Neler Yeni

Gençlere vergisiz telefon yasası hakkında!

soul

80+ Silver

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Evet öyle olur. Farklı bir kart takılırsa bloke olur gibi gibi önlemler gelecektir.

Ama bence indirim bu sene gelmeyecek.
Ben kısa zaman içinde geleceğini düşünüyorum. Açıkçası alınabiliyorsa ablam üzerinden almayı düşünüyorum.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bence sadece birkaç marka ile sınırlı tutarlar.
Reeder, General Mobile , Vestel markalarından olur bence - Tahmin
Yeterki gerçekten yapsınlar diyorum artık, uzun süre de devam eder inşallah bu olay [En iyisi verginin komplen azaltılması.]
İphone fiyatlarını falan açıkladılar, belli markalar olursa savaş çıkar.

oaK´

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,373
İsim
Olcay akbulut
Bence sadece birkaç marka ile sınırlı tutarlar.
Reeder, General Mobile , Vestel markalarından olur bence - Tahmin
Yeterki gerçekten yapsınlar diyorum artık, uzun süre de devam eder inşallah bu olay [En iyisi verginin komplen azaltılması.]
o markaların pcsi var mı ki

YazılımKafa

80+ Silver
En önemlisi ise ne zaman yürürlülüğe girecek, laptop alacağız okula gideceğim beklesek mi beklemesek mi ne zaman girecek bir haber etselerdi bari insanlar ona göre hareket ederdi.
Bakanlık şuan onun çalışması yapılıyor dedi. Uzun sürmez yasanın çıkması. Bugün Erdoğan da bu konuyu tekrar söylemiş. Belli ki yakında çıkacak. Bu sene zaten her türlü çıkar.

Marshal

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Şuan sisteme kayıtlı 7 milyon insan var. En ucuz samsung telefonun satıldığı ülkeyiz. S23 ü 15000₺den alıp (550$) yurt dışına kaçırsan orada okutsan 250$ kar edebilirsin.
normalde yurt dışı fiyatı "849 dolar"

Ayrıca dediğim gibi illa herkesin iphone almasına da gerek yok. En tepeden hesaplıyorsunuz. 20K kayıt ücretini iphone baz alarak koyanlar gibi :)

Böyle bir durumda zaten dış borçlar iyice uçar. Bence böyle bir fırsatı getirmeyecekler bu sene. İleri tarih verecekler.
Ne kadar basit anlatıyorsun. Kaç kere Türkiye'den telefon alıp yurtdışında sattın? Gümrük prosedürleri, ithalat-ihracat cart curt hepsi çöpe gitti senin anlatımınla. Kaçak yolla diyorsan 7 milyon öğrencinin kaç tanesi telefonu alacak da, yurtışına kaçıracak da satacak? Ayrıca olayın dış borçlarla ilgisini çözmeye çalışıyorum iki saattir. İyice uçar demişsin bir de. Dünyada milyanlarca insanın dahil olduğu bir piyasadan söz ediyoruz. Kafanızı kaldırıp etrafa bakın biraz. Anlattığınız kadar basit değil. Hele ki ülkenin iç-dış borçlarıyla da alakası falan yok.

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Direkt olarak kesenin ağzı açılacak, artık söz ağızdan bir kere çıktı. Öyle bilmem fiyat sınırlamasıymış, marka sınırlamasıymış vs olmaz diye düşünüyorum. İphone fiyatları falan duyuruldu, ondan dolayı ben bütün markaların olacağından eminim. Ancak 25 yaş olayı doğru diye biliyorum.
burada da 15 gün önce atılmış fiyat listesi var. Açıkçası ailedeki kişiler içinde alındığında sorun olmuyorsa çok iyi olur. Ben de hiç değilse iphone almış olurum.

YazılımKafa

80+ Silver
Bakanlık şuan onun çalışması yapılıyor dedi. Uzun sürmez yasanın çıkması. Bugün Erdoğan da bu konuyu tekrar söylemiş. Belli ki yakında çıkacak. Bu sene zaten her türlü çıkar.
Ek olarak marka sınırı olmaz ama fiyat sınırı olabilir. Bazı yerlerde vergili fiyatı en fazla 40 bin olabilir deniyoe. 40 bin iyi bir sınır, eğer sınır olacaksa tabi

POLAT ALEMDAR_

80+ Silver
Bence de, kısa süre içinde çıkacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak marka sınırı olmaz ama fiyat sınırı olabilir. Bazı yerlerde vergili fiyatı en fazla 40 bin olabilir deniyoe. 40 bin iyi bir sınır, eğer sınır olacaksa tabi
millet iphone fiyatlarını yayınlamış, ben 40k olacağını düşünmüyorum.

YazılımKafa

80+ Silver
Bence de, kısa süre içinde çıkacaktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

millet iphone fiyatlarını yayınlamış, ben 40k olacağını düşünmüyorum.
Sınır olursa en az 40 k olur gibime geliyor. 20 bin falan gibi düşük miktar olmaz. Ya da hiç olmaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,133
Üyeler
151,353
Son üye
Maestronaut
Top Bottom