Neler Yeni

FIBER TT Alt yapı NETSPEED-GIBIRNET arasında kaldım

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
211
İsim
OZAN TANKUŞ
Arkadaşlar Binamda Türkcell superonline ve Turktelekom Fıber olmak üzere 2 adet firma var. şuan hali hazırda Millenicom superonline kullanıyorum. Ama pingim sanki eskiye nazaran online oyunlarda arttı gibi gözüküyor. Sizin deneyimlerinize göre Sadece FİBER KULLANAN ARKADAŞLAR, oyunlarda hangisi daha iyidir ? 100lük paket kullanacağım. şuan 100 lük kullansam bile bana 100den fazlasını veriyorlar. Ve 20 mbps upload var. Turkcell bana fazlasını veriyor. Ama Gerek Twitch olsun,Gerek diğer şeylerde upload tarafında genellıkle sorun yaşıyorum. İş sadece download ve upload değil. Kullanıcı deneyimi ve online oyunlara gelince işler karışıyor. Valorantda şuan 40-50 ping alıyorum. Ama Önceden 10-12 alıyordum. Kısa zaman önce alt yapıda Kocaeli bölgesinde Kablo kesintisinden dolayı uploadlarda soruyn yaşadım. Hatta Twitch tarafına hiç upload veremedım. Ardından Genel olarak Uploadımda kısıtlama oldu. Sonradan düzelse de upload tarafı beni hep tedirgin ediyor. Netspeed fiber mi iyidir yoksa GIBIRNET FIBER'mi iyidir ? Amacım online oyunlarda Pingim Düşük olsun.

KOCAELİ ÇAYIROVADA OTURUYORUM

Oturduğunuz yerde Comnet öneririm eğer uymazsa Gibirnet öneririm.
Kusursuz firma olsun derseniz Turk Telekomdan alabilirsiniz bütçeyi aşıyorsa yukarıda saydığım firmadan alabilirsiniz fakat kurulum ve aktivasyon var Comnette aylık alırsanız.

Netspeed de iyi firma ama bölge olarak yukarıdaki firmalardan daha iyi hizmet alabilirsiniz bence.

Top Bottom