Neler Yeni

Gençlere vergisiz telefon yasası hakkında!

Mesut Yılmaz

80+ Bronze
. Bu devleti çok kötü etkiler gibi geldi
Bu devleti neden kötü etkilesin? Zaten devlet olmaması gereken vergileri bir defalığına kaldırıyor. Devlet kendi kasasından ödemiyor bu telefonları yada sen sattığında devletin kasasından para çıkmıyor.

Cihangir

80+ Gold

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

By_raskolnikow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
492
İsim
Mehmet Ali
İlgilendiği Kategoriler
Pc
Instagram
By_raskolnikow
Twitter
By_raskolnikow
Discord
By_raskolnikow
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi üni. öğrencilerine vergisiz telefon yasası geliyo. Fakat aklıma takılan bişey var. Gençler vergisiz aldıkları telefonu satmaya kalkışırlarsa piyasa fiyatları tamamen bozulur. Herkes sıfır telefon almak yerine gençlerin vergisiz aldığı telefonları ucuza almaya çalışır gençler de satar bence. Bu devleti çok kötü etkiler gibi geldi. Buna kesinlikle bi önlem alınıcaktır ama nasıl bir önlem olabilir? Benim aklıma telefonda sadece alan kişinin üzerine olan sim kartı kullanabilmesi geldi. Eğer öyle bi önlem alınmazsa üniversitedeki kardeşimin üzerinden telefon almayı düşünüyorum. Sizce öyle bişey olur mu?
Bildiğim kadarı ile belli bir yıl içerisinde satmayacak (örn. 2-3-5 yıl)

Kürşat K.

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,916
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Çok sevinmeyin ve beklentiyi yüksek tutmayın derim

Zechion

80+ Silver
Arkadaşların dediği gibi marka veya fiyat sınırlaması olursa baya kötü ve hayal kırıklığı olur.

TheFaLcoN

80+ Bronze
En önemlisi ise ne zaman yürürlülüğe girecek, laptop alacağız okula gideceğim beklesek mi beklemesek mi ne zaman girecek bir haber etselerdi bari insanlar ona göre hareket ederdi.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Ekonomi dersini RTEü den aldın heralde. Tebrik ederim.
Yok oradan almadım bay ukala. İçinde bulunduğum toplumu iyi tanıyorum. Bir aylık KYK bursuna muhtaç bir öğrenci vergisiz olsa dahi telefon için para denkleştirip indirimli telefonu alacak ve ne kadar kârdan satacak? 10k'lık telefonu 5k'dan alıp 6k'ya satacağını falan mı düşünüyorsun? Üstelik kaç öğrencinin bu haktan yararlanıp satış yapacağı da muamma iken. :ROFLMAO: Bu kafayla gelip ahkam kesiyorsun tebrik ederim.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,242
İsim
Lokman Doğan
Bence sadece birkaç marka ile sınırlı tutarlar.
Reeder, General Mobile , Vestel markalarından olur bence - Tahmin
Yeterki gerçekten yapsınlar diyorum artık, uzun süre de devam eder inşallah bu olay [En iyisi verginin komplen azaltılması.]
ülkede iphoneden başka 50k üstü telefon mu var seri üretimli
Mesaj otomatik birleştirildi:

50k olan telefonu 25 e alacaklar dedi ondan diyom

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Yok oradan almadım bay ukala. İçinde bulunduğum toplumu iyi tanıyorum. Bir aylık KYK bursuna muhtaç bir öğrenci vergisiz olsa dahi telefon için para denkleştirip indirimli telefonu alacak ve ne kadar kârdan satacak? 10k'lık telefonu 5k'dan alıp 6k'ya satacağını falan mı düşünüyorsun? Üstelik kaç öğrencinin bu haktan yararlanıp satış yapacağı da muamma iken. :ROFLMAO: Bu kafayla gelip ahkam kesiyorsun tebrik ederim.
Şuan sisteme kayıtlı 7 milyon insan var. En ucuz samsung telefonun satıldığı ülkeyiz. S23 ü 15000₺den alıp (550$) yurt dışına kaçırsan orada okutsan 250$ kar edebilirsin.
normalde yurt dışı fiyatı "849 dolar"

Ayrıca dediğim gibi illa herkesin iphone almasına da gerek yok. En tepeden hesaplıyorsunuz. 20K kayıt ücretini iphone baz alarak koyanlar gibi :)

Böyle bir durumda zaten dış borçlar iyice uçar. Bence böyle bir fırsatı getirmeyecekler bu sene. İleri tarih verecekler.

Tokuchi77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
333
İsim
Ad Soyad
Sadece cep telefonu mu? Bilgisayar alanlar için olmayacak mı bu yasa?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,188
Üyeler
151,360
Son üye
royZbaby
Top Bottom