Neler Yeni

FIFA 23 PC Optimizasyon Sorunu

Meganzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Selamet
Merhaba, Steam indirimlerinde FIFA 23'ü satın aldım. Önceki FIFA oyunlarını sıkıntısız oynamama rağmen bu oyunda ciddi bir optimizasyon sorunu var. Oyunda maç başlangıcında, sahne geçişlerinde ve gol sevinçlerinde FPS çok düşüyor. Hatta bazen oyun içinde de çok az da olsa kasmalar oluyor. Ayrıca en yüksek grafik ayarlarında oynamama rağmen maç görüntüsü çok kötü, oyuncuların kenarları piksel piksel gözüküyor. Bu sorunları yaşayıp da çözen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Sistemim.
AMD Ryzen 5 3600.
AMD Radeon RX 580.
16 GB RAM.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Burak
Merhaba, Steam indirimlerinde FIFA 23'ü satın aldım. Önceki FIFA oyunlarını sıkıntısız oynamama rağmen bu oyunda ciddi bir optimizasyon sorunu var. Oyunda maç başlangıcında, sahne geçişlerinde ve gol sevinçlerinde FPS çok düşüyor. Hatta bazen oyun içinde de çok az da olsa kasmalar oluyor. Ayrıca en yüksek grafik ayarlarında oynamama rağmen maç görüntüsü çok kötü, oyuncuların kenarları piksel piksel gözüküyor. Bu sorunları yaşayıp da çözen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
Sistemim.
AMD Ryzen 5 3600.
AMD Radeon RX 580.
16 GB RAM.
Amd ekran kartı için sorunlu bir oyun mesela paket açarken animasyonlarda oyundan atıyor.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Amd ekran kartı için sorunlu bir oyun mesela paket açarken animasyonlarda oyundan atıyor.
RTX 2070 kullanıyorum bende de aynı sorunlar var. Piksellenme dışında.

Klasik EA, yapacağımız bir şey yok. Daha dün 1 saat kontrolcüyü kablosuz şekilde algılatmasına ve her seferinde EA anticheat'i yeniden indirmesine çözüm bulmaya çalıştım.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Burak

Klasik EA, yapacağımız bir şey yok. Daha dün 1 saat kontrolcüyü kablosuz şekilde algılatmasına ve her seferinde EA anticheat'i yeniden indirmesine çözüm bulmaya çalıştım.
Bende amd'ye özgü sanıyordum 3 arkadaşımın bende dahil 2 sinde amd kart var 1 inde nvidia sadece amd olan arkadaşlar bu sorunu yaşadığı için böyle düşünüyordum.

Meganzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Selamet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bende amd'ye özgü sanıyordum 3 arkadaşımın bende dahil 2 sinde amd kart var 1 inde nvidia sadece amd olan arkadaşlar bu sorunu yaşadığı için böyle düşünüyordum.

Güncelleme ile düzelmez mi yoksa iade mi edeyim.

chevalier

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
helsinki
Güncelleme ile ne zaman düzelir Allah bilir. Oyun ilk çıktığı günden beridir bu şekilde. 23 Çöp bir oyun. Yeni nesil vs oyunu tam anlamıyla 24 oyununda adam edecekler. Zaten yanlış değilsem FIFA adının son oyunu. o yüzden bu oyun biraz karambole gelmiş. İade ettim beklemek zaman kaybı.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Düzeleceğini sanmam, iade size kalmış. Ben iade etmeyeceğim çünkü 100+ FPS oynatıyor, idare eder, ve bir daha bu kadar ucuza FIFA bulabilir miyim bilmiyorum.

Meganzi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Samet Selamet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Düzeleceğini sanmam, iade size kalmış. Ben iade etmeyeceğim çünkü 100+ FPS oynatıyor, idare eder, ve bir daha bu kadar ucuza FIFA bulabilir miyim bilmiyorum.
Ben de öyle düşünüyorum. Oyunun içindeki grafik ayarlarını söyler misin.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,066
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler

Liaraa

80+
En İyi Cevap
1
Oyunun sorunlu olduğu çok bariz. Bende de oyuna girerken mavi ekran veriyor ara sıra. Fakat oynanışta hiçbir problem yok. FUT oynadığımdan dolayı genellikle 1080P düşük ayarlarda oynuyorum oyunu. FPS değerlerim 120-150 FPS arasında değişiyor. Gol sevinçlerinde ve menülerde FPS, monitörün tazeleme hızının yarısı olan 82'ye sabitleniyor nedense.

Sistemimde 16GB RAM + 11400F + RTX 3060 bulunduğunu belirteyim.

Top Bottom