Neler Yeni

FPS Düşme Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
a
Arkadaşlar günaydın. Ben yeni üye :D YouTube'da böyle bir video gördüm.
(Lütfen Unlost'a laf atmaya çalışmayınız. Örnek: Unlost güvenilmez, dolandırıcı falan falan konumuz o değil)
Ben bu ağabeyimizin videodaki dediklerini yaptım. Normalde CS:GO'da menü de 100-110-120 FPS alıyorken, şimdi menüde 80-90 FPS alabiliyorum. Videodaki denilenlerinin hepsini yapamadım. Çünkü yaptığı her şey Windows 10 için. Benim işletim sistemim Windows 8.1.
Yaptıklarım:
-PC başlarken aynı anda başlamaya çalışan benim işime yaramayan uygulamaları kapattım.
-NVIDIA Denetim Masası ayarlarını yaptım.
-Oyun ayarlarını en düşüğe çektim. (Zaten yapmıştım)
-Başlatma seçenekleri kodlarını yazdım. (Bazıları hepsi değil zaten yazılıydı.)
-%Temp%, temp ve prefetch sildim.
-Güç seçenekleri ayarlarından yüksek performansı seçtim. (Önceden dengeli deydi daha fazla FPS alıyordum.)
Yaptıklarım bu kadar. Ama nedense FPS düştü. Bir bakıyorum videonun yorumlarına, neredeyse herkesin FPS'si artmış kıskandım ulan :D.
Neyse dedim benim PC eski olmuyor herhalde. Geri çevirdim yaptığım ayarları bir baktım FPS yine aynı. Bir türlü eski haline çeviremiyorum. Ben de format attım artık sinirlenip. Formattan sonra yine aynı, bu nasıl iş ya? Laptopu atacagım aşağıya valla.
Sistemim:

ekran-alintisi-png.522363

2-png.522364

Biliyorum bayağı düşük eski bir sistem. Ama yine de bununla oyunda 60-70 FPS'de oynuyordum. Nasıl çözeceğim bilen var mı?

utkuversus

80+ Bronze
Yayıncı bir anda başımıza donanımcı kesildi. Sırf zarar yemin ediyorum.

Temiz kurulum yapmayı deneyin sisteme, ya da Nvidia denetim masası ayarlarını sıfırlayın.

ErdemOzturk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
ErdemÖztürk
Instagram
erdmxztrk
GT420M ile Ne Çektim ya ETS2 Oynanmıyordu Doğru Düzgün Aslında Harici Ekran Kartı (EGPU) Takmak istiyorum Ancak 1.Nesil İşlemci Olduğu için Randıman Vereceğini Zannetmiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
a
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Temiz kurulum yapmayı deneyin sisteme, ya da Nvidia denetim masası ayarlarını sıfırlayın.
Zaten Yaptım temiz kurulumu, Nvidia denetim masası ayarlarını da sıfırladım oyun da menü de en fazla 70-75 FPS alabiliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
a
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
GT420M ile Ne Çektim ya ETS2 Oynanmıyordu Doğru Düzgün Aslında Harici Ekran Kartı (EGPU) Takmak istiyorum Ancak 1.Nesil İşlemci Olduğu için Randıman Vereceğini Zannetmiyorum
Ben CS:GO'yu 800x600 da oynadığım için FPS böyle. Yoksa tabi ki de GT420M çok kötü bir ekran kartı :D

utkuversus

80+ Bronze
Ben CS:GO'yu 800x600 da oynadığım için FPS böyle. Yoksa tabi ki de GT420M çok kötü bir ekran kartı :D
GT420M gayette yeterli bir ekran kartı oyun için. GT330M ile GTA 5 oynuyorum 50FPS'de. Ama bende 4 çekirdekli İ7 740QM var orası ayrı. CS:GO için işlemciniz de ekran kartınız da yeterli.

ErdemOzturk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
ErdemÖztürk
Instagram
erdmxztrk

ErdemOzturk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
ErdemÖztürk
Instagram
erdmxztrk
GT420M gayette yeterli bir ekran kartı oyun için. GT330M ile GTA 5 oynuyorum 50FPS'de. Ama bende 4 çekirdekli İ7 740QM var orası ayrı. CS:GO için işlemciniz de ekran kartınız da yeterli.
GTA 5 En Düşükte mi?

utkuversus

80+ Bronze

ErdemOzturk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
ErdemÖztürk
Instagram
erdmxztrk
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
a
Neyse arkadaşlar soruma mı dönsek. Benim bir tahminim var. Bugün mü ne oyuna 11mb'lık güncelleme geldi. Acaba ondan mı oldu ? Hani arada oluyor ya güncelleme gelince FPS düşüşleri oluyor ?

nercinq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
necmi

Ben yaptım ve etkisi oldu adamın hakkını yememek lazım . 45-55 fps den 65-80 fps alıyorum .

ErdemOzturk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
ErdemÖztürk
Instagram
erdmxztrk
Neyse arkadaşlar soruma mı dönsek. Benim bir tahminim var. Bugün mü ne oyuna 11mb'lık güncelleme geldi. Acaba ondan mı oldu ? Hani arada oluyor ya güncelleme gelince FPS düşüşleri oluyor ?
Oyunlara Bazen Grafiksel Güncelleme Yapıyorlar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
906,723
Üyeler
140,690
Son üye
wildwolf728