Neler Yeni

🔥İndirim EZDIY-FAB X16 PCie 3.0 Ekran Kartı Kablosu 2 Adet 588 TL

Aykut D.

80+ Gold
Kabloda sorun olabilir mi ? Ben çok uzun zamandır kullanıyorum.
Bunu görseldeki kasaya nasıl uydurabilirim ?
1712605140700.jpeg

Tefnut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
254
İsim
John Smith
30cm olmasa düşünülebilirmiş. 20 liği bile kasaya zor sığdırmıştım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Mehmet Maytahan
2 Tane de ben sipariş verdim. RX 5700XT ile kullanacağım umarım performansı tatmin edici olur.

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
Tek aldığınızda kargo parası ekleniyor 400 TL altı ürün olduğu için. 2 tane alırsanız kargo ücreti kalkıyor. Satmak için bile alınabilir.

Genel uyarı olarak söyleyim, extension kablolarını kullanmayın. Terminal belli değil, fazladan point of failure ekliyorsunuz, voltaj düşüşüne sebep oluyor, yangın riski bile var. Kullanılması sağlıklı değil kesinlikle önermiyorum. Psu kablosunun görünümünü değiştirmek istiyorsanız kendi kablosunun üstüne takacağınız sleeve'ler var onlardan alın çok daha sağlıklı.

Son düzenleme:

JuunBuun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
922
İsim
Taksim Delisi Cenk
valla dün akşam 20 cm olanını 599 tl den sipariş ettim. 20 + 30 cm alınca 761 tl yapıyor. 30 cm lik 162 tl ye gelmiş oluyor.
ama 30 cm olanın dişi ucu duz, 90 derece değil.Yoksa fiyat güzel

KONSOL

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Furkan
Extension kablolarını kullanmayın. Terminal belli değil, fazladan point of failure ekliyorsunuz, voltaj düşüşüne sebep oluyor, yangın riski bile var. Kullanılması sağlıklı değil kesinlikle önermiyorum. Psu kablosunun görünümünü değiştirmek istiyorsanız kendi kablosunun üstüne takacağınız sleeve'ler var onlardan alın çok daha sağlıklı.
Bu tarz sleevelere öneriniz var mıdır? Uzun zamandır örneğine denk gelemedim.

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
Bu tarz sleevelere öneriniz var mıdır? Uzun zamandır örneğine denk gelemedim.
Bende bakmıyorum uzun zamandır, extensionların içinde kablo çıkarılıp psu'nun kablosu konularakta daha düzgün bişey yapabilirsin düz extensionlardan. Rgb ise dışı biraz sıcaklık ekliyor dolayısıyla yine rezistans artar ama stok extensionlar kadar ciddi bi fark olmaz stok psu kablosuna göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende bakmıyorum uzun zamandır, extensionların içinde kablo çıkarılıp psu'nun kablosu konularakta daha düzgün bişey yapabilirsin düz extensionlardan. Rgb ise dışı biraz sıcaklık ekliyor dolayısıyla yine rezistans artar ama stok extensionlar kadar ciddi bi fark olmaz stok psu kablosuna göre
Jonnyguru'nun şöyle kısa bi makalesi var:

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Genel uyarı olarak söyleyim, extension kablolarını kullanmayın. Terminal belli değil, fazladan point of failure ekliyorsunuz, voltaj düşüşüne sebep oluyor, yangın riski bile var. Kullanılması sağlıklı değil kesinlikle önermiyorum. Psu kablosunun görünümünü değiştirmek istiyorsanız kendi kablosunun üstüne takacağınız sleeve'ler var onlardan alın çok daha sağlıklı.
Konuyla ilgisi ?

sezer3636

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
452
İsim
sezer adıgüzel
Tek aldığınızda kargo parası ekleniyor 400 TL altı ürün olduğu için. 2 tane alırsanız kargo ücreti kalkıyor. Satmak için bile alınabilir.

2 tane aldım hocam ben tşk ederim. diğerini 500 tl den satarsam bile yeter ki her malın alıcısı vardır. mx400 monitor kolunda da 2 tane almıştım diğerini 6 katı fiyatına satmıştım benden alan çocukta kendi komisyonunu ekleyip başkasına satmıştı :D

Zelrael

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Enes Var
Konuyla ilgisi ?
Pcie extension alacak kişiler görünüm için alıyor, genelde psu extension kablolarınıda alıyorlar ve yanlış hatırlamıyorsam daha önce lian li strimmer indirimi paylaştığınızı görmüştüm bunu görünce aklıma geldi kullanmak isteyenlere uyarı olarak söylemek istedim. Psu extension kablosu kullanmak isteyen birilerinin bu konuyu göreceğinden eminim, genelde yatay kart kullanan kişiler psu extension kablolarıda alıyor. Pcie extension kablolarındada signal loss olayı oluyor sanırım ama o konuda pek bilgili değilim.

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Kadir Danacı
3090 ile kullanılırsa çok kayıp olurmu

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Pcie extension alacak kişiler görünüm için alıyor, genelde psu extension kablolarınıda alıyorlar ve yanlış hatırlamıyorsam daha önce lian li strimmer indirimi paylaştığınızı görmüştüm bunu görünce aklıma geldi kullanmak isteyenlere uyarı olarak söylemek istedim. Psu extension kablosu kullanmak isteyen birilerinin bu konuyu göreceğinden eminim. Pcie extension kablolarındada signal loss olayı oluyor sanırım ama o konuda pek bilgili değilim.
Lian Li Strimer indirimi mi ? Dostum sen fi tarihinde kaldın sanırım. Kim bilir ne zaman paylaşmışımdır ama şundan eminim son 2 senedir sanırım paylaşmadım. Belki de hiç paylaşmamış olabilirim. Olumsuz bir yorum yapmak için konulara gelip bir şeyler yazıyorsun sürekli. Yani dünya üzerinde binlerce kişi kullanıyor şuan extension kabloyu kaç tane yanan gördün ? Hatta bizim 30cm uzattığımız kabloyu adamlar 2 metre uzatıyor. Kablo uzatmak voltaj düşürür ama 20cm 30cm ile olmaz o iş. 100 metrede 220vtan 218v falan düşer kablodan kabloya göre değişir oda. 20 30 cm uzatmak hiç bir riski yok. Ayrıca bahsettiğin kablodan yangın çıktıysa bile muhtemelen üretim hatasıdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pcie extension alacak kişiler görünüm için alıyor, genelde psu extension kablolarınıda alıyorlar ve yanlış hatırlamıyorsam daha önce lian li strimmer indirimi paylaştığınızı görmüştüm bunu görünce aklıma geldi kullanmak isteyenlere uyarı olarak söylemek istedim. Psu extension kablosu kullanmak isteyen birilerinin bu konuyu göreceğinden eminim, genelde yatay kart kullanan kişiler psu extension kablolarıda alıyor. Pcie extension kablolarındada signal loss olayı oluyor sanırım ama o konuda pek bilgili değilim.
He o makalede ki amper yükselişini sana hesaplayım. Kayıp voltaj 0.094v. Başta ölçtüğü değer 11.995v normal psu kablosundaki voltaj.
En güçlü kart RTX 4090 desek. 450w güç çekiyor tam yükte. 450w/11.995v=37.51563151313047 amper. Düz 37.5 Amper diyelim. Extension kablodan sonra çıkan voltaj 11.781. 450w/11.781v=38.19709702062643 Amper. Bu ikisi arasındaki amper farkı 0.6814655074959624 amper. 1 amper bile değil. Yangın neden çıkar ? Kablo ısınıp erir yanar. Bu aradaki amper farkı yangın çıkacak kadar fazla değil. Onu da sana şöyle açıklayayım. Normal bir TTR kablo yani 3lü priz kablosu düşün içinden geçen tek telin amper taşıma kapasitesi 3.3 amper falan.
1712619138854.png
Şurada ki tek telden bahsediyorum.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,227
Üyeler
156,900
Son üye
Leliel