Neler Yeni

Rehber Fiber Altyapıya ulaşmanın en hızlı yolları

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ömer Faruk Altınova
Bende az önce görüp TT CEO'suna LinkedIn'den mesaj attım. Müşteri hizmetleri vs. daha önce hep geçiştirmişti bakalım bu sefer ne olacak.
İlk mesaja cevap verildi. Müşteri hizmetleri bir gün sonra aradı 2024 yılında plan olmadığını sonraki yıllar için de bir şey söyleyemeyeceğini söyledi. Daha sonra durumu anlatan 2. bir mesaj attım ona 1 haftadır cevap verilmedi. Proje de yapılmadı talep vs. de açılmadı kaldı öyle.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ömer Faruk Altınova
Fiber internet hizmetine erişmek artık bir lüks değil, bir ihtiyaç haline geldi. Siz de fiber altyapıya ulaşmanın yollarını öğrenerek, bu yüksek hızlı internet teknolojisinden faydalanabilirsiniz. İsterseniz, şimdi yazımızın devamında, fiber altyapıya ulaşmanın yollarını daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Fiber internet, yüksek hız ve yüksek performanslı bir internet bağlantısı sağlayan en son teknolojilerden biridir. Ancak, fiber altyapıya ulaşmak bazen zorlu bir süreç olabilir. Neyse ki, birkaç yöntemle fiber altyapıya ulaşmanın mümkün olduğunu biliyoruz.

Öncelikle Gerekli Üyelikler ve Hizmetler:
-1 Adet Twitter hesabı
-1 Adet Linkedin hesabı (18 yaş üstü olmanızda fayda var)
-1 adet cep telefonu numarası
- E-Devlet Hesabı

E-Devlet Açık Kapı Hizmeti: En Hızlı Çözüm Yolu!

E-Devlet Açık Kapı hizmeti, valilik tarafından sunulan bir hizmettir ve bu hizmet sayesinde kanal tıkanıklığı, fiber döşenmesi gibi problemlere anında çözüm bulabilirsiniz. Ben de bu yöntemi denedim ve Türk Telekom tarafından proje çıkartıldı. Şu an fiber kabloları çekildi ve internet hizmetim çok daha hızlı ve stabil hale geldi.

Eğer siz de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız, öncelikle E-Devlet üzerinden Açık Kapı başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru valilik tarafından öncelikli olarak ele alınacak ve en kısa sürede sorununuz çözülecektir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir nokta var: BTK'ya şikayet oluşturmayı unutmamalısınız. Aksi takdirde başvurunuz otomatik olarak reddedilebilir.

Türk Telekom gibi altyapı firmalarının da bu hizmeti sunduğunu belirtmek gerekir. Ancak en hızlı sonuçları almak için E-Devlet Açık Kapı hizmetini tercih etmenizi öneririm.

Türk Telekom
Türk Telekom, Türkiye'nin %99'una altyapı hizmeti sunan bir firma olarak, fiber altyapıya erişmek isteyenlerin ilk tercihlerinden biridir. Bu nedenle, fiber altyapıya ulaşmanın yolları konusunda ikinci olarak Türk Telekom'dan bahsetmek istiyorum.

1-) Bölge Müdürlüğüne Dilekçe Vermek: Türk Telekom'un fiber altyapı hizmetlerine başvurmak için en yaygın yöntemlerinden biri, bölge müdürlüklerine dilekçe vermektedir. Ancak, bu yöntem genellikle ortalama 3 ila 6 ay arasında sonuç vermektedir. Örneğin, Benim Türk Telekom maceramda, 3 yıldır çözülemeyen durumlar vardı bu yöntemle az da olsa bir çözüme ulaşıldı. Ancak, diğer yöntemlerle birleştirildiğinde, sonuçlar daha hızlı olabilir.

2-) Twitter'dan Ümit Önal'a Tweet Atmak: Türk Telekom'un Ceo'su görevinde bulunan Ümit Önal'a tweet atmak, fiber altyapıya erişmek için etkili bir yöntemdir. Ancak, bu yöntem sadece ulaşmakla kalmaktadır. Özel destek ekibi, sadece size Türk Telekom'a başvurmanızı ve beklemenizi öneren otomatik cevaplar vermektedir yada Türk Telekom abonesi olursanız işlem sağlayabileceklerini söylüyorlar.

3-)LinkedIn üzerinden Ümit Önal'a özel mesaj yazmak: Bu yöntem gerçekten de oldukça etkili! LinkedIn hesabınızı oluşturduktan sonra Ümit Önal'a tüm talebinizi, ne zamandır beklediğinizi ve bölgenizdeki fiber hizmetlerine olan ihtiyacınızı anlatan bir mesaj yazın. Unutmayın, iletişim bilgilerinizi ve numaranızı da mutlaka ekleyin. Ümit Önal sizi müşteri hizmetleri ekibine yönlendirecek ve genellikle 1-2 saat içinde sizinle iletişime geçeceklerdir. Eğer inceleme sonucunda bölgenizde fiber altyapıya geçiş mümkün ise, yaklaşık bir ay içinde fibere erişiminiz bağlanacaktır. Bu yöntem, gerçekten de en hızlı sonuç veren yöntemlerden biridir!

Türkcell Süperonline
Eğer mahallenize yakın bir yerde Süperonline fiber hizmeti varsa, Ümit Önal'a yaptığımız gibi 3. stratejideki gibi LinkedIn üzerinden ulaşmak en etkili yöntemlerden biridir.

1-) Murat Erkan'a LinkedIn üzerinden özel mesaj yazmak: Bu yöntem, gerçekten etkili bir sonuç vermektedir. İzmir'de yaklaşık 80 metre ötede fiber hattı bulunan arkadaşımdan tutun, karşı sitede Süperonline fiber hizmeti bulunurken kendisinde fiber hizmeti olmayan arkadaşım bile fiber hizmetine erişti. LinkedIn hesabınız üzerinden Murat Erkan'a derdinizi anlatarak, kendisi sizden bir mail atmanızı isteyecektir. Ancak mailin bir çözüm olmadığını ve bu yöntemi denediğiniz halde geçerli bir hizmet alamadığınızı belirtirseniz, sadece sizin binanız için bile fiber döşenebilir. Murat Bey'e ulaştığınız için çok daha öncelikli bir hizmet alırsınız. Her ay aranarak, bir sorununuz olup olmadığı vb. konularda bilgilendirilirsiniz ve gelen ekip tarafından VIP muamelesi görürsünüz.

TürkNet
gigafiber hizmeti ile kullanıcılarına yüksek hızda internet imkanı sunuyor. Ancak, maalesef bazı bölgelerde hizmet erişimi sorunu yaşanabiliyor. Gigafiber için başvuru yaptığınız halde erişim sağlayamayanlar için birkaç yöntem bulunuyor.

İlk yöntem, TürkNet CEO'su Cem Çelebiler'in LinkedIN hesabına özel mesaj yazmak. Kendisi her ne kadar cevap veremese de, çalışma arkadaşlarına yönlendiriyor ve iletişim bilgileriyle adresinizi bırakarak, sizinle iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz.

İkinci yöntem ise, bulunduğunuz ilçe belediyesine dilekçe yazmak. Belediyeler, gigafiber hizmeti için izin veren kurumlardan biri olabilir ve bu hizmetin yaygınlaşması için taleplerinizi dikkate alabilirler. Bu yöntemi denemeden önce, önceki başvurularınızın sonuçsuz kaldığını belirten bir ifade eklemenizde fayda var.

Benim deneyip sonuç aldığım, arkadaşlarımızın deneyip sonuç aldığı tüm firmaları yazmaya çalıştım. KabloNet , Atlantisnet gibi internet servis sağlayıcılarını hiç denemedim. Atlantisnet zaten Esenyurtta yavaş yavaş büyüyen bir firma muhtemelen yukarıdaki yöntemler işinize yaramayacaktır. Şansınızı denediğiniz diğer firmalar varsa veya işe yaradığını düşündüğünüz yöntemler varsa bu konunun altında belirtebilirsiniz konuya ekleme yaparım.
Hocam tekrardan merhabalar, Açık kapı ve BTK üzerinden şikayette bulunurken başvuru metnini nasıl yazmamız gerekiyor? Talep ettiğimizi mi yoksa önceden ettiğimiz taleplerin reddedildiğini mi söylememiz lazım?

AlphaOMG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Ömer Keskin
Herkese böyle bir internet nasip olur inşaallah.

Ekler

• 49B5B50E-4769-4B83-A16A-E95A9A0C81BA.jpeg
    49B5B50E-4769-4B83-A16A-E95A9A0C81BA.jpeg
    1.3 MB · Hit: 15

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Hocam tekrardan merhabalar, Açık kapı ve BTK üzerinden şikayette bulunurken başvuru metnini nasıl yazmamız gerekiyor? Talep ettiğimizi mi yoksa önceden ettiğimiz taleplerin reddedildiğini mi söylememiz lazım?
hocam bunu talep ettiğinizi taleplere sürekli geri dönüş yapılmadığını uzay çağında bizi xx megabit internete muhtaç bıraktıklarını falan yaz etkili olsun hatta chatgpt ye düzelttir metnini

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Ömer Faruk Altınova
hocam bunu talep ettiğinizi taleplere sürekli geri dönüş yapılmadığını uzay çağında bizi xx megabit internete muhtaç bıraktıklarını falan yaz etkili olsun hatta chatgpt ye düzelttir metnini
Teşekkürler, BTK üzerinden şikayet oluşturdum Açık Kapı için BTK şikayetinin sonucunu beklemeli miyim? Yoksa ikisine birden mi şikayet yazmalıyım?

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Teşekkürler, BTK üzerinden şikayet oluşturdum Açık Kapı için BTK şikayetinin sonucunu beklemeli miyim? Yoksa ikisine birden mi şikayet yazmalıyım?
Btk ya daha önce basvurduysan sorgu numarası ile iletebilirsin açık kapıya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,240
Üyeler
140,794
Son üye
KemalBey34
Top Bottom