Neler Yeni

Gigabyte g24f2 Monitör 1080p vermiyor gibi

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Bu kalite sadece videolarda öyle geliyorsa pek problem yok gibi. Oyunlarda da böyle kötü mü geliyor ekran?
Hayır oyunlarda sıkıntı yok ama netflixte vs. Video izlerkende fark ediyorum açıkçası hani zaten oyunlarda da öyle bi problem olsaydı iade edicektim oyunlarda hiç sıkıntı yok gayet güzel ama işte videolarda öyle olunca ufaktan can sıkmıyor değil

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Hayır oyunlarda sıkıntı yok ama netflixte vs. Video izlerkende fark ediyorum açıkçası hani zaten oyunlarda da öyle bi problem olsaydı iade edicektim oyunlarda hiç sıkıntı yok gayet güzel ama işte videolarda öyle olunca ufaktan can sıkmıyor değil
Monitörle alakalı olduğunu sanmıyorum. 1080p monitörde videolarda bende çok iyi gözükmüyor.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Aradan 3 ay geçti ama hala aynı monitör ve ne yaptım ne ettim olmadı yardım olucak kimse yokmu be

pc ustasi1

80+ Silver
Elimde lg 24gn60rb montörü vardı kasım indirimiyle 3.5kya almıştım kullanıp öylesine 4.5k ya ilana koydum 4kya teklif geldi bende onu satar geçer 300 koyarım asansör özellikli gigabyte g24f2 modelini alırım deyip sattım lg monitörü sattım g24f 2 olan modeli aldım ama sanki monitör 1080p hissiyatı vermiyor googlede youtubede vs. Video izlerken sanki 720p izliyormuşum gibi lg monitörde bu hissiyatı yaşamıyordum sizce neden oluyordur
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Mehmet Yılmaz
@Kürşat Kütükçü

@HacıSOFU
Bendede aynı monitör var ama piksel piksel değil joystick'ten picture'a gel movie moda ol smooth ve kaliteli duruyor eğer oda olmadıysa farklı modlar dene ordan kaynaklanıyor bende ilk aldığımda vardı bu sorun

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Bendede aynı monitör var ama piksel piksel değil joystick'ten picture'a gel movie moda ol smooth ve kaliteli duruyor eğer oda olmadıysa farklı modlar dene ordan kaynaklanıyor bende ilk aldığımda vardı bu sorun
hocam renk olarak renginde sıkıntım yok ama bir şey izlerken kafayı yicek gibi oluyorum ne yaptıysam olmadı

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Aynı monitörü 6 aydan fazladır kullanıyorum. Hiç bulanıklık yaşamadım. Hdmi ile kullanmıyorum. Aldığım günden beri 165 Hz de aşağıda paylaştığım kablo ile kullanıyorum. 180 Hz hiç kullanmadım. İçinden çıkan kablo ile o değeri veriyordu. Display portta o seçenek yok. Olsa da 15Hz için monitörü yormak istemedim.

PAUGGE ENTDP1420 VESA SERTİFİKALI DİSPLAYPORT 1.4V KABLO - 2M

Bir de şu olabilir bir önceki monitörünüzde belki kesinlik ayarı fazladır. Gözünüz alışmıştır. Normali artık bu zannediyorsunuzdur. Bu monitörde de kesinlik düşükse size puslu gibi gelir. Aklıma başka seçenek gelmiyor.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Aynı monitörü 6 aydan fazladır kullanıyorum. Hiç bulanıklık yaşamadım. Hdmi ile kullanmıyorum. Aldığım günden beri 165 Hz de aşağıda paylaştığım kablo ile kullanıyorum. 180 Hz hiç kullanmadım. İçinden çıkan kablo ile o değeri veriyordu. Display portta o seçenek yok. Olsa da 15Hz için monitörü yormak istemedim.

Bir de şu olabilir bir önceki monitörünüzde belki kesinlik ayarı fazladır. Gözünüz alışmıştır. Normali artık bu zannediyorsunuzdur. Bu monitörde de kesinlik düşükse size puslu gibi gelir. Aklıma başka seçenek gelmiyor.
ugreenin dp kablosunu aldım sırf düzeltir diye ama düzeltmedi kablodada zaten kopmalar yaşıyorum iade edicem klavyedende yay sesleri gelmeye başladı kulaklık boştayken ufaktan sesler çıkarıyor ya arkadaş hepsimi aynı anda olur anlamıyorum kafayı yicem az kaldı monitörü satıcam yüksek ihtimalle

keskinlik ayarını yükselttim yine olmadı aklınıza ne geldiyse denedim hocam olmuyo ytden bi tane videonun fotosunu çekip atarmısınız hocam

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
ugreenin dp kablosunu aldım sırf düzeltir diye ama düzeltmedi kablodada zaten kopmalar yaşıyorum iade edicem klavyedende yay sesleri gelmeye başladı kulaklık boştayken ufaktan sesler çıkarıyor ya arkadaş hepsimi aynı anda olur anlamıyorum kafayı yicem az kaldı monitörü satıcam yüksek ihtimalle

keskinlik ayarını yükselttim yine olmadı aklınıza ne geldiyse denedim hocam olmuyo ytden bi tane videonun fotosunu çekip atarmısınız hocam
kayıttan tam anlaşılmaz ama bence kaliteli bir dp kablo ile dene. Benim aldığım kablo çok iyi. Tam adını yazdım hala vardır herhalde. Vatandan almıştım ben.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,174
İsim
Selim

Tam olarak problem nedir hocam? Yardımcı olmaya çalışayım.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Tam olarak problem nedir hocam? Yardımcı olmaya çalışayım.
Hocam monitör 1080p vermiyor videolarda bundan adım kadar eminim oyunlarda hiçbir sıkıntı yok ama 720p monitörümda aldım görüntünün aynısını 1080p monitörde alıyorum lg monitörümde böyle bir şey yoktu bu şikayet bir tek bende var hani kronik desem kronik bir problem de değil nasıl çözerim bilmiyorum hani desemki panelle alakalı ama yok oyunlarda çok güzel görüntü alıyorum ama nerden video izlersem izleyeyim 720p alıyorum görüntüyü

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Hocam monitör 1080p vermiyor videolarda bundan adım kadar eminim oyunlarda hiçbir sıkıntı yok ama 720p monitörümda aldım görüntünün aynısını 1080p monitörde alıyorum lg monitörümde böyle bir şey yoktu bu şikayet bir tek bende var hani kronik desem kronik bir problem de değil nasıl çözerim bilmiyorum hani desemki panelle alakalı ama yok oyunlarda çok güzel görüntü alıyorum ama nerden video izlersem izleyeyim 720p alıyorum görüntüyü
Dostum dün bir arkadaşıma bu monitörden aldırdım. Bende de olduğu için telefondan konuşarak ayar vs anlattım. Bu dediğin görüntü blur gibi şeyi o da söyledi bana. Çözümü şöyle bulduk. Sen kesin bunu denemişsindir diye düşünüyorum bunca zamanda ama Joystick ile tıkladığında Settings en altta Reset ALL varya onu tıklayınca düzeldi onun tüm sorunu.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,120
İsim
Ömer
Dostum dün bir arkadaşıma bu monitörden aldırdım. Bende de olduğu için telefondan konuşarak ayar vs anlattım. Bu dediğin görüntü blur gibi şeyi o da söyledi bana. Çözümü şöyle bulduk. Sen kesin bunu denemişsindir diye düşünüyorum bunca zamanda ama Joystick ile tıkladığında Settings en altta Reset ALL varya onu tıklayınca düzeldi onun tüm sorunu.
Ayarları sıfırlamadan bahsediyorsun galiba hocam evet onu denedim ve bi tık daha iyi olmuştu ama yine 1080p gibi değildi

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
598
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ayarları sıfırlamadan bahsediyorsun galiba hocam evet onu denedim ve bi tık daha iyi olmuştu ama yine 1080p gibi değildi
Evet ayarları sıfırlayınca onun sorunu çözüldü. Bence senin alışkan olmanla alakalı bir durum. Diğer monitör dışında Teknosa, Vatan, Mediamarkt vs gidersen bence oradaki monitörlere de bir göz at. Onlarda da 1080p değil gibi geliyorsa kablo ya da driverla alakalı bir şey olabilir. Arkadaşıma Nvidia ekran kartı aldık bu arada. AMD rtx 6700 kullanmıştım 1 gün, bana oyunlarda puslu gibi gelmişti. Ama önceden böyle bir sorunun yokmuş o yüzden ondan değildir herhalde.

Top Bottom