Neler Yeni

Gigabyte anakartlarda expo profili seçeneği nasıl olmalıdır ?

Imperium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Ömer Bozkuş
Herkese iyi akşamlar. Gigabyte x670e aorus master anakartlı, 7800x3D işlemcili, Gskill Trident neo z5 6000mhz Cl30 ramli (Anakartın desteklediği ram modeli) sistemimde biostan expo profilini aktif edince altta ekstradan iki opsiyon seçeneği çıkmakta. High bandwith support ve low latency support seçeneklerini ekstradan aktif etmeli miyim ? Bilgisi olan veya gigabyte anakartı olan varsa ve bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekler

• IMG_6803.jpeg
    IMG_6803.jpeg
    16.5 KB · Hit: 16

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,396
İsim
eren kılıçoğlu
Herkese iyi akşamlar. Gigabyte x670e aorus master anakartlı, 7800x3D işlemcili, Gskill Trident neo z5 6000mhz Cl30 ramli (Anakartın desteklediği ram modeli) sistemimde biostan expo profilini aktif edince altta ekstradan iki opsiyon seçeneği çıkmakta. High bandwith support ve low latency support seçeneklerini ekstradan aktif etmeli miyim ? Bilgisi olan veya gigabyte anakartı olan varsa ve bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
High bandwith olanı açabilirsin.

Imperium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Ömer Bozkuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki sebebi nedir biliyor musunuz çok fazla art arda sordum kusura bakma ama kafama tam otursun diye dedim 6000mhz cl30 ram var low latency support clnin 30 olmasını sağlamıyor mu peki veya başka bir işlevi mi var ?

eren28tr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,396
İsim
eren kılıçoğlu
Peki sebebi nedir biliyor musunuz çok fazla art arda sordum kusura bakma ama kafama tam otursun diye dedim 6000mhz cl30 ram var low latency support clnin 30 olmasını sağlamıyor mu peki veya başka bir işlevi mi var ?
Ram gecikmesini azaltıyor sanırım emin değilim.

Imperium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Ahmet Ömer Bozkuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram gecikmesini azaltıyor sanırım emin değilim.
Anladım bu saatte yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Yabancı forum sayfalarına da bakmıştım da çok fazla bir cevap da bulamadım net bir cevap yoktu ben de eğer gigabyte anakart kullanan varsa veya bilgisi olan varsa sorayım dedim expoyu aktif ettikten sonra bu iki seçeneğin açılması ekstradan kafa karıştırdı :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,234
Üyeler
148,996
Son üye
123eren
Top Bottom