Neler Yeni

Yardım gigabyte g24f-2 ışık sızması,ghosting,ölü piksel

emre6840

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Emre
Merhaba arkadaşlar, İtopya mağazasından Gigabyte G24F-2 aldım. ölü piksel, ışık sızması ve ghosting testleri yaptım ve sanki sorun varmış gibi hissediyorum. ben bu testlerden fazla bir şey anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim. bunlarlar ilgili bir kaç fotoğraf çektim inceleyip yorumlarsanız sevinirim.

ölü piksel mi diye gördüğüm nokta yeşil renginde de aynı yerde var bu nokta;
IMG_20230503_180415_733~3.jpg

ışık sızması mı?;
IMG_20230503_193732_921.jpg
IMG_20230503_200037_753.jpg

Ghosting Testi;

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Merhaba arkadaşlar, İtopya mağazasından Gigabyte G24F-2 aldım. ölü piksel, ışık sızması ve ghosting testleri yaptım ve sanki sorun varmış gibi hissediyorum. ben bu testlerden fazla bir şey anlayamadım. yardımcı olursanız sevinirim. bunlarlar ilgili bir kaç fotoğraf çektim inceleyip yorumlarsanız sevinirim.

Alıntıyı görüntüle

ışık sızması mı?;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ghosting Testi;

Işık sızması değil IPS Glow bu. Normal yani. Ölü pixel resmini tam anlayamadım. Ölü pixel testi sayfasında kırmızı, yeşil siyah renklerde tam resmi atman lazım.
Ayrıca Ghosting hafif var bu modelde. O da normal. 180Hz alınca minimum a iniyor. Balance modda kullanma.

NightWish2434

80+ Silver

Alıntıyı görüntüle

ışık sızması mı?;
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ghosting Testi;

Işık sızması ve aman aman bir ghosting göremedim. Ölü pixel testini https://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm
Buradan yapıp atar mısınız?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
hocam ghosting varmı attığım resmilere bakarmısın acaba
Ghosting bu modelde hafif oluyor. Çünkü Renk kalitesi diğer panellere göre çok iyi. Oradan kıyaslayabilirsin. Çok hızlı olup bu fiyatlarda olan monitörlerde bu renk skalası yok. Ayarlada Balance kullanma. Video atacağım sana şimdi onda kullan. (Smart OD de kullan)
Resmi atıyorum
1683144870173.png

emre6840

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ghosting bu modelde hafif oluyor. Çünkü Renk kalitesi diğer panellere göre çok iyi. Oradan kıyaslayabilirsin. Çok hızlı olup bu fiyatlarda olan monitörlerde bu renk skalası yok. Ayarlada Balance kullanma. Video atacağım sana şimdi onda kullan. (Smart OD de kullan)
Resmi atıyorum
Alıntıyı görüntüle
teşekkürler ayarı yaptım ama hala hafif ghosting var. diğer kullanıcıların ghosting testlerine baktım nerdeyse yok gibi bende biraz fazla gözüme batıyor değişim talebinde bulundum. şansımı deneyim talebimi kabul ederlerse göndereceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Işık sızması ve aman aman bir ghosting göremedim. Ölü pixel testini https://lcdtech.info/en/tests/dead.pixel.htm
Buradan yapıp atar mısınız?
hocam kamerada gözükmüyor ama gözümle ayırt edebiliyorum siyah noktaları bi kaç tane var gibi

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
teşekkürler ayarı yaptım ama hala hafif ghosting var. diğer kullanıcıların ghosting testlerine baktım nerdeyse yok gibi bende biraz fazla gözüme batıyor değişim talebinde bulundum. şansımı deneyim talebimi kabul ederlerse göndereceğim

hocam kamerada gözükmüyor ama gözümle ayırt edebiliyorum siyah noktaları bi kaç tane var gibi
dostum Hz kısmını ayarladın mı? Ghosting hafif mecbur var. Bu monitörde Fast IPS var. Ghosting sorunsuz diyeceğin her monitörde bu kadar az da olsa ghosting olur. Ben 165hz de HDMI ile kullanıyorum 180Hz bile ayarlamadım OC vs yapmadım. Display port kablosu da takmadım daha. Ghosting sorunu çok yok hafif var ki o normal. Bu bir sorun değil.

Ölü pixel varsa direk iade edebilirsin. O ayrı tabi.

emre6840

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum Hz kısmını ayarladın mı? Ghosting hafif mecbur var. Bu monitörde Fast IPS var. Ghosting sorunsuz diyeceğin her monitörde bu kadar az da olsa ghosting olur. Ben 165hz de HDMI ile kullanıyorum 180Hz bile ayarlamadım OC vs yapmadım. Display port kablosu da takmadım daha. Ghosting sorunu çok yok hafif var ki o normal. Bu bir sorun değil.

Ölü pixel varsa direk iade edebilirsin. O ayrı tabi.
Evet, 180Hz,Smart OD ve HDM kablosu bağlı, sağdaki benim soldaki başka bir kullanıcın testi
Screenshot_20230313-224308_Gallery.jpg

NightWish2434

80+ Silver

Çok göze batmiyorsa bir önemi yok iade uğraştırır

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,188
İsim
haro
Monitörün iyi kullan gitsin çünkü bu fiyatlardaki tüm monitörler aynı kalite hatta senin bu monitör çogundan iyidir.
IPS Glow maalesef yüzde 90 IPS monitörlerde var. IPS Glow çekilmeyecek gibiyse mecbur iade ama çekilecek gibiyse kullan derim ugraşma iade ile. Yeni alacagınn monitörün bundan daha kötü bile olabilir :)

Senerr

80+ Bronze
Ya abi millet ne kadar takıyor bu işlere. Tabii bunun ön ayağını IPS tayfa oluşturuyor bence de neyse ghosting olan modellere ucube gözüyle bakılınca adam elinde tutmak istemiyor ister istemez oda haklı. Ben Samsung Odyssey G3 aldım, tabii klasik VA ghosting dibine kadar. Ayarlarını yapınca azaldı zaten 165 hz de çalışıyor. Sadece smearing görüyorum ghosting bazı yerlerde zorlayınca çıkıyor ama gözüm alışmış herhalde ne dikkatimi dağıtıyor ne de gözümü yoruyor. İlk aldığımda ayarsızdı zaten çok kötüydü dikkatimi dağıtıyordu orası ayrı ama hani bu konu sahibinin attığı test benim monitörümden 3 4 gömlek fazla belli ki ama IPS glow konusuna gelirsek bir monitörde her şeyin Ghosting'ten ibaret olmadığını da anlarız. IPS glowda ghosting gibi dikkat çekici bir sorundur bu VA panellerde yok mesela olursa da ışık sızması şeklinde olur. Bu arada resimdekiler ışık sızması mı IPS glow mu anlayamayız. İkisi de olabilir.
Alıntıyı görüntüle
Bu kadar küçük bir ölü pikselde G24F2 için normal diyebiliriz. Aynı Samsung Odyssey G3'ün ghostingi gibi buda G24F2'nin vazgeçilmezi ölü piksel. Artık forumlarda görüyorum G24F2 en çok ölü piksel çıkan monitör olmuş yeni serisi özellikle keşke iade etmeseydiniz bu yine azmış. Ama dikkat çekiyor gerçekten rahatsız edici. Umarım haklı çıkmamda ölü pikselsiz bir model gelir elinize. (y)
Ölü pikselli gelirse de pişman olursunuz artık çünkü forumlarda bu modeli ekranın aşağısında diye olsa 3 4 ölü piksel ile kullanan üyeler tanıyorum ben.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
936,801
Üyeler
147,215
Son üye
burakcaliskan
Top Bottom