Neler Yeni

Galax ve diğer ekran kartı markaları arasındaki farklar?

Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
emirhanyavuz
Galax ve diğer ekran kartları arasındaki farklar nedir , soğutma anlamında ne gibi farklılıklar var (rtx 4070 süper ) ekran kartı üzerinde konuşursak ne gibi değişiklikler var ve neden diğer markalara göre Galax ucuz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Yusuf Gugen
Galax ve diğer ekran kartları arasındaki farklar nedir , soğutma anlamında ne gibi farklılıklar var (rtx 4070 süper ) ekran kartı üzerinde konuşursak ne gibi değişiklikler var ve neden diğer markalara göre Galax ucuz ?
Marketteki aynı ürünün her farklı markasının fiyatı nasıl farklıysa bu da öyle. Asus, MSI gibi markaların adı olduğu için daha pahalı olması normal. Elbette onların da avantajları vardır, soğutmaları vs. olsun bir tık daha iyi olabilir ama çok fazla etkilemez, bunlar ufak şeyler. Her firmanın da satış stratejisi farklı, MSI çok sattığı için pahalıdan satması normal bir şey mesela ama diğer markalar ucuz yapacak ki insanlar yönelsin. MSI, Galax'dan iyi demiyorum, örnek olarak söylüyorum sadece. Galax da iyi bir markadır yani sonuç olarak pek bir şey değişmez gibi.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Yukarıda ki arkadaşın dediğine katılıyorum. Bu arada ucuz olması sizi işkillendirmesin, soğutması çok iyidir. Galax'da uzun yıllardır piyasada olan bir marka zaten, hele hall of fame serisi ekran kartları var, Asus ROG, suprim x falan yanında hiç bir şey kalıyor.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Elimde ASus rog strix 4070ti ve Galax gamerx 4070ti var 2 si arasında en büyük belirgin fark Sıcaklıkları Ortalama Render ve Oyunlarda Tam 10 derece fark var Asus daha soğuk Onun dışında Asus GPU hızı biraz daha yüksek ama FPS olarak %1 civarı fark var okadar.
Mesela test ettiğim BF2042 de Asus Rog 54 dereceyken Galax 64 derece Tabi yüksek bir değer olmadığı için Galax alınabilir Burada yıpranma ömrü sanırım devreye giriyor 3 yıl sonraki sıcaklıklarda 10 derece fark ciddi problem çıkarabilir. Zaten GALAX 2 yıl birebir değişim garantiside var en ufak sorunda değişiyorlar. Ben 3090 da yaşadım bu sorunu Fanın biri bozulmuştu garanti bitimine 2 ay kala Komple Sıfır kart yolladılar geri Bu yönden Çok iyi diyebilirim.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,287
İsim
Mehmet Aslan
Bunu firmanın fiyatlandırmasıyla bağdaştırabiliriz bence. Rakipleri arasında (model önemli gidip msi gaming x le karşılaştırırsanız olmaz) soğutma olarak çok ciddi bir fark olacağını sanmıyorum.

Top Bottom