Neler Yeni

Genel PnP Olmayan Monitör Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan Arıkan
Çift monitör kullanıyorum. Dün gece bilgisayarı kapatıp yattım bir sorun yoktu, bugün açtım ve 2. monitörüme görüntü gelmedi. Ana ekranımda görüntü var ama 2. monitörde yok. Daha sonra aygıt yöneticisine girdim ve ana monitörüm olan MSI g247qpx'in Genel PnP monitör olarak gözüktüğünü, 2. monitörüm olan Asus vg248'in ise Genel PnP Olmayan Monitör Olarak gözüktüğünü fark ettim. Daha sonra nvidia control panelden baktığımda ana ekranımın yani MSI olanın markasının göründüğünü ama ikinci monitörümün "Dijital Ekran" olarak göründüğünü fark ettim. Ayrıca ikinci monitörüm 1920x1080 olmasına rağmen görüntü ayarlarında en fazla 1024x768 seçilebildiğini gördüm. İki monitörüm de 4070 Süper ekran kartına DP kabloları ile bağlı. Bu kabloları değiştirdim portları değiştirdim her şeyi denedim ama yine de ana monitörüme görüntü geliyor ikinci monitörüme gelmiyor. Bütün kabloları kontrol ettim hepsi iyice takılı. Geforce experience üzerinden ekran kartımı güncelledim. Aygıt yöneticisinden monitörleri kaldırıp tekrar yükledim. İnternetten monitöre sürücü indirip kurmayı denedim ama hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Top Bottom