Neler Yeni

İnceleme Gigafiber bağlanma süreci ve Gigafiber hakkındaki yorumlarım

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
Merhaba dostlar! Uzun bir çabanın ardından hem Türk Telekom Fiber hem de TürkNet Gigafiber altyapısını evime bağlatmayı başardım. Eğer siz de altyapınızı güncellemek ve fiber hızına ulaşmak istiyorsanız, aşağıdaki linkten forumda açtığım konuyu inceleyebilirsiniz.

Fiber altyapıya ulaşmanın en hızlı yolları,

Konumuza dönelim. Ocak ayının ilk haftasında, mahallemde bir duvar delme işlemi yapıldığını fark ettim. İşçiler, kancalar aracılığıyla fiber kabloları binalara yerleştiriyordu. Çalışanlardan hangi firmadan olduklarını sorduğumda, "TürkNet'teniz" dedi birisi ve altyapının yaklaşık 3 hafta içinde aktif olacağını belirtti.

1 Şubat'ta mahallemdeki altyapı aktif hale geldi ve hemen TürkNet'in resmi sitesinden altyapı başvurusu yaptım. Dün, yani 2 Şubat tarihinde kurulum için ekip geldi. Başvurumu akşam 8'de yapmıştım ve öğlen 12'de altyapımı kurmak için ekip geldi. Ancak kurulum sürecimizde evimde kesik olmamasına rağmen, ekipmanlarında sorun yaşayan bir TürkNet çalışanı ile uğraşmak zorunda kaldık. Neyse ki, çabalarımız sonucunda kablodan sonra 27'lik bir sinyal almayı başardık (sinyallerin 20 ile 30 arasında yüksek verimlilikte çalıştığını söyledi).

Kurulum tamamlandıktan sonra internetim hemen aktif oldu ve ilk speedtest sonucumda 940 indirme ve 970 yükleme hızı gördüm. Şu anda ise evdeki tüm cihazlar bağlıyken hızım 880'lerde stabil bir şekilde devam ediyor.

Güncel hız değerleri
1706976761663.png

şu an oyunlarda, özellikle Valorant tarzı oyunlarda, İstanbul sunucusunda pingim sabit bir şekilde 3-4 arasında seyrediyor.

Ancak, eski sağlayıcımdan ayrılma sürecim biraz uzun sürdü. Abonelik iptali için başvurduğumda, yaklaşık 1 saat boyunca uzman ekibin dönmesini beklemek zorunda kaldım. İptal işlemi sırasında sürekli olarak farklı önerilerle karşılaşmak, biraz zamanımı aldı. Ancak, kararlı bir şekilde iptali gerçekleştirmekte kararlı olduğumu belirttiğimde süreç tamamlandı.

Altyapıyı getirmek için belediye ile özel olarak iletişim kurduğum ve TürkNet'e başvurduğum bir süreçten geçtim. Bu süreçte, TürkNet'e özel iletişim sağlamak ve detaylı bir altyapı çalışması yaptırmak gerekti. Sonunda, TürkNet Gigafiber hizmetine geçişim tamamlandı ve şu an keyifle kullanmaktayım. Umarım sizler de en kısa sürede benim gibi yüksek hızlı internetin tadını çıkarırsınız. İyi günler dilerim!
1705157783134-png.626133

herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz

günce
l gigafiber altyapı haritasına bu linkten ulaşabilirsiniz

Ekler

• 1706976750004.png
    1706976750004.png
    13.1 KB · Hit: 33
Keşke ankarada yayılsa

Top Bottom