Neler Yeni

Çözüldü✓ fps im youtube dakı test den daha az ?

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Mehmet Kayra Suvar
O ses valodan çıkınca kesiliyor ana menüye çıkınca kesiliyor valoya geçince yine başlıyor bu neden olabilir sürtme gibi ses büyük ihtimalle sıvı soğutmadan geliyor siz ne düşünüyorsunuz ? Ana menüye çıkınca kesiliyor tekrar görev çubuğundan valoranta girince yine başlıyor neden olabilir sizce ? Sıvı soğutma mıdır normalmidir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeşim konuyu okunmadan yazma sıvı soğutma var diyorum ya bios a bulaşmam ram 4800 MHz de çalışıyor
Valoranta girince cızırtı gibi ses geliyor kasadan sıvı soğutma mı başka bişi mi anlamadım ama valodan alt tab atınca ses kesiliyor tekrar alt tab tan valoya girince ses geliyor cızırtı gibi sıvı soğutmadan mıdır ?

bu arada ses sadece valoda gelıyo baska oyunda kasadan ses gelmıyo cok garip anlamadım :D dinledım ama sankı sıvı sogutmadan gelıyo soyle duman,cızırtı,lastik sesi karısımı bi ses geliyo ama tek valoda

bi guncelleme ile 150 fps azalmaz dıye dusunuyorum kafama cok takıldı neden boyle oldu stres testınden suphelenıyorum işlemciyi ve ekran kartını max 10 dkk testte tuttum ondan olamaz heralde
Şimdi 7500f gibi bir işlemci 10dk lik test le yorulmaz ama olabilir bios gucellemeleri tam mı kontrol et eğer ki guncelse sıkıntı yok cizirtı sesi ne olabilir diye düşünüyorum ama aklıma birsey gelmiyor yani ekran kartından olsa 150-200 FPS düşürmez büyük ihtimalle sıvı soğutma yada işlemcin sıkıntılı ha bı ihtimal valorant dan da olabilir oyunun içindeki optimizasyonu b.k ettiler ama cızırtı normal değil nereden aldıysan garanti yada iade yap

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Şimdi 7500f gibi bir işlemci 10dk lik test le yorulmaz ama olabilir bios gucellemeleri tam mı kontrol et eğer ki guncelse sıkıntı yok cizirtı sesi ne olabilir diye düşünüyorum ama aklıma birsey gelmiyor yani ekran kartından olsa 150-200 FPS düşürmez büyük ihtimalle sıvı soğutma yada işlemcin sıkıntılı ha bı ihtimal valorant dan da olabilir oyunun içindeki optimizasyonu b.k ettiler ama cızırtı normal değil nereden aldıysan garanti yada iade yap
Daha dün aldım artık yoruldum götüremem cidden kafayı yiyeceğim artık. Şuan format atıyorum. Driverleri felan onlar kurmuştu. Bios ta elektrikler gittiği zaman PC çöp olacağı için onu yapamam ve nerden güncel mi değil mi bakılıyor onuda bilmiyorum cızırtı sesi sıvı soğutmadan geliyor olabilir büyük ihtimalle ona sıkıntı olmaz dediler genelde format atıyorum Driverleri kendim programsiz tek tek indireceğim. Bios güncel mi degilmi bilmiyorum

Daha dün aldım orda kontrolünü de yaptılar ayriyeten 10 kere söyledim sıkıntılı ürün vermeyin diye sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama neden bilmiyorum lütfen ilgilenirmisiniz yoksa cidden kafayı yiyeceğim çok üzgünüm..

hasan35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hasan özkan
7700 xt 7500 f li sistemde internetten baktıgım kadarıyla 600 fps verıyor valorantta ama ben 400 alıyorum bu neden ? dün yani pc yi ilk aldıgım gun 600 deydı olum macında sımdı 400-450 neden boyle olmus olabılır 1 gunde ? işlemciye ve ekran kartına max 10 dkk stres testı yaptırmıstım ondan bısı olmaz dıye dusunuyorum ama ben neden 200-150 fps daha az alıyorum internetteki fps testine göre ?
aynı sorunu bende yaşıyorum r5 5600 ve 4060 ti 8 gb olan sistem pubg de 250 alıyor ben 130 alıyorum bilgisayarı satıcam en sonunda çözümü bulan varsa söylesin

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
aynı sorunu bende yaşıyorum r5 5600 ve 4060 ti 8 gb olan sistem pubg de 250 alıyor ben 130 alıyorum bilgisayarı satıcam en sonunda çözümü bulan varsa söylesin
Daha dün aldım neden böyle ya :( donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama neden olabilir ya format atıyorum şuan

hasan35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
hasan özkan
Daha dün aldım neden böyle ya :( donanımsal olduğunu düşünmüyorum ama neden olabilir ya format atıyorum şuan
windows kaç kullandınız ve şimdi hangi sürümü kuruyorsunuz win 11'e geçmeyi düşünüyorum formatla

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
windows kaç kullandınız ve şimdi hangi sürümü kuruyorsunuz win 11'e geçmeyi düşünüyorum formatla
Windows 10 kullanıyorum Allah için yardım edin konu açtım kendim oraya yazın nolur kafayı yiyeceğim az kaldı 700 FPS aliyolar aynı sisteme sahip olanlar ben neden 400 alıyorum sistemi daha dün aldım ağlayacağım şimdi ya dün 600 du fps şimdi 400 nolur yardım ALLAH İÇİN

Erdox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
327
İsim
Erdoğan Aktaş
400 lu fpsler 400-500 arasi bence 7500f icin normal o 600 aldigin yerler olum oyunu ve duvara yere baktigin yerler olabilir fight aninda duser kardesimde var 400 lerde aliyor bir soun oldugunu dusunmuyorum

400 lu fpsler 400-500 arasi bence 7500f icin normal o 600 aldigin yerler olum oyunu ve duvara yere baktigin yerler olabilir fight aninda duser kardesimde var 400 lerde aliyor bir soun oldugunu dusunmuyorum

Yazdiklarim icin uzgunum klavyem türkçe degil

Yazdiklarim icin uzgunum klavyem türkçe degil

Mlfz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Mehmet Kayra Suvar
Daha dün aldım artık yoruldum götüremem cidden kafayı yiyeceğim artık. Şuan format atıyorum. Driverleri felan onlar kurmuştu. Bios ta elektrikler gittiği zaman PC çöp olacağı için onu yapamam ve nerden güncel mi değil mi bakılıyor onuda bilmiyorum cızırtı sesi sıvı soğutmadan geliyor olabilir büyük ihtimalle ona sıkıntı olmaz dediler genelde format atıyorum Driverleri kendim programsiz tek tek indireceğim. Bios güncel mi degilmi bilmiyorum

Daha dün aldım orda kontrolünü de yaptılar ayriyeten 10 kere söyledim sıkıntılı ürün vermeyin diye sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama neden bilmiyorum lütfen ilgilenirmisiniz yoksa cidden kafayı yiyeceğim çok üzgünüm..
İstediğiniz kadar sıkıntısız ürün vermeyin diyin rastgele alıp koyuyorlar sıkıntılı mi değil mi bakmazlar test yaparlar sorun yoksa yolla gitsin kolaya kaciyorlar yani eğer ki PC den kaynaklı değilse valo ile alakalı bir optimizasyon sorunu olabilir ki bende yaşıyorum zaten izlediğiniz videolar son alınan guncellemeden sonra mi diye kontrol edin eğer ki değil se PC değil valo ile alakalı bir sorundur optimizasyon b.k gibi olduğundan dolayı bir daha ki güncellemeyle kadar kullanin FPS yükselirse optimizasyon olarak sorun olduğundan 400 fps aliyorsunuzdur aynı FPS kalırsa PC ile alakalıdır düşerse de aynı şekilde ya PC yada optimizasyon

KaanDA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Ülger
7700 xt 7500 f li sistemde internetten baktıgım kadarıyla 600 fps verıyor valorantta ama ben 400 alıyorum bu neden ? dün yani pc yi ilk aldıgım gun 600 deydı olum macında sımdı 400-450 neden boyle olmus olabılır 1 gunde ? işlemciye ve ekran kartına max 10 dkk stres testı yaptırmıstım ondan bısı olmaz dıye dusunuyorum ama ben neden 200-150 fps daha az alıyorum internetteki fps testine göre ?
İnternetteki testlerde genelde 2tb SSD ve 32 ram kullanılıyor ve aldığın fps olum maçında mı yoksa derecelide mi

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
İnternetteki testlerde genelde 2tb SSD ve 32 ram kullanılıyor ve aldığın fps olum maçında mı yoksa derecelide mi
Ölüm macinda 500 felan derecelide 400 bazen 500 e çıkıyor. Ramim 32 SSD 1 tb (ram 6000 MHz ama 4800 kullanıyor) ama diğer oyunlarda sıkıntı yok gibi pubg ultra ayarlar 140 200 arası gidip geliyor rust ultrada 150 felan bence normal ya sıkıntı yok valorantta düşük gibi ama belki bana öyle geliyordur. Normal ise uzatmayalım ya artık konuyu çözüldü olarak işaretleyim

16yunus78

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus kerem dönmez
Ya dün 600 aliyodum şimdi niye 400 alıyorum onu soruyorum ben size
Stres test yaptım,Adobe ,WinRAR gibi şeyler indirdim gerekli uygulamaları. Başka da bişi yapmadım
Kral sen bi kolpa atıyorsun gibi geldi bana sistem konusunda sistemin faturasını bir yollayabilirmisin?

djaxlee6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Burak
Kral sen bi kolpa atıyorsun gibi geldi bana sistem konusunda sistemin faturasını bir yollayabilirmisin?
İşim gücüm yok yalan atmakla mi ugrasicam inanmıyorsan inanma sana inandirmakla hiç bir insan uğraşmaz. Sistemi almasam 100 tane mesaj neden atayım son kez diyorum yargılayacak başka birini bul önceki konularımda attım ztn faturayı amacın yargilamak olduğu için yazıyorsun.oda iyiymiş.

KaanDA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kaan Ülger
Ölüm macinda 500 felan derecelide 400 bazen 500 e çıkıyor. Ramim 32 SSD 1 tb (ram 6000 MHz ama 4800 kullanıyor) ama diğer oyunlarda sıkıntı yok gibi pubg ultra ayarlar 140 200 arası gidip geliyor rust ultrada 150 felan bence normal ya sıkıntı yok valorantta düşük gibi ama belki bana öyle geliyordur. Normal ise uzatmayalım ya artık konuyu çözüldü olarak işaretleyim
Anladım yüksek ihtimalle optimizasyon sorunundan benim de rtx 4060 ti ryzen 5 7500 f 16 GB ram 500 ssd sistemim var değerler olum maçında 500 600 derecelide 400 civarı god of warda da 100 140 arası oynatıyor bence değerlerin gayet iyi valorantin optimizasyon sorunu

Top Bottom