Neler Yeni

Çözüldü✓ Gigabyte aorus master 3080 ti LCD panel sorunu

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Hatırlamıyorum da tam 1 hafta bile sürmedi herhalde. Uzun sürmemişti yani.

İlk Sapphire ekran kartı göndermiştim hatta. Onda bana Aorus vermişti. Verdikleri Aorus LCD arızası çıkınca Nvidia ekran kartı sordum, Nvidia verin bari diye. :D Şu an elimiz de Nvidia kart yok da gönderdiğimiz kartta sorunlu olursa farklı bir yol izleriz demişti. Sonra da ekran kartını sattım zaten. :D Ama sattığım kişi de geçen mesaj attı garantiye göndereceğim diye. :D O ne yaptı acaba. :D
Ben görüşmelerimi gigabyte Türkiye ile yaptım hep onlar kartı inceliyor vs diye, endeks ile mi görüştünüz siz hocam onları mı darlasam biraz?

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus Şahin
Ben görüşmelerimi gigabyte Türkiye ile yaptım hep onlar kartı inceliyor vs diye, endeks ile mi görüştünüz siz hocam onları mı darlasam biraz?

Endeks ile görüştüm hocam. Gigabyte ile işin yok ki senin. Teknik servis endeks bilişim. Onlar bakar. Ha gigabyte’a gönderdiyse bilemeyeceğim. Öyle bir şey yaşamadım.

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Endeks ile görüştüm hocam. Gigabyte ile işin yok ki senin. Teknik servis endeks bilişim. Onlar bakar. Ha gigabyte’a gönderdiyse bilemeyeceğim. Öyle bir şey yaşamadım.
Endeks bana gigabyte ürünlerinin hepsi rma servisine gidiyor biz sadece aracıyız gibi bir şey demişti. Kartta gigabyte ta olunca bir sorayım dedim hocam sağolun yinede

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus Şahin
Endeks bana gigabyte ürünlerinin hepsi rma servisine gidiyor biz sadece aracıyız gibi bir şey demişti. Kartta gigabyte ta olunca bir sorayım dedim hocam sağolun yinede

Ellerinde yedek kart yoksa RMA göndermiştir belki de. Benim gönderdiğim zaman ellerinde yedek vardı ki direkt yeni göndermişlerdi.

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Ellerinde yedek kart yoksa RMA göndermiştir belki de. Benim gönderdiğim zaman ellerinde yedek vardı ki direkt yeni göndermişlerdi.
Olabilir hocam. Endeks ile iletişime geçtim bugün kendileri de rma yı arayın dedi. Endeks sadece aracı bu konuda, rma dan çıkan karara göre hareket ediyolar. Gigabyte'ı darlamaktan başka şansımız kalmadı

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
974
İsim
Yunus Şahin
Olabilir hocam. Endeks ile iletişime geçtim bugün kendileri de rma yı arayın dedi. Endeks sadece aracı bu konuda, rma dan çıkan karara göre hareket ediyolar. Gigabyte'ı darlamaktan başka şansımız kalmadı

RMA'ya kalırsa konu o zaman ne olur bilemedim hocam. Bilgilendirirsen yine sevinirim. Bakalım Gigabyte'n desteği nasılmış.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,803
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Benzer sorunu yaşadım çözümü Program'ın dosyalarında Update kısmı var firemeware'i tekrar güncelliyor ve çözülüyor. Garantiye göndermeye gerek yok.

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
RMA'ya kalırsa konu o zaman ne olur bilemedim hocam. Bilgilendirirsen yine sevinirim. Bakalım Gigabyte'n desteği nasılmış.
Tabii ki hocam ama gördüğünüz gibi süreç çok yavaş şuan bir memnuniyetim yok. Kart konusunda değişim sağlarlar mı bakıcaz artık
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benzer sorunu yaşadım çözümü Program'ın dosyalarında Update kısmı var firemeware'i tekrar güncelliyor ve çözülüyor. Garantiye göndermeye gerek yok.
Biliyorum hocam. O çözümlerin hiçbirisi işe yaramadığı için son çare olarak garantiye gönderdim zaten

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
Gigabyte ile bugün birdaha görüştüm. Değişim talebi raporu oluşturdular tekrardan ve pazartesi günü bir sonuç oluşacakmış. Değişim veya iade konusunu da endeks ile görüşeceğim eğer değişim çıkarsa. Hala beklemedeyiz hocam

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
4000 serisi gönderirlerse haberdar et hocam, merak ettim.

Başka bir forumda da böyle olmuştu. 6900 XT gönderip, 7900 XT almıştı o da. :D
Endeks bilişim çok şahane bir servis. kulaklığım arızalanmıştı. endeks bilişim değişim/muadil değişim hakkı vermesine rağmen itopya reddetmiştu bunu. endeks bilişime yazdığında müşteri memnuniyeti adına 500GB Samsung SSD Gönderdi. gönderdiğim kulaklık 500 TL Aldığım ürün 1200 TL idi. teşekkürler endeks bilişim :)
Bugün kartın sıfırını yolladılar kartı kullanıyorum. Lcd panel yine buga girmez umarım 😂

Ahyef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Ahmet Batuhan Karaoğlan
RGB fusion yerine Gigabyte control center üzerinden yapınca LCD panel düzgün bir şekilde çalışıyor bu arada ek bilgilendirme olarak geçeyim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,507
Üyeler
142,942
Son üye
datfraq
Top Bottom