Neler Yeni

Garantiye Giden HDD Verileri Kurtarılır mı ?

Dejour

80+ Bronze
Şubat 2022'de Hepsiburada üzerinden Hepsiburada satıcısından aldığım Seagte Barracuda 1 TB HDD'i bilgisayara taktığım an bilgisayar açılmıyor ve garantiye yollayacağım.
Windows SSD'de kurulu olmasına rağmen Sistemi açmıyor.
İçinde Fotoğraflar ve Veriler olan HDD garantiye gittiğinde HDD bana sıfırlanmış olarak mı döner yoksa veriler kurtarılabilir mi ?
HDD'yi her taktığımda SSD'deki windows bozuluyor ve tekrardan format atmak zorunda kalıyorum. (Eğer 1 TB'lık HDD takılıysa Format işlemide başlamıyor)

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Şubat 2022'de Hepsiburada üzerinden Hepsiburada satıcısından aldığım Seagte Barracuda 1 TB HDD'i bilgisayara taktığım an bilgisayar açılmıyor ve garantiye yollayacağım.
Windows SSD'de kurulu olmasına rağmen Sistemi açmıyor.
İçinde Fotoğraflar ve Veriler olan HDD garantiye gittiğinde HDD bana sıfırlanmış olarak mı döner yoksa veriler kurtarılabilir mi ?
HDD'yi her taktığımda SSD'deki windows bozuluyor ve tekrardan format atmak zorunda kalıyorum. (Eğer 1 TB'lık HDD takılıysa Format işlemide başlamıyor)
Format atarlar veya tamiri yoksa yenisi verilir her türlü o verileri unut yani. Verilere erişebiliyorsan garantiye vermeden önce yedekle. Linux işletim sistemi varken erişim kolay oluyor mesela ben bozuk diskteki veriye öyle erişip yedeklemiştim.

Dejour

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format atarlar veya tamiri yoksa yenisi verilir her türlü o verileri unut yani. Verilere erişebiliyorsan garantiye vermeden önce yedekle.
Portable Pardus ile Verileri kurtarabilmek mümkün mü ?
Çünkü Diğer HDD Çalışıyor Birazınıda USB Flaşlara atarım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Format atarlar veya tamiri yoksa yenisi verilir her türlü o verileri unut yani. Verilere erişebiliyorsan garantiye vermeden önce yedekle. Linux işletim sistemi varken erişim kolay oluyor mesela ben bozuk diskteki veriye öyle erişip yedeklemiştim.
Veriyi kurtarmaları için ek ücret v.s. oluyor mu

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Portable Pardus ile Verileri kurtarabilmek mümkün mü ?
Çünkü Diğer HDD Çalışıyor Birazınıda USB Flaşlara atarım.

Veriyi kurtarmaları için ek ücret v.s. oluyor mu
USB belleğe Lubuntu gibi bir Linux kurup taşınabilir modda başlatarak dene istersen.

Dejour

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
USB belleğe Lubuntu gibi bir Linux kurup taşınabilir modda başlatarak dene istersen.
Hocam Seagate ek ücret ile veri kurtarma yapıyormuş 350 GB veri için tahmini ne kadar ücret alabilir
Veya verileri alabilirsem para iade isteyip WD HDD mi alayım

Hocam Diski sata kablosu ile bağladığımda direkt ötek Disklerdeki Windowsu bozma işlemi nasıl olabiliyor ?
İnşallah Pardus ile kurtarabilirim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,420
Üyeler
156,771
Son üye
nuramanhiyosa
Top Bottom