Neler Yeni

Format atmak virüsü kesin siler mi?

Sasageyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Armin
Malwarebytes pc de virüs buldu ben de ne olur ne olmaz diye format atmak istiyorum. Format pc deki virüsü kesin olarak siler mi yoksa yapabileceğim başka bişey var mı?

dmns24

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Sefa Duman
Virüsün bulunduğu bölüme atarsan siler atıyorum d klasöründe virüs var fakat sen sadece C birimini formatlarsan gitmez

Sasageyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Armin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Virüsün bulunduğu bölüme atarsan siler atıyorum d klasöründe virüs var fakat sen sadece C birimini formatlarsan gitmez
Sadece C var bende. Tek ssd var direkt ssd ye format atacağım.

Margsauv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İbrahim
Dostum malwarebytes'ın bulduğu virüsü paylaşabilir misin?

baykemal

80+ Bronze
Kaspersky deneme sürümünü indirin ve taratın. Ondada çıkarsa temiz bir format atın. Sıfırlama özelliği ile atarsanız silinmeyebilir. Flash belleğiniz varsa onunla atın yoksa satın alın.

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,516
İsim
Emre siyah
flashtna atarsan siler

Sasageyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Armin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum malwarebytes'ın bulduğu virüsü paylaşabilir misin?
1693857942188.png

torrent indirirken yanlış bir şeye bastım ondan oldu galiba. Bidaha da bulaşmam bu işlere.
1693858008837.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaspersky deneme sürümünü indirin ve taratın. Ondada çıkarsa temiz bir format atın. Sıfırlama özelliği ile atarsanız silinmeyebilir. Flash belleğiniz varsa onunla atın yoksa satın alın.
Hazırda windows dosyası yüklü flashım duruyor böyle durumlar için. Flashtan yapayım bari hemen.

TahinPekmez

80+ Silver
C: den D: ye yeryere atar adi zaten virüs. hard format denir buna. herseyi dümdüz edeceksin..onemli.birseyler varsa tasinabilire at. format bittikten sonra taşınabiliri tarattirirsin

Sasageyo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Armin
C: den D: ye yeryere atar adi zaten virüs. hard format denir buna. herseyi dümdüz edeceksin..onemli.birseyler varsa tasinabilire at. format bittikten sonra taşınabiliri tarattirirsin
Önemli dosya yok direkt sileyim her şeyi.

AhmeTCaN27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Ahmet
Malwarebytes pc de virüs buldu ben de ne olur ne olmaz diye format atmak istiyorum. Format pc deki virüsü kesin olarak siler mi yoksa yapabileceğim başka bişey var mı?
C ve d diskini birleştir format at sonra format bitince sen ayırırken böylece tertemiz olur

TahinPekmez

80+ Silver

Margsauv

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
İbrahim
Alıntıyı görüntüle
torrent indirirken yanlış bir şeye bastım ondan oldu galiba. Bidaha da bulaşmam bu işlere.
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hazırda windows dosyası yüklü flashım duruyor böyle durumlar için. Flashtan yapayım bari hemen.
Hocam bu tip virüsler çok can sıkıcı virüsler. Malwarebytes ile karantinaya alsanız bile her taramada daha fazla bulup karantinaya alacak. Bu işin tek çözüm yolu temiz bir format atmak.

Format atarken tüm disklerinizi ilk olarak biçimlendir, sonra da sil diyerek sıfırlayın. Disklerinizi bu şekilde tertemiz ettikten sonra Windows kurun. Naçizane tavsiyem, mümkün olduğunca bilgisayardan hiçbir dosya almayın. USB Flash Disk ile format atacaksanız imkanınız varsa Flash Diske Windows'u başka bir bilgisayar aracılığıyla yazdırın.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,183
Üyeler
140,959
Son üye
negawatt
Top Bottom