Neler Yeni

İnceleme GameBooster GB-2428FF 23.8" 280HZ IPS

-xxx-

80+
Kullanmadan sadece markaya göre yorum yapıp kimsenin aklını karıştıramazsın bide alttan alttan laf sokuyorsun bu forumun halı ne diye falan .f

şu fotoğrafı gördükten sonra kullanmaya gerek yok git çocuğa göster oda der, zaten sende kaliteli bir panel kullanmış olsaydın bu tartışma açılmazdı bile

Ekler

• IMG_20230308_194613.jpg
    IMG_20230308_194613.jpg
    2.2 MB · Hit: 241

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay

şu fotoğrafı gördükten sonra kullanmaya gerek yok zaten git çocuğa göster oda der, zaten sende kaliteli bir panel kullanmış olsaydın bu tartışma açılmazdı bile

dostum benim şans işi bu fiyata, ben şahsen deneyip aldığım için sorunu yok. ölü pixel testine girdiğimde siyah hiç de öyle gözükmüyor. boş boş kışkırtmanın da manası yok.

-xxx-

80+
dostum benim şans işi bu fiyata, ben şahsen deneyip aldığım için sorunu yok. ölü pixel testine girdiğimde siyah hiç de öyle gözükmüyor. boş boş kışkırtmanın da manası yok.
işte bu monitörler şans işi kumar gibidir bi alırsın 2-3 yıl bozulmaz seni götürür bi alırsın ertesi haftasına monitör bozulur muhattap bulamazsın işte biz bu yüzden bu marka monitörleri önermiyoruz anladın mı güzel kardeşim ?

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz

şu fotoğrafı gördükten sonra kullanmaya gerek yok git çocuğa göster oda der, zaten sende kaliteli bir panel kullanmış olsaydın bu tartışma açılmazdı bile

Hocam fotoda fazla duruyor daha az ve daha önce kullandığım Asus Va panel de daha çok vardı.

zHaunted

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Gökay Akçay
işte bu monitörler şans işi kumar gibidir bi alırsın 2-3 yıl bozulmaz seni götürür bi alırsın ertesi haftasına monitör bozulur muhattap bulamazsın işte biz bu yüzden bu marka monitörleri önermiyoruz anladın mı güzel kardeşim ?
sorun çıkarsa yollarız garantiye çok da sorun değil garanti yeri çok da iyi olmasa bile resmi olarak işlerini yapmak zorundalar. garanti bitene kadar zaten sorun çıkmazsa gerisi çok umrumda değil.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,652
İsim
Deniz Efe
Herkese Selamlar

Çok sorulan monitör incelemesini yapacağım. İlk incelemem eksik olabilir kusura bakmayın.

İtopya'dan 4199 TL'ye aldım.

1 - Kutu açılımı

Alıntıyı görüntüle
İçerikleri şöyle;
Alıntıyı görüntüle
Adaptör
Metal ayak ve kapaması
DP kablosu
Küçük tornavida
Vidalar
Alıntıyı görüntüle
2 ad hdmi girişi
2 ad DP girişi
1 ad güç girişi
1 ad jak girişi
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Ön yüz
Alıntıyı görüntüle
Arka yüz
Alıntıyı görüntüle

2 - Test

Pixel testi yaptım hiç bir sorun yoktu. Sadece siyah ekrana geldiğim de çok az ışık süzmesi vardı. Fotoğrafta fazla gözüküyor. Eski monitörumde de vardı. Ama bundan fazlaydı.
Alıntıyı görüntüle
Arka kısmı böyle. Renklerle muhtemelen oynayabiliyoruz ama ben uğraşmadım.
Alıntıyı görüntüle
Ghosting test sonuçları da böyle.
3-4 tane çektim ama 2'sini atıyorum. Genel olarak ilk fotoğraftaki gibiydi. Gözle görülür bişey görmedim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Kasam yoktu o yüzden elimdeki olan HDMI kablosu ile laptop a bağladım. HDMI 240 Hertz sorunsuz veriyor kitapçığında da yazıyor displayport 280 Hertz veriyor. Tabi ben deneyemedim.

Genel olarak monitörün eksi yanları adaptörü dandik bir şeye benziyor çok da iyi değil malzeme kalitesi olarak fena sayılmaz. Fikrince arkadaki logo gibi ön tarafa da sadece logo yapsalardı daha güzel olabilirdi.

Artı yönleri ise metal ayak olması gayet güzel duruyor. Tam bir fp ürün.

Çok detaylı incelemedim genelde akla takılan soruların cevabını verdim. İlerki zamanlarda eksi yönleri olursa yazarım.

Sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Teşekkürler.​
Şu ana kadar bir problem var mı hocam?

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz

brnk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Burak DEMİRBAŞ
Va panel öneren arkadaş, va smearing durumu nedir Bi ghosting testi atar mısın? Samsung harici va smearing olmayan monitor yok piyasada oda pahalı olan va samsung lar, oyun oynarken adamın başı dönüyor renkler bozuluyor siyah alanlarda. Monitorü haraket ettirmeden sadece siyah ekrana bakacaksan mantıklı va, siyahlar doğal olarak daha siyah.

dnmzysn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Yasin
Herkese Selamlar

Çok sorulan monitör incelemesini yapacağım. İlk incelemem eksik olabilir kusura bakmayın.

İtopya'dan 4199 TL'ye aldım.

1 - Kutu açılımı

Alıntıyı görüntüle
İçerikleri şöyle;
Alıntıyı görüntüle
Adaptör
Metal ayak ve kapaması
DP kablosu
Küçük tornavida
Vidalar
Alıntıyı görüntüle
2 ad hdmi girişi
2 ad DP girişi
1 ad güç girişi
1 ad jak girişi
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Ön yüz
Alıntıyı görüntüle
Arka yüz
Alıntıyı görüntüle

2 - Test

Pixel testi yaptım hiç bir sorun yoktu. Sadece siyah ekrana geldiğim de çok az ışık süzmesi vardı. Fotoğrafta fazla gözüküyor. Eski monitörumde de vardı. Ama bundan fazlaydı.
Alıntıyı görüntüle
Arka kısmı böyle. Renklerle muhtemelen oynayabiliyoruz ama ben uğraşmadım.
Alıntıyı görüntüle
Ghosting test sonuçları da böyle.
3-4 tane çektim ama 2'sini atıyorum. Genel olarak ilk fotoğraftaki gibiydi. Gözle görülür bişey görmedim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle
Kasam yoktu o yüzden elimdeki olan HDMI kablosu ile laptop a bağladım. HDMI 240 Hertz sorunsuz veriyor kitapçığında da yazıyor displayport 280 Hertz veriyor. Tabi ben deneyemedim.

Genel olarak monitörün eksi yanları adaptörü dandik bir şeye benziyor çok da iyi değil malzeme kalitesi olarak fena sayılmaz. Fikrince arkadaki logo gibi ön tarafa da sadece logo yapsalardı daha güzel olabilirdi.

Artı yönleri ise metal ayak olması gayet güzel duruyor. Tam bir fp ürün.

Çok detaylı incelemedim genelde akla takılan soruların cevabını verdim. İlerki zamanlarda eksi yönleri olursa yazarım.

Sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Teşekkürler.​
Nasıl memnun musun fiyat performans olarak görüntü olarak renk kalitesi olarak 280 Hz fark ettiriyor mu bilgi verebilir misin

Senerr

80+ Bronze
Va panel öneren arkadaş, va smearing durumu nedir Bi ghosting testi atar mısın? Samsung harici va smearing olmayan monitor yok piyasada oda pahalı olan va samsung lar, oyun oynarken adamın başı dönüyor renkler bozuluyor siyah alanlarda. Monitorü haraket ettirmeden sadece siyah ekrana bakacaksan mantıklı va, siyahlar doğal olarak daha siyah.
Herkes ghosttan rahatsız olacak diye bir şey yok.Bazı VA paneller her renkte ghost yapmaz mesela ufo testi yaparsa açık renkli olan 2 sutunda ips panelle aynı performans verir üstteki koyu kısımda smearing kendini en net şekilde gösterir oda her renkte olmadığı anlamına geliyor.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,489
İsim
oğuzhan ege
monitörün ösd menüsünden mprt deyil de bide tepkime süresi var onu yüksek seçince ne oluyor tam olarak acaba ?

ZeRRaen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
740
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
FPS oyunları , toplama bilgisayarlar , okul hayatı ,
Instagram
ardazeren025
Twitter