Neler Yeni

Format Sonrası Fps Sıkıntıları

MBbrnt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Baran BİRANT
Merhabalar dostlar şu donanımlara sahip bir sisteme sahibim,
İ5-4690K stok soğutucu ile beraber kullanıyorum
ASUS Z97-K Anakart
EVGA GTX 970 4GB model ekran kartım
HyperX 16 GB DD3 1633 mhz ram
1 TB HP SATA SSD
XG2405-2 144hz monitör
Xigmatek marka 650w bronze+ bir kasa ile sistemimi kullanmaktayım.

Çok güçlü bir sistem olmadığının farkındayım fakat eskiden heves edip oynayamadığım oyunlarla, League of Legends oynuyorum aynı zamanda endüstri mühendisliği son sınıf öğrencisiyim ve küçük çaplı yazılım projeleri yapıyorum ve bu kasa ihtiyaçlarımı karşılıyor.
Sisteme format atmadan önce 144 fps stabil bir şekilde League of Legends oynayabiliyordum Windows 10 22H2 sürümünde, bütün driverlarım güncel bir şekilde. Sisteme temiz bir format attım, Windows'un kendi sitesinden flash ile birlikte fakat ne yaptıysam yapayım oyunlarda sabit bir fps alamıyorum mesela formattan önce her şeyi serbest bıraktığımda League of Legends'ta 400 fps alabiliyordum fakat şimdi 20 ile 100 arasında kasa kasa oynuyorum belli ki bir driver sıkıntısı çekiyorum bunu nasıl aşabilirim ? Şu ana kadar denediğim çözümler şunlar :

DDU ile bütün ekran kartı sürücülerini silip tekrardan GeforceExperience aracılığı ile yüklemek.
Anakart ayarlarını sıfırlamak ve tekrardan anakart biosu güncellemek
Farklı windows sürümlerini kurup farklı ekran kartı sürücülerini denemek.
İşlemci yazılımını güncellemek.

Bu sorunu nasıl aşabilirim gerçekten arada bi oyun oynamak beni mental olarak rahatlatıyor ve şu an bu ayrıcalığım elimden alınmış gibi hissediyorum önerilerinize açığım şimdiden ayırdığınız vakit için teşekkür ederim.

heymia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
mERT
ben genelde güncellemeleri windows update ile yaptırıyorum sonrasında ekran kartı uygulamasını ve ekipmanların uygulamasını kuruyorum gerisini onlar hallediyor zaten

MBbrnt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Baran BİRANT
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Söylediğiniz şekilde denedim fakat sorunuma çare olmadı maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,183
Üyeler
140,611
Son üye
amaldkai52
Top Bottom