Neler Yeni

Çözüldü✓ fps im youtube dakı test den daha az ?

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
7700 xt 7500 f li sistemde internetten baktıgım kadarıyla 600 fps verıyor valorantta ama ben 400 alıyorum bu neden ? dün yani pc yi ilk aldıgım gun 600 deydı olum macında sımdı 400-450 neden boyle olmus olabılır 1 gunde ? işlemciye ve ekran kartına max 10 dkk stres testı yaptırmıstım ondan bısı olmaz dıye dusunuyorum ama ben neden 200-150 fps daha az alıyorum internetteki fps testine göre ?

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Mehmet Kayra Suvar
İnternetteki FPS testlerinde sadece ekran kartı ve işlemci aynı olabilir anakart ram SSD soğutma bunlar farklı olabilir ve oyun fps'i i etkiler islemciniz stok fan ile kullanıyorsanız (7500f i stok fan ile kullanmayın bence) sıcaklık değeri fazla olabilir buda FPS i etkiler bunları da kontrol edin

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Harun
7700 xt 7500 f li sistemde internetten baktıgım kadarıyla 600 fps verıyor valorantta ama ben 400 alıyorum bu neden ? dün yani pc yi ilk aldıgım gun 600 deydı olum macında sımdı 400-450 neden boyle olmus olabılır 1 gunde ? işlemciye ve ekran kartına max 10 dkk stres testı yaptırmıstım ondan bısı olmaz dıye dusunuyorum ama ben neden 200-150 fps daha az alıyorum internetteki fps testine göre ?
Ramin 2x8 mi

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İnternetteki FPS testlerinde sadece ekran kartı ve işlemci aynı olabilir anakart ram SSD soğutma bunlar farklı olabilir ve oyun fps'i i etkiler islemciniz stok fan ile kullanıyorsanız (7500f i stok fan ile kullanmayın bence) sıcaklık değeri fazla olabilir buda FPS i etkiler bunları da kontrol edin
sıvı sogutma var stres testınde 10 dkk lık stres testınde 65 i gecmedı sıcaklık olarak sıkıntı yok ramım 32 gb dün 600 alıyodum şimdi nasıl 400 alıyorum ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır 32 gb . dün 600 fps alıyodum bugun 400 e dustu neden anlamadım sadece stres testı yaptım baska bısı yapmadım o stres testınden sonra bısı olmaz demı 10 dkk axık tuttum max

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Harun
sıvı sogutma var stres testınde 10 dkk lık stres testınde 65 i gecmedı sıcaklık olarak sıkıntı yok ramım 32 gb dün 600 alıyodum şimdi nasıl 400 alıyorum ?

hayır 32 gb . dün 600 fps alıyodum bugun 400 e dustu neden anlamadım sadece stres testı yaptım baska bısı yapmadım o stres testınden sonra bısı olmaz demı 10 dkk axık tuttum max
Valla bişey diyemiyorum kanka işlemci fazla yorulmuş olabilir

Veya FPS ayarlarını yapmamış olabilirsin oyun modu aç Xbox i kapat mesela arkaplanda çalışmasın

Bide izlediğin test videosunu atarmisin buraya

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Mehmet Kayra Suvar

Arka planda ağır birşeyler calistiriyorsan olabilir bide ramlerin tam takildigindan emin misin ? Ben gamegaraj dan aldığımda gorunurde 2 tane ram takiliydi ama 1 takılı değilmiş takılması gereken şekilde çıkartıp geri taktım düzeldi onlarida kontrol et egerki duzelmiyorsa işlemcin çok yorulmuş stres testinde

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Valla bişey diyemiyorum kanka işlemci fazla yorulmuş olabilir

Veya FPS ayarlarını yapmamış olabilirsin oyun modu aç Xbox i kapat mesela arkaplanda çalışmasın

Bide izlediğin test videosunu atarmisin buraya
yorulmus ise işlemci sıkıntı olurmu pc yi dün aldım maça girdim dün 600 dü bugun sabah stres test yaptım 10 dkk sonra dc de arkla valo gırdık 400 felandı fps işlemci yorulduysa duzelırmı ? daha dun aldım ne yorulması bu :D

Arka planda ağır birşeyler calistiriyorsan olabilir bide ramlerin tam takildigindan emin misin ? Ben gamegaraj dan aldığımda gorunurde 2 tane ram takiliydi ama 1 takılı değilmiş takılması gereken şekilde çıkartıp geri taktım düzeldi onlarida kontrol et egerki duzelmiyorsa işlemcin çok yorulmuş stres testinde
ram 32 gosterıyor ayarlarda sıkıntı yok o konuda.stres testını 1 saat yapan var 10 dkk yaptım dıye nasıl yorulabılıyo ? düzelir demi bu ? işlemci yorulduysa düzelir yani demi

Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Harun
yorulmus ise işlemci sıkıntı olurmu pc yi dün aldım maça girdim dün 600 dü bugun sabah stres test yaptım 10 dkk sonra dc de arkla valo gırdık 400 felandı fps işlemci yorulduysa duzelırmı ? daha dun aldım ne yorulması bu :D

ram 32 gosterıyor ayarlarda sıkıntı yok o konuda.stres testını 1 saat yapan var 10 dkk yaptım dıye nasıl yorulabılıyo ? düzelir demi bu ? işlemci yorulduysa düzelir yani demi
Endişelenmeyin bilgisayarı bı 24 saat çalıştırmayın ertesi gün bios tan ramleri kontrol edin durumu tekrar bildirin

Başlık 'Neden Youtube'daki FPS test videolarından daha düşük FPS alıyoruz?' https://forum.donanimarsivi.com/kon...ideolarindan-daha-duesuek-fps-aliyoruz.62912/

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Endişelenmeyin bilgisayarı bı 24 saat çalıştırmayın ertesi gün bios tan ramleri kontrol edin durumu tekrar bildirin

Başlık 'Neden Youtube'daki FPS test videolarından daha düşük FPS alıyoruz?' https://forum.donanimarsivi.com/kon...ideolarindan-daha-duesuek-fps-aliyoruz.62912/
Ya dün 600 aliyodum şimdi niye 400 alıyorum onu soruyorum ben size
Stres test yaptım,Adobe ,WinRAR gibi şeyler indirdim gerekli uygulamaları. Başka da bişi yapmadım

Nutrix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Eren Ergün
stres testi yaptın diye makinanın başına bir şey gelmez merak etme, bence oyun içi ufak bir güncelleme falan gelmiştir yükleme gerektirmeyen, ya da oyunu oynadığın esnada windows uptage çalışmış olabilir program varsa arkada onlarda etkiler.
Birkaç gün kullan acele etme.

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
stres testi yaptın diye makinanın başına bir şey gelmez merak etme, bence oyun içi ufak bir güncelleme falan gelmiştir yükleme gerektirmeyen, ya da oyunu oynadığın esnada windows uptage çalışmış olabilir program varsa arkada onlarda etkiler.
Bilemedim ya bide valoya girince sürtme sesi gibi bi ses geliyor kasadan sıvı soğutmadan mi ekran kartından mi geliyor bilmiyorum normal mi bu ? Her PC de olurmu yani . Çok çok az ama dibine girince anca duyuyosun.bence o sıkıntı değil de ne acaba bu fps i düşüren şey . O sürtme sesi neden olabilir daha dün aldım kasayı bir sıkıntı yoktur heralde ya
Stres testi yaptım ekran kartına furmatktan yaptım sonra işlemciyede kasayı kontrol etmek için bişi indirmisler heralde onla stres testi yaptım bu testlerden sorun olmaz yani demi kesinlikle ? Önceden kurduğum programlarida kaldırdım Adobe felan
. furmark testi ve CPU stres testi zarar vermemiştir yani demi

sweny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
YunusCan Deregözü
bios uptade yap ram mhzleri yükselt işlemci stok ise en azından kule tipi al en basit cözüm bunlar diye düşünüyorum olmadı göster bir kaç yere

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
O ses valodan çıkınca kesiliyor ana menüye çıkınca kesiliyor valoya geçince yine başlıyor bu neden olabilir sürtme gibi ses büyük ihtimalle sıvı soğutmadan geliyor siz ne düşünüyorsunuz ? Ana menüye çıkınca kesiliyor tekrar görev çubuğundan valoranta girince yine başlıyor neden olabilir sizce ? Sıvı soğutma mıdır normalmidir?

bios uptade yap ram mhzleri yükselt işlemci stok ise en azından kule tipi al en basit cözüm bunlar diye düşünüyorum olmadı göster bir kaç yere
Kardeşim konuyu okunmadan yazma sıvı soğutma var diyorum ya bios a bulaşmam ram 4800 MHz de çalışıyor
Valoranta girince cızırtı gibi ses geliyor kasadan sıvı soğutma mı başka bişi mi anlamadım ama valodan alt tab atınca ses kesiliyor tekrar alt tab tan valoya girince ses geliyor cızırtı gibi sıvı soğutmadan mıdır ?

bu arada ses sadece valoda gelıyo baska oyunda kasadan ses gelmıyo cok garip anlamadım :D dinledım ama sankı sıvı sogutmadan gelıyo soyle duman,cızırtı,lastik sesi karısımı bi ses geliyo ama tek valoda

bi guncelleme ile 150 fps azalmaz dıye dusunuyorum kafama cok takıldı neden boyle oldu stres testınden suphelenıyorum işlemciyi ve ekran kartını max 10 dkk testte tuttum ondan olamaz heralde

Son düzenleme:
Top Bottom