). Gerçekten uğraşıp sözleşmeyi bozup Skywalker'a dönmeye değer mi? Yoksa hali hazırda birkaç gün içinde elime geçecek Excalibur'a devam mı edeyim? Şimdiden Teşekkürler...
İkiside fiyatını hak etmiyor bence alma

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Kanka ben skaywalkeri gamegarajdan zannettim başka siteden alabilme imkanın varsa başka yerde. Al
Sitede başka sistem yok maalesef. Burada aynı fiyat bandında veya daha ucuza önerebileceğiniz sistem var mı? Yoksa kötü olsa bile ikisi arasından hangisini önerirsiniz?

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
İkiside fiyatını hak etmiyor bence alma
Evet fiyat olarak fazla onun farkındayız. Ancak bunu kabul ederek alıyoruz. Kredi kartı kullanma ihtimalimiz sıfır. Borçlardan dolayı maalesef bu fiyatlara mahkumuz

Fireman37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
Kadir Tuna Karasu
Başka siteden alamazmisin alamaz isen bence hiç alma çünkü paran çöpe gitcek
Okey durmunu okudum anladım bence hiç birini alma çöpe atmak gibi

Evet fiyat olarak fazla onun farkındayız. Ancak bunu kabul ederek alıyoruz. Kredi kartı kullanma ihtimalimiz sıfır. Borçlardan dolayı maalesef bu fiyatlara mahkumuz
Bence hiçbirini alma para biriktir başka siteden al hiçbiri almaya degmez

wojiaok81

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Kamer Kızıl
Skywalker'ı GameGaraj'dan alıyorlarmış. O da mı almaya değmeyecek kadar kötü sizce? Bu arada Excalibur'un ne açıdan çok kötü olduğunu düşünüyordunuz?

Top Bottom