Neler Yeni

Forumun Geliştirilmesi Hakkında

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Merhabalar öncelikle,
Forumu geliştirmek adına bir çok önerim var. Lafı fazla uzatmadan başlayalım.

Öncelikle bildiğiniz üzere Forum Kulüpleri mevcut. Ve bence bu kulüplere yeterli ilgi sağlanmıyor çünkü ilgi çekici bile değil. Forumun aktifliğinin arttırılması açısından Kulüpler arası bir rekabet ortamı oluşturacak bir etkinlik olabilir. (para-ekipman ödülü vs. bir şeyden bahsetmiyorum örneğin her hafta forumun en iyi kulübü vs. seçilir bunlar bir yerde konu olarak yayınlanır.)

Kulüpler için ayrı bir sayfa oluşturulabilir ( Konu açılan forumdan bahsetmiyorum) Profil bölümünden vs. giriş yapılabilecek bir yer ve bu sayede kulübe katılmak isteyen kişiler arasında eleme yapabiliriz. ( Örneğin benim şuanda kurduğum kulüp Forum Destek Kulübü kulüp imzasını imza bölümüne yazan herkes kulübe kendisini katılmış sayabilir (benim onayım olmadan) , ve bunun sonucunda soru soran kişilere yanlış bilgiler verebilir. Bilgiye ihtiyacı olan kişide imzasında " Destek " yazısını görünce direk Mesaj sahibine güvenebilir ve bu tarz sorunlar ortaya çıkabilir.
------------------
2. bir konuya gelecek olursak forum üzerinde yardımlaşmadan yana bir sıkıntı yok ancak bilgi & haber forumlarına da ağırlık verilmeli çünkü foruma giriş yapan kişi örneğin A işlemcisi mi B işlemcisi mi diye sorup cevabını aldıktan sonra forumdan çıkıyor. Tekrar işi düşene kadar foruma uğramıyor bile, bu kişileride foruma kazandırmamız gerekir. Önerim ise şu;

Profil'de mesaj bölümü bulunuyor bunda hiçbir sıkıntı yok klasik forum profili ancak Konu bölümü de eklenmeli, Konu açanlara özel rütbeler olmalı veya ayrıcalıklar olmalı

------------------
3. bir konu ise forumun bütün yükünü komple Mehmet Yılmaz sırtlamış gibi gözüküyor.
Bu yükün azaltılması adına Asistan / Moderatör alımları yapılmalı, ve bu asistan moderatörler açılan konuları incelemeli yazım hatası vs. var ise onları düzeltip kişiyi uyardıktan sonra Konu'yu paylaşıma açmalı. Bu incelemelerin yapılması foruma ilk giriş yapacak olan kişinin gözünde forumun daha düzgün, düzenli bir yapısının olduğu izlenimini yaratacaktır.

------------------

4. olarak Donanım Arşivi Forum sitesinde oyun bölümleri çok az sayıda, her oyuna ayrı forumun açılması gerektiğine inanıyorum. Eğer forumu fazla kalabalık göstermek istemiyorsanız Oyunlar Forumunun alt forumu olarak aktif olarak oynanan online'si yüksek olan oyunları ekleyebilirsiniz. Bunları eklemeniz üye kazanmanıza aşırı derecede etken olacaktır. Çünkü zamanın büyük teknoloji - oyun forumlarından olan bir forum ismini vermeyeceğim 2016-2017'de el değiştirdi ve sonunda kapatıldı. Bundan beri ben dahil birçok kişi iyi vakitler geçirebileceği bir forum arayışında.

------------------

5. Chat bölümü açılmalı,
Anasayfada kullanıcıların muhabbet edebilecekleri Chat bölümü açılmalı, buraya her kafası esen girememeli girse bile küfür,argo vs. kullandığı zaman sınırsız olarak bu chat bölümünden uzaklaştırılmalı, hiç birimiz robot değiliz forum içerisindeki dostlarımızla vs. Forum üzerinden konuşmak varken neden farklı bir uygulama kullanalım?

------------------

6. Forumun iOS ve Android uygulamaları tasarlanmalı, evet bunu yapmak o kadar basit bir işlem değil biliyorum, Uygulamayı tasarlayacaksın, apple göndereceksin onaylarsa markete eklenecek vs. vs. ancak forumdaki çoğu kişi telefonda da fazla vakit geçiriyor. Ama kendimden örnek vereyim safari'yi açıcam oraya donanım arşivi forum yazıcam ohooo bir sürü şey. Çoğunlukla üşengeçliğimden telefonla girmiyorum bile. Ancak mobil uygulaması olsa 7/24 forumda takılabilirim. Çünkü oldum olası makale yazmayı sevmişimdir.

-----------------

Forumun geliştirilmesi hakkında önerilerim bunlardır. Ben zamanımı ayırıp gördüğüm şeyleri buraya yazdım. Umarım sizde görüşlerime değer vererek bana bir geri dönüt sağlarsınız :)

@Abdullah Hacıgül
@Mehmet Yılmaz

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

J4rvisM

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,133
İsim
Jarvis-M
hepsini destekliyorum

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,839
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
çok uzun okumadım uyucam helal et

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Destekiyorum

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Ayrıca ne kadar desteklemesemde " Oyun Hile " bölümü açılmalı bkz : CS 1.6 metin2 tarzı eski oyunları oynayan kişilerin çoğu oyunlar için hile aramakta.
Korsana destek yok diye biliyorum.
14 veya 15.kural dı.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,320
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Chat bölümü imkansız, mobil uygulama şimdilik çok maaliyetli ve uzun bir süreç, oyunlar hakkında haklısın bir şeyler planlıyorum zaten.

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Mobil uygulama iyi olabilir ama zaten telefonlara indirebilen Tapatalk uygulaması üzerinden her foruma giriş sağlanabiliyor. Mobil kullanan arkadaşlar o uygulamayı kullanabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onun dışında 4. madde olan oyun kısmını destekliyorum. olursa çok iyi olacağını düşünüyorum

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
Chat bölümü imkansız, mobil uygulama şimdilik çok maaliyetli ve uzun bir süreç, oyunlar hakkında haklısın bir şeyler planlıyorum zaten.

Yazıyı okuman bile mutlu etti Teşekkür ederim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,809
Üyeler
140,555
Son üye
ozgurefe
Top Bottom