Neler Yeni

Gigabyte g24f2 Monitör 1080p vermiyor gibi

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Evet ayarları sıfırlayınca onun sorunu çözüldü. Bence senin alışkan olmanla alakalı bir durum. Diğer monitör dışında Teknosa, Vatan, Mediamarkt vs gidersen bence oradaki monitörlere de bir göz at. Onlarda da 1080p değil gibi geliyorsa kablo ya da driverla alakalı bir şey olabilir. Arkadaşıma Nvidia ekran kartı aldık bu arada. AMD rtx 6700 kullanmıştım 1 gün, bana oyunlarda puslu gibi gelmişti. Ama önceden böyle bir sorunun yokmuş o yüzden ondan değildir herhalde.
Ekran görüntüsü 2024-03-16 201802.png

hocam ne kadar belli olur bilmiyorum ama bence bunun alışkanlıkla alakalı bir durumu yok ama dediğiniz mantıklı geldi vatana yada teknosa yarın giderim bi bakarım

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Alıntıyı görüntüle
hocam ne kadar belli olur bilmiyorum ama bence bunun alışkanlıkla alakalı bir durumu yok ama dediğiniz mantıklı geldi vatana yada teknosa yarın giderim bi bakarım
Sende sadece videolarda mı oluyordu? Chrome dışında diğer tarayıcılarda da oluyor sanırım. Denemediğin şey kalmamıştır diye düşünüyorum.
Tuhaf şey ise 1:51 yazan sayılar, sağ altta HD yazısı alt bar vs gayet net gözüküyor. Videoda sorun var gibi codec sorunu gibi çok ilginç.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Sende sadece videolarda mı oluyordu? Chrome dışında diğer tarayıcılarda da oluyor sanırım. Denemediğin şey kalmamıştır diye düşünüyorum.
Tuhaf şey ise 1:51 yazan sayılar, sağ altta HD yazısı alt bar vs gayet net gözüküyor. Videoda sorun var gibi codec sorunu gibi çok ilginç.
Hocam dediğim gibi oyunlarda böyle bir problem yaşasaydım direkt gönderirdim garantiye ama şimdi garantiye yollasam bile sorun yok der geri yollarlar birde tarayıcılarda sadece choromede kullandım ama netflix dede aynı problem var

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Hocam dediğim gibi oyunlarda böyle bir problem yaşasaydım direkt gönderirdim garantiye ama şimdi garantiye yollasam bile sorun yok der geri yollarlar birde tarayıcılarda sadece choromede kullandım ama netflix dede aynı problem var
O zaman monitörle kesin alakası yok bence, Codec sorunu gibi geliyor ama çok ilginç bir sorun. Laptop vs bağladın mı hiç harici olarak? Başka bir cihaz bağlayınca ondan da aynı sorunu oluşturuyor mu acaba. TV box da varsa deneyebilirsin.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
O zaman monitörle kesin alakası yok bence, Codec sorunu gibi geliyor ama çok ilginç bir sorun. Laptop vs bağladın mı hiç harici olarak? Başka bir cihaz bağlayınca ondan da aynı sorunu oluşturuyor mu acaba. TV box da varsa deneyebilirsin.
hocam codec sorunu ne oluyor tam olarak

Flippy

80+
Monitörü 3 gün önce aldım bende aynı sorunu yaşıyorum şöyle anlatayım.

QHD 165Hz IPS panele sahip bir laptop kullanıyorum ve 2. ekran olarak satın aldım. Kutudan çıkan HDMI kablosu ile bağlantısını gerçekleştirdim ve 180Hz ayarına getirdim böyle yazılarda, görüntülerde bir "Blur" var yani o istediğim kaliteli görüntüyü görmüyorum. Birkaç şey denedim bulamadım ve sinirden kutusuna geri kaldırdım.

Henüz denemedim ama aklıma şöyle bir şey geliyor, bu monitör HDMI 2.0 destekliyor ve o da 144Hz'in üzerine çıkamıyor acaba ben 180Hz yaptım diye mi böyle oldu?

Yani kötü bir monitör aldığımı düşünmüyorum ve Iade'de etmek istemiyorum süreç çok uzun oluyor.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer

QHD 165Hz IPS panele sahip bir laptop kullanıyorum ve 2. ekran olarak satın aldım. Kutudan çıkan HDMI kablosu ile bağlantısını gerçekleştirdim ve 180Hz ayarına getirdim böyle yazılarda, görüntülerde bir "Blur" var yani o istediğim kaliteli görüntüyü görmüyorum. Birkaç şey denedim bulamadım ve sinirden kutusuna geri kaldırdım.

Henüz denemedim ama aklıma şöyle bir şey geliyor, bu monitör HDMI 2.0 destekliyor ve o da 144Hz'in üzerine çıkamıyor acaba ben 180Hz yaptım diye mi böyle oldu?

Yani kötü bir monitör aldığımı düşünmüyorum ve Iade'de etmek istemiyorum süreç çok uzun oluyor.
Hocam 60hze bile çektim yeterki görüntü iyileşsin diye ama yine bir şey olmadı

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler

Monitörde Fabrika ayarlarına sıfırla yaptınız mı? Arkadaşım da yaşadı aynı sorunu onda bu dediğimi yapınca sorun çözüldü. Bu arkadaşta ise sadece videolarda oluyormuş. Oyunlarda sorun yok dedi.

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer
Farklı bir kablo ile denediniz mi?
1 tane ugreenin dp kablosu ile denedim olmadı 1 tanede markasını bilmeediğim dp kablosu ile denedim lg monitörde kullandığım hdmi ile denedim ve sayısızca markasını bilmediğim hdmı kablosunu denedim

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
596
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
1 tane ugreenin dp kablosu ile denedim olmadı 1 tanede markasını bilmeediğim dp kablosu ile denedim lg monitörde kullandığım hdmi ile denedim ve sayısızca markasını bilmediğim hdmı kablosunu denedim
Resim çektim şimdi 1 tane benim telefon kamera iyi değil bu arada focus sorunu var tam belli oluyor mu bilmiyorum ama bende sorun yok.

1710662271358.jpeg

omerkok_49

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,081
İsim
Ömer

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru