Neler Yeni

Yardım Gigabyte RTX 2060S OC 8GB

AIPX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Her Neyse
3 fanlı modelde olacağını sanmam forumlarda da 2 fanlı modelde sıkıntı olduğunu söylemişlerdi

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baturay
Dediğiniz modeli bilmiyorum yorumlarını falan ancak 2060S'ten 1660S'e geçmeniz hem hata hem de büyük bir pişmanlık olur. İnternetteki yabancı sitelerinden veya forumlardan sorun yaşayanları ve nasıl çözüldüğüne bakabilirsin eğer çözülmüyorsa sen çözüm bulursun.

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
805
İsim
Göksel Gündüz
RTX 2060 Super, Nvidia'nın sayfasında yazılana göre 89 dereceye kadar çalışır. Ben Düz RTX 2060 kullanıyorum oyunlarda 70-75 dereceleri görüyor. Isınır oyun sırasında ona yapacak bir şey yok.

Gigabyte yok ama bazı kartların sıcaklık değerleri var. 76 derece sıcaklıkta çalışan modeller var.

1.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baturay
o çözüldü GDDR6 ile gelen yeni nesilde için rahat olsun bende alacam arkadaşımda var onda da sıkıntı yok
Emin misin çözüldüğüne? Çevremde horlayan kart diye nam salmış. Fan motoruyla ilgili bir sıkıntı varmış. Bu arada yeni gelen belleklerle çözülme olayı da olamaz çünkü ses sorunu fandan kaynaklı. Daha net bir bilgi bulursam geri dönüş yapacağım.
Edit: Fanında soğutma sorunu yok sadece ses sorunu var. Uzay sistem yapıp kart dik durursa sesi yapmıyormuş.

• Beğen
Reaksiyonlar: AIPX
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baturay
Evet bazı bilgilere ulaştım. Hem sizi hem de bundan sonra bu forumu okuyacaklarda nedenini öğrensin. Gigabyte'ın bu modelinde kullandığı rulmanlarda hata payı çok yüksekmiş. (sleeve rulman) Strix ve diğer bazı üst model kartlarda da bu rulmanlar kullanılsa da hata payı oldukça düşürülmüş.
Bir diğer görüşe göre de arkasındaki vidalardan kaynaklı ve sıktığınızda veya gevşettiğinizde düzeliyor.
Not: Bilgileri okuduğum yerlerden ufak notlar alarak topladım. Başka yerlerde de aynı şekilde açıklamaları görebilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isınma sorunu da mı varmış?! Gigabyte rtx2060S gibi güçlü bir karta ayıp etmiş.

• Beğen

gamemax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
yigit
Evet bazı bilgilere ulaştım. Hem sizi hem de bundan sonra bu forumu okuyacaklarda nedenini öğrensin. Gigabyte'ın bu modelinde kullandığı rulmanlarda hata payı çok yüksekmiş. (sleeve rulman) Strix ve diğer bazı üst model kartlarda da bu rulmanlar kullanılsa da hata payı oldukça düşürülmüş.
Bir diğer görüşe göre de arkasındaki vidalardan kaynaklı ve sıktığınızda veya gevşettiğinizde düzeliyor.
Not: Bilgileri okuduğum yerlerden ufak notlar alarak topladım. Başka yerlerde de aynı şekilde açıklamaları görebilirsiniz.

peki bu ekran kartında varmıdır

AIPX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Her Neyse

1660s tercih etmem lazım o zaman /:

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Hocam bende mesela Palit Rtx2060s modelini kullanıyorum 2 fanlı model.Yüzde 60 70 fan dönmesi ile 1860 mhz frekans hızlarında yaklaşık 76-79 derece arasında gidip geliyor kart.Eğer ki frekans hızını ya da gpu gücünü azaltırsam sıcaklık 67 68 lere geriliyor.Fabrikadan yüzde 100 güç 83 derece sıcaklık ayarlı gelmiş kart kasada 4 fan var 3 ü önde 1 i arkada egsoz.Ama kasaya 4 fan daha ekleyeceğim 2 egsoz 2 içe üfleyecek şekilde.Belki de bu ısıların sebebi yaz ayında olmamızda olabilir.Windforce de 2 fanlı bir model palitten daha iyi bir soğutma yapısı olduğunu düşünüyorum bence alabilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baturay
1660s tercih etmem lazım o zaman /:
Sadece hazır sistem mi alabiliyorsunuz? Daha uygun fiyata kendiniz toplamayı da deneyebilirsiniz. 1660S'e düşmek cidden pişmanlık olur 2060S'ten

Bilemiyorum. İnternette ufak çaplı bir araştırmayla bulmanız kolay olabilir. Türkçe sonuçları bulamıyorsanız yabancı sitelere ve inceleme videolarına da bakabilirsin. Unutma ki sponsorluk alan kanallar sorunları söylemezler. O yüzden kullanıcı yorumları daha değerlidir.
Örn:
Gigabyte rtx2070S Windforce ısınma sorunu
Gigabyte rtx2070S Windforce alınır mı vb.

Ayrıca teknoloji biraz da şans işi. Herkesin yerden yere vurduğu TR200 serisi ssd hala gül gibi çalışıp gidiyor. Belki senin aldığında ses veya ısınma sorunu olmayacak. Ben sadece sorduğun için araştırmamı yaptım ve bulduğum sonuçları aktardım. Benim gibi sonradan şoka uğrama sorunu gördüğünde. Alırken bilincinde ol ve ona göre al. Ama 1660S'e de düşme 2060S'ten. İstersen dediğim gibi şansını deneyebilirsin veya fan değişimi isteyebilirsin. Anladığım kadarıyla toplu rulmanlı fanlarda takılabiliyor kartın fan yuvalarına.

Son düzenleme:
  • Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
980,135
Üyeler
155,049
Son üye
Bino11