Neler Yeni

F/p Giriş seviyesi sıvı soğutma

Dark27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Muhammed Ali Üstün
Bütçe
1200
Selamlar iyi günler dilerim çok uzatmadan konuya gireyim giriş seviyesi 120'lik sıvı soğutma düşünüyorum 2 alternatif arasında kaldım:

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Selamlar iyi günler dilerim çok uzatmadan konuya gireyim giriş seviyesi 120'lik sıvı soğutma düşünüyorum 2 alternatif arasında kaldım:

illa sıvı soğutma alacam diyorsan https://www.akakce.com/islemci-sogu...rrs-le300-sivi-sogutma-fiyati,2050881880.html buna bak ama bu bütçeye güçlü bir kule tipi daha mantıklı

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Hocam bütceni 1k kadar arttırabilirsen giriş/orta seviye 240lık bi msı var ,
Mesaj otomatik birleştirildi:

illa sıvı soğutma alacam diyorsan https://www.akakce.com/islemci-sogu...rrs-le300-sivi-sogutma-fiyati,2050881880.html buna bak ama bu bütçeye güçlü bir kule tipi daha mantıklı
Hocam kuleyi pek mantıklı bulmuyorum soğutma ve hava akışı açısından sıvı daha mantıklı geliyor

onurerer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Onur ERER
İlgilendiği Kategoriler
2. El, bilgisayar, donanım, indirim
inventusta cooler master ml240 v2 var fiyatı da iyiydi harika bir ürün tavsiye ederim.

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Kerem Gencer
120 lik sıvı soğutma almaktansa kule tipi almak gerçekten çok daha mantıklı. İşlemcin zaten yükte 80-85 derecelerde dolanıyorsa, üstüne biraz daha ekleyip daha iyi bir sıvı soğutma almaya bekletebilirsin gibi.

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Hocam bütceni 1k kadar arttırabilirsen giriş/orta seviye 240lık bi msı var ,

Hocam kuleyi pek mantıklı bulmuyorum soğutma ve hava akışı açısından sıvı daha mantıklı geliyor
sıvı soğutmaların bakımı oluyor ve belli kullanım süreleri oluyor bazı kule tipi soğutucular neredeyse kule tipi soğutucularla neredeyse aynı değerleri veriyor

Can...

80+ Platinum

sağlam bir hava soğutma öneririm para israfı olur o soğutmalar

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran

Ekler

• Kule soğutma akışıı.png
    Kule soğutma akışıı.png
    16.1 KB · Hit: 71

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Hocam neden kule istemediğimin fotoğrafı budur turuncu olan egzoz fanı/ morlar intake fan / sarı işlemci/ turkuaz ekran kartı/ griler temiz hava /kırmızı atık hava
hocam bunu biliyoruz fakat bütçesi uymuyor 120 mm sıvı soğutma almak mantıksız olay burada yoksa bütçesi olsa 240 mm alınmalı,herkesin bütçesi olsa da sıvı soğutma alsa ama maalesef

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,678
İsim
Deniz Efe

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Eklediğim 2 görselde de olduğu gibi (Paint yeteneğim baya kötü)Kule soğutma sirkilasyona blokaj yaparken ve kasadaki tek egzoza aşırı yükleme yaparken sıvıda durum daha farklı
Sıvı soğutmada fanlar zaten egzoz görevi gördüğü için arka egzoz tamamiyle gpunun kirlettiği hava odaklı çalışırken sıvı soğutma fanları kasadaki genel soğumayı sağlarken işlemciyide soğutucak
Özet:Bütceniz iyiyse sıvı alın hem estetik de duruyor boyut kaynaklı uyum sorunuda daha az olur

hocam bunu biliyoruz fakat bütçesi uymuyor 120 mm sıvı soğutma almak mantıksız olay burada yoksa bütçesi olsa 240 mm alınmalı,herkesin bütçesi olsa da sıvı soğutma alsa ama maalesef
Evet hocam haklısınız 120 mantıksız tamam bu doğru bende kişiye zaten bütceyi arttırabilirse diye ek bir seçenek sundum hatam varsa affedin

Ekler

• Kule soğutma akışıı.png
    Kule soğutma akışıı.png
    13.1 KB · Hit: 52
  • Sıvı soğutma sirkilasyon.png
    Sıvı soğutma sirkilasyon.png
    41.3 KB · Hit: 51

hiyper

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Umut Karakuş
Eklediğim 2 görselde de olduğu gibi (Paint yeteneğim baya kötü)Kule soğutma sirkilasyona blokaj yaparken ve kasadaki tek egzoza aşırı yükleme yaparken sıvıda durum daha farklı
Sıvı soğutmada fanlar zaten egzoz görevi gördüğü için arka egzoz tamamiyle gpunun kirlettiği hava odaklı çalışırken sıvı soğutma fanları kasadaki genel soğumayı sağlarken işlemciyide soğutucak
Özet:Bütceniz iyiyse sıvı alın hem estetik de duruyor boyut kaynaklı uyum sorunuda daha az olur

Evet hocam haklısınız 120 mantıksız tamam bu doğru bende kişiye zaten bütceyi arttırabilirse diye ek bir seçenek sundum hatam varsa affedin
yok hocam ne hatası. İyi açıklamışsınız ağzınıza sağlık

Dark27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Muhammed Ali Üstün
neden 120 lik önermiyorsunuz ki hem görünüş açısından (yani hava soğutmalar çok kaba görünüyor gözüme) hem ses açısından hatta perfonmans açısından daha mantıklı değilmi?

Top Bottom