Neler Yeni

Fizik ve Astoronomi kitap önerisi?

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Fizik öğretmeni olmak istiyorsan eğer Serway Fizik 1-2 ile basla. Mümkünse bulabildigin en güncel baskıyı bul ama çok fiyat farkı varsa verme.
Hocam kazanması zormu üniversiteyi bunun için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fizik öğretmeni olmak istiyorsan eğer Serway Fizik 1-2 ile basla. Mümkünse bulabildigin en güncel baskıyı bul ama çok fiyat farkı varsa verme.
Benim hayalimde var öğretmenlik ins yaparim

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Arkadaşlar benim fiziğe ve astronomiye ilgim var burdaki bilgimi son düzeye taşımak istiyorum kitap vs kimleri izlemeliyim öneri verirseniz güzel olur ( 9. sınıf )

Instagram kullanıyorsan öne çıkanlarda film ve kitap önerilerim var. Hesabım açık, takip etmene gerek yok.

_furkan.krgl_

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,407
İsim
Selman
Anladığım kadarıyla popüler fiziğe meraklısın ama eğer işin sadece popüler fizik kısmındaysan popüler fizik anlatıcılarının kitaplarını araştırıp bulabilirsin (Örn: Neil de Grasse Tyson, Stephen Hawking, Carl Sagan). Eğer ders kitabı niteliğinde, daha ileri düzey, eğitici bir şeyler arıyorsan fizik ders kitaplarını araştırabilirsin (Örn: Feynman fizik dersleri).

Fizik, klasik fizik ve kuantum fiziği olarak iki ana başlığa ayrılır. Her bir alanın kendine özel teorileri ve süreci vardır. Sadece Genel Görelilik için bile başlı başına binlerce sayfa kaynak bulursun. Sonrasında da özel olarak astrofizik, biyokimya, fizikokimya gibi alanlar da var. Bunların her biri için ayrı ayrı spesifik kaynak bulmak zor olabilir. Ancak hepsi için genel bir okuma yapmak istiyorsan dediğim gibi, popüler bilim kaynaklarına bak derim. Detaylı bir kitap tavsiyesi istersen de yardımcı olurum.

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Ömer
Steam
1316142768
Anladığım kadarıyla popüler fiziğe meraklısın ama eğer işin sadece popüler fizik kısmındaysan popüler fizik anlatıcılarının kitaplarını araştırıp bulabilirsin (Örn: Neil de Grasse Tyson, Stephen Hawking, Carl Sagan). Eğer ders kitabı niteliğinde, daha ileri düzey, eğitici bir şeyler arıyorsan fizik ders kitaplarını araştırabilirsin (Örn: Feynman fizik dersleri).

Fizik, klasik fizik ve kuantum fiziği olarak iki ana başlığa ayrılır. Her bir alanın kendine özel teorileri ve süreci vardır. Sadece Genel Görelilik için bile başlı başına binlerce sayfa kaynak bulursun. Sonrasında da özel olarak astrofizik, biyokimya, fizikokimya gibi alanlar da var. Bunların her biri için ayrı ayrı spesifik kaynak bulmak zor olabilir. Ancak hepsi için genel bir okuma yapmak istiyorsan dediğim gibi, popüler bilim kaynaklarına bak derim. Detaylı bir kitap tavsiyesi istersen de yardımcı olurum.
Hocam astrofizik ana aradığım ilgimi o çekiyor daha cok

Yarın 5 te okuldan gelince konuşabiliriz. Hocam yazıcam yine iyi akşamlar

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,502
İsim
Oğuz Oğuz
Arkadaşlar benim fiziğe ve astronomiye ilgim var burdaki bilgimi son düzeye taşımak istiyorum kitap vs kimleri izlemeliyim öneri verirseniz güzel olur ( 9. sınıf )
20230908_112534.jpg

Dergi olarak populer science

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,502
İsim
Oğuz Oğuz
Satın alma akakce linki atarmisiniz varsa

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Ömer
Steam
1316142768

Teşekkürler yarın 5 gibi geri dönüş yapıcamz araştırıp

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,004
İsim
Ömer
Steam
1316142768

hocam bu attığınız siteler güvenilimi dergi burda olanlar

hocam astro fizik ve biyo kimya ne önerirsiniz

BATTLEFIELD

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,407
İsim
Selman
hocam astro fizik ve biyo kimya ne önerirsiniz

Astrofizik ve popüler fizik için şunlara bir bak derim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,822
Üyeler
150,938
Son üye
tyfngzde
Top Bottom