Neler Yeni

Furylevel Z1 de yaşadığım sorunlar

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
947
İsim
Ömer Murat KARACA
G modellerinden kasıt Mouselar'dı Kulaklıklardan anlamam açıkçası hocam. G102 G203 G403 G305 G502 Ve adını hatırlamadığım tüm g serisi mouselar gpx'te dahip Kronik switch sorunlu. Çoğu kronik scroll sorunlu. GPX hariç çoğunda kasa soyulma kroniği var araştırın istiyorsanız. Aynı şekilde Logitech klavyelerde ki Rommer G switchler'de de Kronik bozulma sorunu ve keycap sorunu var RX switchlerde ki gibi.

Bahsettiğimiz ürünlerde de kimisi cortluyor demek çok saçma :D 2 takılma yaptığı zaman cortlamış olmuyor. Kablosuzlarda takılma sorununun birçok nedeni ve birçok çözümü var. Rastgele ayar diye bir durum yok büyük markaların da çoğu kablosuz ürününde 500hz gelir manuel olarak 1ms'e çekilir şarjın çok gitmesi açısından profiller bunun içindir hatta. LOD ayarı da tamamen kişiye göre değişir. Mouse'u çok kaldırarak kullanıyorsan kaldırdığın anda mouse' hareketi algılamaz ve takılmış gibi görünür. Kullanılan donanımlar da rastgele değil böyle yazınca hiçbirşeyden haberin yokmuşta yazıyormuşsun gibi anlaşılıyor hocam. MCU'ların datasheetlerine bakın bakalım büyük markaların MCU datasheetleriyle karşılaştırın. Aynı şekilde switch encoder için de aynısı geçerli. Son olarak şuna değineyim, Türkiyeden destek alamadığınız her markaya global mailden ulaşıp elinizdekini göndermeden yeni ürün gönderimi sağlatabiliyorsunuz örnekleri de var.
Valla kimse kusura bakmasın, para verip aldığım ürün 1-2 takılma bile yapsa benim için cortluyor kategorisinde 😀 o kadar para verip, LOD, MCU gibi terimlerin içinde yüzmek kadar saçma sapan bir şey yok. Bu durum açık açık "bu ürün sorunlu ama elle düzeltebiliyoruz" demek.

Cooler Master MM731'ün ilk serisi takılma yapıyordu, İtopya aynı hafta yerine yeni seri gönderdi, 3 senedir daha 1 kere takılmadı + direkt 1000hz 1ms'te geldi ürün ayar vs de yapmadım. Rog Falchion RX'te de G435, G535, G733 serilerinde de hiçbir ayara ıvır zıvıra gerek yok.

Bu olay şuna benziyor; Sıfır bayiden araba aldım ama rot balans ayarını üretim sırasında yapmamışlar, araba 60'ı geçince titriyor ve yol tutmuyor😂😂 bayiden çıkınca sanayiye götürüp hallettireceğim demekten ne farkı var? Ben sıfır ürün alıp da LOD, MCU vs uğraşacaksam kalsın almayayım xD

G serisi mouse'ları bilmiyorum kendi yazımda G olarak sadece kulaklıktan bahsettiğim için kulaklıktan örnek verdim🙏

Berkayturhan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
360
İsim
Berkay turhan
İlgilendiği Kategoriler
Klavye mouse Klavye mousepad ne ararsan ;]
bazen bazı modellerde takılma meydana gelebiliyor x3 ün içini açtığımız zaman farklı bir 3633 ün varyantına denk geliyoruz ayrıca haberleştiği dongle ın içini açtığımız zaman bekenin 3633 haberleşme çipi değil farklı bir çipi görüyoruz, onuda geçtim bimden bile gidip mouse aldığınızda takılma yaşamıyorken mcu kaynaklı takılma problemi yaşıyorum mcu çöp demek pek mantıklı değil murat hocam o konuda sonuna kadar haklı onuda geçtim kullandığım g pro mouseda yanında 2.4ghz farklı bir mouse açıkken atlamalar yaşıyorken suçu ürüne atmak ne kadar mantıklı o zaman logitech ede çöp diyip geçebiliriz takılma sorunları çok farklı nedenlerden kaynaklanabiliyor, ben yaşamıyorken sen yaşayabilirsin yada sorunlu bir ürün denk gelmiş olabilir onuda geçtim bu ürün 100 lerce satıldı eğer hepsinde bu dandik mcu kullanılıyor mantıken, herkesin sorun yaşaması lazımdı önemli olan müşteri hizmetleri veya destekle iletişime geçtiğiniz zaman sonuç almanız veya almamanız hatta konu açmadan önce iletişime geçip eğer olumlu yanıt alınamazsa diğer insanlara danışmak ve problemi belirtmek bana daha mantıklı geliyor.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
can
Sorunların genel sebebi bu tarz fason üretilen merdiven altı tarzı diyebileceğimiz markalar ürünlerini ürettikten sonra kalite kontrol testine sokmuyor haliyle bu tarz sorunlarla daha çok karşılaşıyoruz asus msı steel series razer ürünlerine yüksek fiyat çekerken bu tarz maliyetleri olduğu için ekliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,926
İsim
Murat Orhan
Valla kimse kusura bakmasın, para verip aldığım ürün 1-2 takılma bile yapsa benim için cortluyor kategorisinde 😀 o kadar para verip, LOD, MCU gibi terimlerin içinde yüzmek kadar saçma sapan bir şey yok. Bu durum açık açık "bu ürün sorunlu ama elle düzeltebiliyoruz" demek.

Cooler Master MM731'ün ilk serisi takılma yapıyordu, İtopya aynı hafta yerine yeni seri gönderdi, 3 senedir daha 1 kere takılmadı + direkt 1000hz 1ms'te geldi ürün ayar vs de yapmadım. Rog Falchion RX'te de G435, G535, G733 serilerinde de hiçbir ayara ıvır zıvıra gerek yok.

Bu olay şuna benziyor; Sıfır bayiden araba aldım ama rot balans ayarını üretim sırasında yapmamışlar, araba 60'ı geçince titriyor ve yol tutmuyor😂😂 bayiden çıkınca sanayiye götürüp hallettireceğim demekten ne farkı var? Ben sıfır ürün alıp da LOD, MCU vs uğraşacaksam kalsın almayayım xD

G serisi mouse'ları bilmiyorum kendi yazımda G olarak sadece kulaklıktan bahsettiğim için kulaklıktan örnek verdim🙏
Klavye ve kulaklıklar için değil mouselar için konuşuyorum ben. Ayrıca Lod ve polling rate bir sorun değil bir ayardır. Yani o ayarda çıkar fabrikadan isteyen öyle çıktığı gibi kullanır. Oyun performans odaklı kullanacak adam profil kısmından girer kendine göre ayarlayıp öyle kullanır bu abartılacak, sizin bahsettiğiniz gibi ahım şahım anlatılacak kadar büyük bir şey değil.
Sorunların genel sebebi bu tarz fason üretilen merdiven altı tarzı diyebileceğimiz markalar ürünlerini ürettikten sonra kalite kontrol testine sokmuyor haliyle bu tarz sorunlarla daha çok karşılaşıyoruz asus msı steel series razer ürünlerine yüksek fiyat çekerken bu tarz maliyetleri olduğu için ekliyor.
Alakası yok. Madem öyle koskoca razer essentials i, SA V2 X i,abyssusu,Blackwidow serilerini (v3e kadar) hiç test etmemiş o zaman. Çoğu kronik encoder ve switch sorunlu Blackwidowların 2014 serisinden beri çift basma problemleri var. Aynı şekilde rival 3 wireless Lod sorunlu ama ayarla düzeltilen şekilde değil. Skatezler dolayısıyla lod ayarı bozuluyor mouseun. Daha bir sürü ürün var anlatabileceğim donanımsal kronik sorunlu olan dostum.

Funypuf

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Emir Aydın
Ben araştırarak aldım çok nadir program alakalı oluyor ama genelde hiçbir oyunda sorun yaşamadım birçok kişi takılma sorununu USB soketi değiştirerek çözüyor veya reset atıyorlar eğer bir sorunun varsa discord üzerinden yardım alabilirsin olmadı whatsapp üzerinden yazarsın ama yardımcı oluyorlar 2. haftam %40 seviyede batarya taktığım soket anakarta bağlı soket b650 anakart ile usb 3 portuna birine takılı birkaç kişi başka porta takarak sorun çözülüyor sorun devam ederse garantiye yolla muhattabın var :D MCU birçok firma kullanıyor iyi o zaman VXE ve attackshark bozuk mal satıyor alakası yok teknoloji şans işi bu kanıtlanmış not düşeyim üstelik 2 PC var bende 2 cihazdada toplam 5 tane 2.4ghz dongle bağlı aynı odada sen düşün istersen kanıt atarım en azından adamlar bir şey yapıyorköstek olmayın anasını satayım sonra çin markalarına düşüyoruz yapmayın etmeyin

Turabi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,169
İsim
Turabi Çelik
Ucuz etin yahnisi işte böyle sorunlara yol açıyor iyi olsa nolcak :D damoshark delux bu 2 mouse'da kullandım malzeme kalitesi iyi olmadıktan sonra özellik iyi olsa ne yazar :D
Hocam bu arada sağolsunlar sorunumu çözdüler baya da ilgilendiler benimle malzeme kalitesi baya da iyi bu arada öneririm sizede :))

Top Bottom