Neler Yeni

Forza horizon 5 Ps5 gelirmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
BJKLİ TARİHÇİ
Ps5te Forza horizon 5 varmı kuzenimin ps4u var Forza horizon var diyo ama ben pek inanmadım yada gelebilirmi çünkü Xbox 4 oyununu ps5e gonderiyormus

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Batın Köse
Ps5te Forza horizon 5 varmı kuzenimin ps4u var Forza horizon var diyo ama ben pek inanmadım yada gelebilirmi çünkü Xbox 4 oyununu ps5e gonderiyormus
Şuanlık yok kuzen seni yemiş ya da forzaya benzeyen bir oyun var belki onu Forza sanmıştır ama gelecek diyorlar bakalım....

Yunus274

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,388
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Konsollar ve Bilgisayar Donanım
Evet gelecek tüm Xbox özel oyunları PlayStation'a gelecek Xbox artık 3. parti yayıncı oldu.

Microsoft Gaming FY24 3. Çeyrek (Ocak-Mart) sonuçları:

Xbox Donanım Geliri %31 Düştü.

Ocak'tan Mart'a 3. Çeyrekte Çift Haneli Düşüş!

Microsoft'un Sicili Göz Önüne Alındığında Yakında Xbox Donanım Rakamlarını Raporlamayı Bırakacaklar.

Tarihte Hiçbir Konsol Bu Kadar Düşmemişti!
1714323735799.png

Xbox Konsol Satışları Düşüşe Geçti ve Uçurumdan Aşağı Yuvarlandı

Xbox'ın neden 3. parti yayıncı olup konsol savaşlarından çıkmaya karar verdiği ve Xbox özel oyunlarını satışların güçlü olduğu ve oyuncuların oyun satın almayı önemsemediği PS5'te yayınlama kararı aldığı anlaşılıyor.

Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Satya Nadella:

“Harika oyunları daha fazla cihazla daha fazla kişiye sunarak oyuncularla bulundukları yerde buluşmaya kararlıyız.”

“Oyunlarımızı yeni platformlara genişletiyoruz ve hayranlarımızın en sevdiği 4 oyunu ilk kez Nintendo Switch ve Sony PlayStation'a getiriyoruz, hatta bu ayın başlarında PlayStation Store'da ilk 25'e giren 7 oyunumuzla diğer tüm yayıncılardan daha fazla yer aldık.”
1714323757068.png

Yani özetle Xbox 3. parti yayıncı olmaktan çok mutlu Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Satya Nadella PlayStation'a gelen Xbox özel oyunlarının PlayStation Store satışlarından çok memnun ve Xbox özel oyunlarını PlayStation'a getirmeye devam edeceklerinin de altını tekrardan çizdi.

Yakında PlayStation İçin Duyurusu Gelecek Tüm Xbox Özel Oyunlarının Listesi
gfqsys9wcaac7as-.jpg

- Indiana Jones and the Great Circle
- Hellblade 2
- Starfield
- Gears of War Series
- Doom Year Zero
- Forza Series
- Microsoft Flight Simulator
- Halo Infinite
- Halo : Master Chief Collection
- Hi-Fi Rush (Geldi)
- Pentiment (Geldi)
- Sea of Thieves (Geldi)
- Grounded (Geldi)

Digital Foundry: "Xbox özel oyunları PlayStation 5'te daha iyi çalışıyor"
3. parti oyunların PS5'de Xbox Series X'ten çok daha yüksek çözünürlük ve FPS'de çalıştığını zaten biliyorduk da kendi özel oyunlarının da PS5'de daha iyi çalışması trajikomik olmuş + Xbox tarafından PlayStation'a gelecek tüm Xbox özel oyunları DualSense adaptive trigger ve haptic feedback özelliklerini destekleyecek.

Bu konuyu da okuyun daha detaylı bilgilenirsiniz.

Son düzenleme:

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
515
İsim
.
Evet gelecek tüm Xbox özel oyunları PlayStation'a gelecek Xbox artık 3. parti yayıncı oldu.

Microsoft'un Sicili Göz Önüne Alındığında Yakında Xbox Donanım Rakamlarını Raporlamayı Bırakacaklar.

Alıntıyı görüntüle

Xbox'ın neden 3. parti yayıncı olup konsol savaşlarından çıkmaya karar verdiği ve Xbox özel oyunlarını satışların güçlü olduğu ve oyuncuların oyun satın almayı önemsemediği PS5'te yayınlama kararı aldığı anlaşılıyor.

“Harika oyunları daha fazla cihazla daha fazla kişiye sunarak oyuncularla bulundukları yerde buluşmaya kararlıyız.”

“Oyunlarımızı yeni platformlara genişletiyoruz ve hayranlarımızın en sevdiği 4 oyunu ilk kez Nintendo Switch ve Sony PlayStation'a getiriyoruz, hatta bu ayın başlarında PlayStation Store'da ilk 25'e giren 7 oyunumuzla diğer tüm yayıncılardan daha fazla yer aldık.”
Alıntıyı görüntüle

Yani özetle Xbox 3. parti yayıncı olmaktan çok mutlu Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Satya Nadella PlayStation'a gelen Xbox özel oyunlarının satışlarından çok memnun ve Xbox özel oyunlarını PlayStation'a getirmeye devam edeceklerinin de altını tekrardan çizdi.

Alıntıyı görüntüle
- Hellblade 2
- Starfield
- Gears of War Series
- Doom Year Zero
- Forza Series
- Halo Infinite
- Hi-Fi Rush (Geldi)
- Pentiment (Geldi)
- Sea of Thieves (Geldi)
- Grounded (Geldi)

3. parti oyunların PS5'de Xbox Series X'ten çok daha yüksek çözünürlük ve FPS'de çalıştığını zaten biliyorduk da kendi özel oyunlarının da PS5'de daha iyi çalışması trajikomik olmuş + Xbox tarafından PlayStation'a gelecek tüm Xbox özel oyunları DualSense adaptive trigger ve haptic feedback özelliklerini destekleyecek.

Evet gelecek demenin uzun hali

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Batın Köse

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Yani özetle Xbox 3. parti yayıncı olmaktan çok mutlu Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Satya Nadella PlayStation'a gelen Xbox özel oyunlarının satışlarından çok memnun ve Xbox özel oyunlarını PlayStation'a getirmeye devam edeceklerinin de altını tekrardan çizdi.

Alıntıyı görüntüle
- Hellblade 2
- Starfield
- Gears of War Series
- Doom Year Zero
- Forza Series
- Halo Infinite
- Hi-Fi Rush (Geldi)
- Pentiment (Geldi)
- Sea of Thieves (Geldi)
- Grounded (Geldi)

Forza ne zaman gelicek benim için xbox daki tek iyi oyun o

Kerem gök

80+ Silver
insanlar hala neden konsol alıyorlar anlamış değilim(konudan bağımsız)

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
239
İsim
Batın Köse
Hepsi gelecek işte hangi sıra ile gelirler onu bilmiyorum ama gelmesi çok sürmez.
Bence forzanın gelmesi çok zor eğer Forza gelirse xbox konsolu almanın bir mantığı kalmaz sırf Forza için xbox alan arkadaşlarım var...

Hacı_80

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
413
İsim
Hacı Kıstı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar oyunlar teknoloji
gelir ama bence 2024 sonlarına doğru gelir sıra sıra ilk başka küçük yada ortalama oyunları yayınlayıp test ederler bence bi eğer forza horizon 5 türü yavaş gerçekçi ve genel olarak ofline istiyorsan bekle ama hızlı oyun gerçekçiliğine sahip ve online ağırlıklı oynicaksan the crew motorfeste bakabilirsin

Top Bottom