Neler Yeni

Yardım USB ile format atmak mı daha sağlıklı yoksa direkt sıfırlamak mı ?

NZXT

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar. Bir şeyi merak ettim ve bunu internette araştırdım fakat kesin bir sonuç alamadım bir de burda konu açayım dedim belki cevabını alırım diye. Sorum şu usb ile format atmak mı normal sıfırlamak mı daha sağlıklıdır 2 aydır windows 10 kullanıyorum laptop olduğu için hızlı doldu cihaz oyunlar felan. Şimdi formatlayacağım da usb ile mi normal mi sıfırlamam daha iyi olur aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden.

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Kerim saman
Normal sıfırlamada windows kendisi dışındaki her şeyi siliyor ama usb ile yapınca windows dahil tertemiz kuruluyor. O yüzden usb ile format atıyorum ben.

NZXT

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal sıfırlamada windows kendisi dışındaki her şeyi siliyor ama usb ile yapınca windows dahil tertemiz kuruluyor. O yüzden usb ile format atıyorum ben.
Peki usb ile atarsan ssd sağlığın daha çok düşer diye bir bilgi okudum internette az önce ne kadar doğrudur hocam ?

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Kerim saman
Evet iyi olur.

• Beğen
Reaksiyonlar: NZXT

Vitor Pereira

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam birde biraz konuyla alakasız ama cihaz geç tepki vermeye başladı takılıyo arada format atma zamanı geldi diye düşünüyorum doğru mu ?
Bu durumun bir çok etkisi olabilir hocam, eğer Harddisk kullanıyorsanız bu durum normaldir, Eğer SSD kullanıyorsanız ve Ram miktarınız yeterliyse başka bir sebebi olabilir ama elbette SSD olan cihazlarda bile hafıza çok dolu olunca yavaşlama olabilir, Format atmaktan çekinmeyin sorunlarınızı mutlaka çözecektir.

K3R1M

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
129
İsim
Kerim saman
Bu durumun bir çok etkisi olabilir hocam, eğer Harddisk kullanıyorsanız bu durum normaldir, Eğer SSD kullanıyorsanız ve Ram miktarınız yeterliyse başka bir sebebi olabilir ama elbette SSD olan cihazlarda bile hafıza çok dolu olunca yavaşlama olabilir, Format atmaktan çekinmeyin sorunlarınızı mutlaka çözecektir.
Aynen öyle diskte her zaman fazladan alan bırakmak lazım, özellikle de sistemin kurulu olduğu diskte.

NZXT

80+ Bronze
Cihaz özellikleri şu hocam : i5 1135G7 11th Gen MX330 2 GB GDDR5 8 GB RAM 512 GB M.2 SSD Daha yeni sayılır cihaz ama bayağı doldu 512 gb alandan 86 gb kaldı sağolun başlıyorum formata.

Cem_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Cem GÜL
Bence usb en iyisi toptan her şeyi siliyor virüs filan kalmaz, ama bende virüs yok sadece temizlensin baştan kullanayım dersen o zaman sıfırlamak daha az uğraştırır bu sebepten sıfırlama daha mantıklı vaktim var diyorsan değişir ama.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,334
Üyeler
140,811
Son üye
samurai olmayan sensey
Top Bottom