Neler Yeni

Öneri Fps oyunları için kulakiçi kulaklık

heKKin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Enes Keskin
Truthear Zero bas ağırlıklı bir kulaklık.
Şahsen o modeldeki kadar bas sevmem ama kesinlikle öneririm; piyasada bas kulaklığı diye satılan kulaklıklara bir yanıt gibi adeta.
Anladım hocam bass ağırlıklı olması oyunlarda sorun olabilir.Oyun için sizin tercihiniz ne olurdu 800tl bandında

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
Anladım hocam bass ağırlıklı olması oyunlarda sorun olabilir.Oyun için sizin tercihiniz ne olurdu 800tl bandında
"Bas ağırlıklı " terimi sizi şüpheye düşürmesin.
Piyasadaki çoğu "bas ağırlıklı " kulaklık iyi bir bas vermez.
Bas Frekanslar 200hz den başlar ve 20 hz'e kadar iner. Eger 200 hz den yukarıda bir artış varsa bu bass bleed denen olaya neden olur; detaylar boğulur, bayan vokaller doğallıktan uzak kalın bir ton alır.
Truthear Zero 20-200 hz bandında sadece bu aralıktaki frekanslara odaklanan bir dinamik sürücü taşıyan bir model, geri kalan frekanslar ise 2. Bir sürücü ile sağlanıyor.
Bu konfigurasyon ilk değil ama bu kadar tutarlı olan başka bir model önceden yoktu.

Fakat yine de alternatif isterseniz Tangzu waner yada da Truthear hola'yı öneririm.
Kiwi ears Cadenza 'da bir başka iyi seçenek.

heKKin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Enes Keskin
"Bas ağırlıklı " terimi sizi şüpheye düşürmesin.
Piyasadaki çoğu "bas ağırlıklı " kulaklık iyi bir bas vermez.
Bas Frekanslar 200hz den başlar ve 20 hz'e kadar iner. Eger 200 hz den yukarıda bir artış varsa bu bass bleed denen olaya neden olur; detaylar boğulur, bayan vokaller doğallıktan uzak kalın bir ton alır.
Truthear Zero 20-200 hz bandında sadece bu aralıktaki frekanslara odaklanan bir dinamik sürücü taşıyan bir model, geri kalan frekanslar ise 2. Bir sürücü ile sağlanıyor.
Bu konfigurasyon ilk değil ama bu kadar tutarlı olan başka bir model önceden yoktu.

Fakat yine de alternatif isterseniz Tangzu waner yada da Truthear hola'yı öneririm.
Kiwi ears Cadenza 'da bir başka iyi seçenek.
moondrop chu yu hiç önermediniz hocam oyun için mi uygun değil?

Son düzenleme:

GRDL

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Mehmet Gürdal
moondrop chu yu hiç önermediniz hocam oyun için mi uygun değil?
Moondrop chu güzel bir seçenek ama kronik diyebileceğim bir sorunu var; kulaklığın kanal kısmında bir akustik filtre var bu filtre nem kaparsa kanal dengesizliği yapıyor; kulaklığın bir tarafında ses ya az çıkıyor ya da bas kayboluyor.
Aslında güzel bir kulaklık; sesi çok güzel, kulaklık uçları tek başına 12 dolara satılıyor ama bu sorun şahsen o modeli önermemin önünde duruyor.
Alabilirsiniz ama dikkatli kullanın
Eğer olur da bahsettiğim sorun ile karşılaşır iseniz kutudaki köpük dolgudan bir parça koparıp filtrenin yerine nozzle kısmına tıkın. Bende var öyle kullanıyorum :D

Emirdd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Duran
Moondrop chu güzel bir seçenek ama kronik diyebileceğim bir sorunu var; kulaklığın kanal kısmında bir akustik filtre var bu filtre nem kaparsa kanal dengesizliği yapıyor; kulaklığın bir tarafında ses ya az çıkıyor ya da bas kayboluyor.
Aslında güzel bir kulaklık; sesi çok güzel, kulaklık uçları tek başına 12 dolara satılıyor ama bu sorun şahsen o modeli önermemin önünde duruyor.
Alabilirsiniz ama dikkatli kullanın
Eğer olur da bahsettiğim sorun ile karşılaşır iseniz kutudaki köpük dolgudan bir parça koparıp filtrenin yerine nozzle kısmına tıkın. Bende var öyle kullanıyorum :D
Merhaba ben normalde kulak üstü kulaklık kullanıyorum ve ağırlıklı olarak fps oyunları oynuyorum. Kulak içi kulaklığa geçme kararı aldım fakat bazı şeyler aklıma takıldı size sormak istedim. Zamanında kz zsn pro almıştım o nasıl bir kulaklıktır acaba işime yarar mı yoksa MOONDROP CHU II daha mı iyi olur yada 1000 tl nin üstüne çıkmadan hangi kulaklığı alabilirim acaba ? Birde benim pc kasası altta yani kulaklığın kablosu oraya yetmiyor bende logitech z213 hoparlörün kontrolcüsündeki girişe takıyorum bu kulaklığın performansını etkiler mi etkilerse nasıl bir çözüm bulabilirim. Umarım görüp cevap verirsiniz şimdiden teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,479
Üyeler
154,238
Son üye
HasanBeyss
Top Bottom