Neler Yeni

Fifa 20 FPS ve tam ekran sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
M.Furkan Oduncu
Herkese merhaba, iyi bayramlar. İki sorunum var ve bunlar için yardımınızı bekliyorum.
Öncelikle sistemimi belirteyim;
Windows 8.1 - Intel Core i5 6200U CPU 2.30 GHz - 8 GB RAM - NVIDIA 940M 2 GB (laptop)
1-)FIFA 20 Config ayarlarından tam ekran seçince pencere ekranı oluyor, Alt+Tab yapmama rağmen düzelmiyor. Ancak kenarsız pencere seçtiğimde tam ekran olarak açılıyor. Bunun sebebi nedir? Bir sorun teşkil eder mi yoksa böyle olmasında herhangi bir problem yok mu?
2-)en çok canımı sıkan sorun bu. Yine Config ayarlarından 60 FPS'e kilitle seçeneğini seçmeme rağmen oyun içinde Origin'in FPS göstergesinde 68-69'lara çıkıyor ve 50'lere düşüyor bu da oyun zevkini inanılmaz bozuyor. FPS sınırı yok seçeneğini seçtiğimde 70'lere bile çıkarken sınırlama yaptığımda bu değerlere düşmesi kafamı kurcalıyor.
Eski FIFA serilerinde olduğu gibi 30 FPS'e sabitleyeyim dedim ama bu sefer de çok fazla titreme oluyor göz bozacak seviyede. Eskiden bir sorun yaşamıyordum. 60 FPS sabit olduğunda gayet rahat ve akıcı olan oyun neden 30 FPS'te titremelere sebep oluyor anlamış değilim.
Oyun içinden MSI Afterburner ile aldığım görüntüleri de ekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ARA MENÜ TEKRAR.pngDEVRE ARASI.pngKASTIĞI AN.pngMAÇ İÇİ.pngSON.png

Top Bottom