Neler Yeni

Gençlere vergisiz telefon yasası hakkında!

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
ümrük prosedürleri, ithalat-ihracat cart curt hepsi çöpe gitti senin anlatımınla.
Onu sınırı kevgire çevirenlere anlatabilirsin. Şuan kaçak telefon nasıl geliyorsa, aynı şekilde çıkabilir rahatlıkla. Senin götürmene gerek yok.
Kaçak yolla diyorsan 7 milyon öğrencinin kaç tanesi telefonu alacak da, yurtışına kaçıracak da satacak?
6 Milyon çok rahat alır. Orta-alt segment hele aşırı satar.
Ayrıca olayın dış borçlarla ilgisini çözmeye çalışıyorum iki saattir.
İthal ürün alıyorsun biliyorsun değil mi, döviz çıkışı sağlıyorsun ülkeden. RTEü ekonomi okuduğun belli. İlgisini kavrayamaman normal.
Dünyada milyanlarca insanın dahil olduğu bir piyasadan söz ediyoruz. Kafanızı kaldırıp etrafa bakın biraz. Anlattığınız kadar basit değil. Hele ki ülkenin iç-dış borçlarıyla da alakası falan yok.
Aynen RTEü ekonomi.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Bilal Tepe
Onu sınırı kevgire çevirenlere anlatabilirsin. Şuan kaçak telefon nasıl geliyorsa, aynı şekilde çıkabilir rahatlıkla. Senin götürmene gerek yok.

İthal ürün alıyorsun biliyorsun değil mi, döviz çıkışı sağlıyorsun ülkeden. RTEü ekonomi okuduğun belli. İlgisini kavrayamaman normal.

Aynen RTEü ekonomi.
RTE DÜŞMANI MİSİN HP OMEN ADAM

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,298
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
RTE DÜŞMANI MİSİN HP OMEN ADAM
1692383763018.png

Böyle bir şey gerçekten var.

Tokuchi77

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Ad Soyad
25 yaş üstü alamayacak diye duydum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olacak.
Masaüstü için de geçerli olacak mı yoksa sadece laptop mu?

montenegro98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
burak karadağ
yaptıkları işe bak öğrenci adam nasıl alsın 20 25bin tl ye telefon? alacak olanların çoğununda durumu olduğundan alabilir.Öteki halde öğrenci olmayan gençler ne yapacak bende uzun süredir iş gereği iphone almak istiyorum fiyatlar yüzünden bir türlü alamadım bi iş yapıyolar onuda böyle saçma sapan sunuyorlar kafayı yemelik ülke

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3

Aynen RTEü ekonomi.

Ysuflix

80+ Gold

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Arkadaşlar hepinizin bildiği gibi üni. öğrencilerine vergisiz telefon yasası geliyo. Fakat aklıma takılan bişey var. Gençler vergisiz aldıkları telefonu satmaya kalkışırlarsa piyasa fiyatları tamamen bozulur. Herkes sıfır telefon almak yerine gençlerin vergisiz aldığı telefonları ucuza almaya çalışır gençler de satar bence. Bu devleti çok kötü etkiler gibi geldi. Buna kesinlikle bi önlem alınıcaktır ama nasıl bir önlem olabilir? Benim aklıma telefonda sadece alan kişinin üzerine olan sim kartı kullanabilmesi geldi. Eğer öyle bi önlem alınmazsa üniversitedeki kardeşimin üzerinden telefon almayı düşünüyorum. Sizce öyle bişey olur mu?
O yasa ile birlikte öyle akla gelmeyecek önlemler alırlar ki insanlar yasayı kullanmaya çekinir.

TheFaLcoN

80+ Bronze
Bakanlık şuan onun çalışması yapılıyor dedi. Uzun sürmez yasanın çıkması. Bugün Erdoğan da bu konuyu tekrar söylemiş. Belli ki yakında çıkacak. Bu sene zaten her türlü çıkar.
Reisim 1-2 hafta içinde onaylarlar mı acaba

Top Bottom