Neler Yeni

[GELDİ] Mate 20 lite'a EMUI 12 güncellemesi alan var mı?

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
Selâmün âleyküm arkadaşlar, hayırlı günler. Temmuz ayında Huawei Mate 20 lite'a EMUI 12 güncellemesi geldiği yazıyor internette ama ben 11. güncellemeyi dahi almadım. Acaba benim telefonumda mı bir sorun var, telefona sahip olup bu güncellemeleri alanınız var mı acaba? Teşekkürler 🌿

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
EMUI 12 daha yeni beta'ya girdi diye hatırlıyorum. Zamanla gelecektir.
11 almadan 12'ye atlama gibi bir durum olur mu acaba 🤔 Çünkü dediğim gibi ben daha 11'i almadım fakat internette 12'nin betasına girenler olduğunu gördüm 🤷🏻‍♂️

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Alihan Uyar
Direk 12 ye atlıyor çünkü. Geçenler mennun musunuz

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
Direk 12 ye atlıyor çünkü. Geçenler mennun musunuz
Evet geçen ay mı ne geldi bana da, çok şaşırdım açıkçası, hiç gelmez diye düşünüyordum 😅 Biraz arayüz çalışmışlar, ekranı ikiye bölme olayını geliştirmişler ve pencere içince pencere olayı çok daha güzel ve işlevsel olmuş.

Screenshot_20221224_143106_com.android.vending.jpg
Screenshot_20221224_143156_com.android.chrome.jpg

Onun dışında bazı animasyonlar yenilenmiş. En büyük yenilik de bildirim panelinde olmuş ama alışması çok zor oldu benim için. MIUI gibi sağdan çekince kontrol paneli, soldan çekince bildirimler çıkıyor.

Screenshot_20221224_143329_com.android.chrome.jpg
Screenshot_20221224_143334_com.android.chrome.jpg

Daha sonra galeriye bazı güncellemeler gelmiş, alanı küçültüp daha fazla fotoğrafı bir anda görme, belli tarihe gidebilme gibi. Diğer stok uygulamaların da arayüzü biraz değişmiş, ayarlar, saat, hesap makinesi ve saire.

Bunlardan başka hayat değiştiren bir yenilik göremedim. Sadece bir tek yerde sıkıntı çıktı, o da şu, ben normalde Nova Launcher kullanıyor. Yeni uygulama indirince launcher'dan atıyor arada. İlk başlarda çok sık oluyordu da sonradan düzeldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Alihan Uyar
Evet geçen ay mı ne geldi bana da, çok şaşırdım açıkçası, hiç gelmez diye düşünüyordum 😅 Biraz arayüz çalışmışlar, ekranı ikiye bölme olayını geliştirmişler ve pencere içince pencere olayı çok daha güzel ve işlevsel olmuş.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Onun dışında bazı animasyonlar yenilenmiş. En büyük yenilik de bildirim panelinde olmuş ama alışması çok zor oldu benim için. MIUI gibi sağdan çekince kontrol paneli, soldan çekince bildirimler çıkıyor.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Daha sonra galeriye bazı güncellemeler gelmiş, alanı küçültüp daha fazla fotoğrafı bir anda görme, belli tarihe gidebilme gibi. Diğer stok uygulamaların da arayüzü biraz değişmiş, ayarlar, saat, hesap makinesi ve saire.

Bunlardan başka hayat değiştiren bir yenilik göremedim. Sadece bir tek yerde sıkıntı çıktı, o da şu, ben normalde Nova Launcher kullanıyor. Yeni uygulama indirince launcher'dan atıyor arada. İlk başlarda çok sık oluyordu da sonradan düzeldi.
Bende aynısını yaşıyorum şuan. Ama böyle olması benim daha çok hoşuma gitti. Sevdim bu güncellemeyi. Daha çok olanak sunuyor. Ve çok daha fazla pratik olmuş.

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
Bende aynısını yaşıyorum şuan. Ama böyle olması benim daha çok hoşuma gitti. Sevdim bu güncellemeyi. Daha çok olanak sunuyor. Ve çok daha fazla pratik olmuş.
Evet bir yönden daha pratik ama şu bildirim paneli isteğe bağlı olsa daha güzeldi bence. MIUI'da var mesela biliyorsunuzdur. Neyse artık olan oldu, inşâAllah sonraki güncelleme de gelir bize 😅

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Alihan Uyar
Evet bir yönden daha pratik ama şu bildirim paneli isteğe bağlı olsa daha güzeldi bence. MIUI'da var mesela biliyorsunuzdur. Neyse artık olan oldu, inşâAllah sonraki güncelleme de gelir bize 😅
bu güncelleme ile donma kasma yapıyor mu

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
bu güncelleme ile donma kasma yapıyor mu
Ben güncellemeden sonra telefonu sıfırladım, ilk başta biraz zor toparlandı resmen ama bunun üzerinden baya zaman geçtiği için artık her şey yerli yerinde. Ondan ötürü şu an herhangi bir sorun yok telefonda, arada olan kasmalar da telefonun hafızası neredeyse dolu olduğu için oluyor 👍🏻
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece bir tek yerde sıkıntı çıktı, o da şu, ben normalde Nova Launcher kullanıyorum. Yeni uygulama indirince launcher'dan atıyor arada. İlk başlarda çok sık oluyordu da sonradan düzeldi.
Bu arada bu bahsettiğim olay son günlerde birkaç kez daha oldu. Düzeltmesi birkaç saniye alıyor ama yine de insan o da olmasın istiyor 🤷🏻‍♂️

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,930
Üyeler
140,928
Son üye
alpoatl
Top Bottom