Neler Yeni

Format Sonrası İşletim Sistemini Seç Uyarısı Nasıl Kapatabilirim?

ersin3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ersin taşkın
Arkadaşlar geçenlerde format attım pc yi her kapatıp actımda bu ekran cıkıyor karsıma bunu nasıl kapatabılırım. kullanmamdan yana sıkıntı yok

imthEMO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emre
Hocam atabiliyorsanız tekrar format atın, sanırım bazı şeyler ters gitmiş

qartN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Yusuf Önoğul
hocam diski sıfırlamamışsın galiba 2 tane işletim sistemi kurulu şuan sıfırdan format tavsiye ederim yoksa format atmanın bir anlamı yok

atar1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muhammed
Instagram
ig:muhammedatar_
Steam
https://steamcommunity.com/id/atar1993/
2 tane işletim sistemi kurmuşsunuz. Temiz format atmamışsınız. Temiz format atınca derdiniz çözülür.
Ha illa kirli kalsın temiz kurulum olmasın diyorsanız MSCONFIG üzerinden kaldırabilirsiniz diğer seçeneği.
1723631249469.png

ersin3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ersin taşkın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 tane işletim sistemi kurmuşsunuz. Temiz format atmamışsınız. Temiz format atınca derdiniz çözülür.
Ha illa kirli kalsın temiz kurulum olmasın diyorsanız MSCONFIG üzerinden kaldırabilirsiniz diğer seçeneği.
Alıntıyı görüntüle
hocam diski sıfırlamamışsın galiba 2 tane işletim sistemi kurulu şuan sıfırdan format tavsiye ederim yoksa format atmanın bir anlamı yok

hocam boyle kulanıcam pc yı zaten kapatmıyom bana bi zararı olmıcaksa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle

hocam bunu yapayım olmadı. bir şey daha sorcam bide hocam ben hdd'diski C'ye aktarmısım iyi yanı sureklı depolama problemi yasıyordum bu formatta yapılıyormuydu yoksa hatalı kurulumdan dolayımı oldu

atar1993

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Muhammed
Instagram
ig:muhammedatar_
Steam
https://steamcommunity.com/id/atar1993/
hocam bunu yapayım olmadı. bir şey daha sorcam bide hocam ben hdd'diski C'ye aktarmısım iyi yanı sureklı depolama problemi yasıyordum bu formatta yapılıyormuydu yoksa hatalı kurulumdan dolayımı oldu
Hatalı kurulumdan dolayı eski sisteminizde yer alan işletim sistemi dosyalarıda D'de duruyor muhtemelen. Verilerinizi ayrı bir flash diske yada HDDye yedekleyip ikisinide sıfırlayıp tam bir temiz kurulum yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. EFI shell gibi şeylerin türemesinden kaynaklı olarak bazı uygulamalarda hatalarla karşılaşabilirsiniz.

ersin3535

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
ersin taşkın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hatalı kurulumdan dolayı eski sisteminizde yer alan işletim sistemi dosyalarıda D'de duruyor muhtemelen. Verilerinizi ayrı bir flash diske yada HDDye yedekleyip ikisinide sıfırlayıp tam bir temiz kurulum yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. EFI shell gibi şeylerin türemesinden kaynaklı olarak bazı uygulamalarda hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Hocam saolasın sımdılık bi sıkıntı yok olursa sayet oyle yaparım artık

alixd

80+
Hocam format atarken flashı ilk boot ettiğiniz anda windows kurulum ekranı karşınıza geldiğinde shift+f10 ile cmd'yi açarak disklerini temiz bir şekilde sıfırlamanızı tavsiye derim.

Sırasıyla aşağıdaki komutları uygularsanız veya bir kaynaktan faydalanırsanız iyi olur verileri de kalıcı olarka silmiş olursunuz;

diskpart
list disk
select disk (burada hangi diski sıfırlayacaksanız onun numarasını ekleyin örneğin select disk 1)
clean
create partition primary
format FS=NTFS

işlem yaklaşık yarım saat sürebilir, fakat diskiniz tamamen temizlenmiş olacak bu şekilde.

Rally

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
140
İsim
Ahmet

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,322